Krediler

Ev hanımlarına mikro kredi desteği

Ev hanımlarının ufak işler için küçük projelerine bazı kurum ve kuruluşlar mikro kredi imkanı sağlamaktadır. 1.000 TL veya 2.000 TL gibi ufak bir yatırımla iş yapmak yahut ticarete atılmak isteyen ev kadınlarına bu kredi imkanından yararlanabilmektedir.. Akbank mikro kredi başvurusu
Peki Mikro Kredi İçin Nereye Başvurulur?
Bu destekten yararlanmak isteyen 5 ev hanımı bir araya gelmelidir. Bu ev hanımlarının başvuru yapabileceği 3 farklı kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşlar şunlardan oluşmaktadır.
Türkiye grameen mikro finans programı
KADEV; Kadın emeğini değerlendirme vakfı
Türkiye İsrafı Önleme Vakfı
Kimler mikro kredi alabilir?
Mikro Kredi İletişim
Türkiye grameen mikro finans programı; Kaptanpaşa Sk. 29/5 Kat:3 Gaziosmanpaşa 06700 / ANKARA Telefon: (312) 436 90 90
KADEV; Bekar Sokak No.17 Beyoğlu-İstanbul TEL: 0(212) 292 26 72
İsrafı Önleme Vakıfları: Adres: Kaptanpaşa Sokak No:29/5 06700 GOP Ankara/Türkiye Telefon: 0312 436 90 90
Mikro Kredi Veren Bankalar
Türkiye’de herhangi bir banka yukarıda isimleri yazılı kuruluşlar dışında herhangi bir banka mikro kredi ürünlerinin uygulanması adına alma şartlarını yerine getiren şahıslara kredi vermemektedir. Lakin bayanlara kredi olanağı sağlayan özel bankalar ve kamu bankalarından bayanlara iş kurma kredisi almak mümkündür. Daha evvel mikro kredi telefon kampanyası ismiyle tertip edilen kampanya sona ermiş olup şuan geçerli değildir.
Akbank Direk ile maaş bordrosuz 20 bin lira,
Aktifbank aracılığıyla kredi sicilinde sorun olan olan ev hanımlarına 25 bin lira,
Garanti Bankası Kredi Cebimde ile mobil uygulama üstünden bayanlara kredi desteği sağlanmaktadır.
Ev Hanımlarına Mikro Kredi Alma Şartları Nelerdir?
Birbirini tanıyan ve aynı semtte oturan beş bayanın bir araya gelerek başvurması,
Kredinin geri ödenmesine imkan sağlayacak türden bir iş fikri oluşturulması,
Aynı proje ile daha evvel başvurarak mikro krediden yararlanmamış olmak ve başvuru için mikro kredi ürünleri içinde en uygun olanı tercih etmek lüzumlu şartlar içindedir.
Akbank Mikro Kredi Nasıl Alınır?
Ev hanımları Akbank şubelerini ziyaret ederek her türlü otomobil, ev, mortgage, Mikro işyeri açma kredisi, anında direk kredi çekebilirler Lakin 5 kişilik iş fikrine binaen verilen Mikro Kredi uygulaması Akbank’ta mevcut değildir. İsteğe göre bankanın Axess kredi kartını alarak ve bu kart ile belirlenen nakit avans limitlerini kullanarak iş fikriniz için gereken krediyi temin edebilirsiniz. Kadınlar Kulübü internet sitesinde de, bu konuyla alakalı daha evvel yapılan tartışma ve araştırmaları göz atabilirsiniz.,
Kosgeb tarafından girişimci olmak isteyen kadınlara erkeklerden daha yüksek meblağlarda kredi verildiğini biliyoruz. Kosgeb’ in girişimci destek tutarları 100 bin TL kredi ve 50 bin TL hibe olmak üzere toplamda 150 bin TL idi. Lakin Kosgeb tarafından verilen desteklerin tutarları 2020 yılı için değişmiştir. Geleneksel girişimcilere 60 bin TL, ileri düzeyde girişimcilere ise 360 bin TL hibe verilecektir.
Mikro Kredi İle Kadınlar Hangi İşleri Yapabilir?
bayanların mikro kredi alabilmeleri için kendilerine gelir getirici sektörleri tercih etmeleri gerekir. Tecrübe ve bilginin yüksek olduğu alanlarda kredi çekilirse, daha başarılı olunacaktır. Mikro krediler ile yapılacak işler aşağıdaki gibidir;
enteresaniye açılabilir.
Züccaciye ve cam eşya gibi ürünlerin satışı yapılabilir.
Kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapılabilir.
Kuaför açılabilir.
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri satılabilir.
Hazır giyim ürünleri satılabilir.
Terzi açılabilir.
El boyaması ürünler satılabilir.
Eğitim süreçlerinden sonra yukarıdaki sektörler ya da buna benzer sektörlerde gelir getirme potansiyeli olan kadınlara mikro kredi verilmektedir. Herhangi bir borcun kapanması için kredi verilmez. Zaten her hafta bayanların faaliyetleri denetlenecektir.
Gelir elde edilmeden kredi borcu ödenmez. Genel olarak maddi durumu iyi olmayan kadınlara verilen bu krediler ile herhangi bir fatura ödemesi yapılamaz. Çalışmayan ev hanımları bankalara gelir belgesi sunamadıkları için kredi çekmeleri oldukça zor olmaktadır. Lakin kira geliri, teminat gösterilebilecek gayrimenkul vb. olması halinde bankaların kredi verme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple ev hanımlarının banka ile görüşerek duruma açıklık getirmeleri gerekiyor.

Akbank mikro kredi başvurusu

Ev hanımlarına kredi

Mikro kredi ile ne iş yapabilirim

Mikro kredi Bursa subesi

Mikro kredi Diyarbakır

TİSVA mikro kredi MERKEZİ

Mikro kredi İskenderun

Adana mikro kredi Şubesi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı