Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar

0

Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar

Bankalar esnafa faiz indirim uygulayarak işlerini daha kolay yürütebilmeleri ve maddi anlamda sıkıntılarını daha kolay çözebilmeleri için fırsatlar sunmaktadır. Esnaflar ve KOBİ’ler işlerindeki maddi sorunları veya maddi destekleri en güzel şekilde bankalar aracılığı ile halledebilir. Bankalar ile esnaf arasında anlaşmalı olarak alınan krediler iki taraf için de çeşitli fırsatlar oluşturmaktadır. Bankalar esnaflar tarafından tercih edilebilmek için avantajlı kredi kampanyaları yaparlar. Aynı şekilde esnaflar da uygun faizli krediler alabilmek için bankaların kampanyalarını takip ederler.

Uygun faizli krediler her zaman için KOBİ’lerin maddi olanaklarını genişletecektir. Bu imkânı sağlayan bankalar esnaflara özel indirimli faiz oranları belirlemektedir. Bankalardan esnafların indirimli faizden kredi alabilmeleri için bazı kriterlere uymaları gerekecektir. Bu kriterlerinden ilki kredi notunun iyi olması ve kredi sicilinin temiz olmasıdır. Bu iki bilgi faiz indirimli kredi veren banka için yeterli ise ihtiyaç kredisi dahil birçok krediden yararlanma olanağı bulunmaktadır. Her esnaf kredilerin hızlı ödenmesini sağlayan indirimli faiz oranı olan krediyi tercih etmektedir. Faiz indirimi olan kredileri ödemek daha kolay ve az külfetli olacaktır. Ödeme zamanı az olan krediler ileride başka kredi başvurularının da yolunu açmış olacaktır. Bankalar esnaflara özel faiz indirimi fırsatları sunarken faiz oranlarını çok düşük tutmaktadır.

Bazı kredilerde bu faiz oranları hiçbir şekilde ödemelere dahil edilmez ve sıfır faizli kredi fırsatları esnafın seçeneğine sunulur. Aynı zamanda birçok banka faiz indirimli kredilerde esnafın dileği şekilde ödeme planı ve taksit erteme seçenekleri sunmaktadır. Faiz indirimli esnaf kredilerinde faiz oranı çok düşürülmektedir. Bununla birlikte ödemelerde esnek tutulmaktadır. Esnaflar bu sayede çok büyük fırsatlardan yararlanabilir ve üretimlerine devam edebilirler. Aynı zamanda bankalar uyguladıkları bu indirimli faizli kredi ile üretime ve ekonomiye destek olmaktadırlar.

Esnaf Kredisine Başvurmak İçin İstenen Koşullar Nelerdir?

Esnaf kredisine başvurmak için istenen koşulların başında esnafın en az bu iş üzerinde 1 yıllık bir tecrübesi olmalı ve bunu kanıtlayabilecek bir belgesi olmalıdır. 1 yıldan daha az esnaflık yapan kişilere bankalar indirimli faizli kredi vermemektedirler. Aynı zamanda indirimli faiz oranlarına sahip esnafa kredisi almak isteyen kişilerin işyerlerine uygun olan esnaf odalarından birine kayıtlı olmaları şartı bulunmaktadır.

Esnafların vergi borçlarının olması bu indirimli faizli kredilere başvurmaları için engel sayılmaktadır. Vergi borcu olmayan esnaflar bu krediye başvuruda bulunabilir. Tabi ki banka kredi notunun da düşük olmaması esnaf kredisinin başvurusunda önemli bir ayrıntıdır. Tüm bu şartlar uygun olduğunda talep edilen krediye başvurmak oldukça kolaydır.

İndirimli Faizli Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hakkında Bilgi

Esnaf odalarına kaydı bulunan ve gerekli şartların uygun olduğu esnaflara indirimli faizli kredi veren bankalar çok fazladır. Toplamda 150. 000 TL’ye kadar kısa vade süreleri bulunan esnaf kredilerini düşük faiz oranları ile veren bankalar şunlardır:

  • QNB Bank Esnaf Kredisi,
  • Garanti Bankası Esnaf Kredisi,
  • Deniz Bank Esnaf Kredisi şeklindedir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Esnafa özel imkânlar sağlayan ve birçok avantajlarının yanı sıra sıfır faiz olanakları ile kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar devletin sunduğu esnaflara ve KOBİ ‘lere özel fırsatların yanı sıra kendileri de özel olarak faizsiz kredi imkânları sağlamışlardır. Devletin sunmuş olduğu KOSGEB destekli krediler ile esnaflar için çok uygun şartlarda faizsiz kredi imkânı bulunmaktadır. Esnaflara faizsiz kredi veren bankalar ise şunlardır:

  • QNB Finansbak,
  • ING Bank,
  • Garanti Bankası,
  • Denizbank,
  • Halkbank,
  • Ziraat Bankası şeklidedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.