Erdoğan: IMF ile ilişkimiz kalmadı, Rabbim bunların eline bizi düşürmesin

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenecek anma etkinliğinde konuştu. Erdoğan, “Ekonomide dünyanın ilk 10’una girmeyi başaracağız, bunun Atatürk’e en büyük armağan olacağına inanıyorum” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Gazi’nin tavsiyesine uygun biçimde ilim ve akıl yolundan giderek hatırasını yaşatmak yerine onu dogmalaştırmak suretiyle mirasının içini boşaltmaya çalışanları milletimizin takdirine havale ediyoruz.

Yıllarca bu ülkeyi bir avuç elit eliyle adeta babalarının malı gibi kullanmaya alışmış olanlar, her yolu deneyerek üzerimize geldiler.

Kendilerini devletin sahibi, Batı’nın kölesi olarak gören vesayetçi anlayışla çarpışa çarpışa ülkemizi cihanşümul hedefleriyle buluşturduk.

Allah şahittir ki, ‘Ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, millet ayırınmeyecek, vatan parçalanmayacak, ülkemiz büyüyecek, devletimiz güçlenecek’ derken hep samimiydik.

Türkiye bir asır evvel başlattığı İstiklal Harbi’ni yeniden ve daha güçlü sürdürdüğü için böylesine derin ve alçakça kuşatmaya maruz kaldı.

Ülkeler arası kredi derecelendirme kuruluşlarının notlarının nesnel kriterlere göre verildiğini söyleyebilecek kimse çıkamaz.

Türkiye’yi faiz, kur, enflasyonla modern kapitülasyonlara mahkum etmeye çalışanlara karşı mücadele ediyoruz. 

Ekonomide dünyanın ilk 10’una girmeyi başaracağız. Bunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e en büyük armağan olacağına inanıyorum.

Böyle bir iklimde, ekonomide yaşadıklarımızın kendi mecrasının ürünü olduğunu kim iddia edebilir?

Türkiye’yi faiz, kur, enflasyon prangasıyla modern kapitülasyonlara mahkum etmek talep edenlere karşı tarihi bir mücadele veriyoruz.

IMF’NİN ELİNE BİZİ DÜŞÜRMESİN

Erdoğan başbakanlığı döneminde IMF’nin siyasete müdahale etmesine karşı çıktıklarını belirtti ve “IMF ile ilişkimiz kalmadı, rabbim bunların eline bizi bir daha düşürmesin” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.