Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Bankacılık kanunları ve bankaların özel programları kapsamında engelli vatandaşlara kredi kullanımı sağlanıyor. Kredi kartı ve kredi başvuruları, devlet teşviki ile sağlanan opsiyonlar, 2018 kampanyaları ile sunuluyor. Çeşitli bankaların sundukları projelerle engeli kredisi alınabiliyor.

Halkbank Engelli Kredisi

Halkbank engelli kredisi 2018 başvuruları internet şubesi, telefon bankacılığı veya sms bankacılığı üzerinden sağlanabiliyor. 2022’ye dahil olan ve engelli maaşı alan tüm engelli vatandaşlar, engelli kredisi başvurusu yapabilirler.

Vakıfbank engelli kredisi başvuruları yine 2022 kapsamında engelli ve özürlü maaşı alan vatandaşlara verilmektedir. Engelli maaşları devlet tarafından verilen ve her 3 ayda bir ödenen aylıklardır. Ortalama 1000 TL civarında olan engelli aylıkları üzerinden, başvuru ve kredi kullanımı yapılabilir.

Engellilere kredi müjdesi KOSGEB tarafından da sağlanıyor. %90 oranında destek veren Kosgeb, engelli vatandaşlara kredi olanağı ve girişimcilik destekleri kapsamında hibe krediler ve çeşitli teşvikler sağlıyor.

Denizbank engelli kredisi, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Denizbank ve Halkbank’ta diğer kredi veren kuruluşlar arasındadır.

Vakıfbank Engelli Kredisi

Vakıfbank ve diğer bankaların sunduğu engelli kredileri, engelli maaşları üzerinden hesaplanıyor. Kredi vade seçeneklerine göre engelli kredisi hesaplama yapılabilir. Ortalama 36 vadeli kredi kullanan engelli vatandaş maaşının yaklaşık 3’te biri, 4’te biri oranında taksit ödemesi ile kredi kullanabilir.

Engellilere kredi müjdesi bankalara göre farklılık gösterse de 10 bin TL, 15 bin TL gibi ihtiyaç kredileri kullanılabilmektedir. Engelli maaşlarının ortalama 10 katına kadar kredi verilmektedir. Taksit ödemeleri de 3 aylık üzerinden yapılır.

Denizbank engelli kredisi başvuruları internet üzerinden veya banka şubesinden direkt olarak yapabilmektedir. Engelli vatandaşların krediyi kullanabilmeleri için 2022 maaş belgesini bankaya sunmaları gereklidir. Engelli kredisi faiz oranları diğer kredilere oranla daha düşük olarak uygulanmaktadır. Devlet destekli bankalar en düşük faizle kredi veren bankalar arasındadır.

Denizbank Engelli Kredisi

Engellilere kredi müjdesi kapsamında Denizbank’ın güncel bir engelli kredisi kampanyası bulunmuyor. Engelli vatandaşlar bankaların sunduğu güncel kredi kampanyalarını değerlendirerek başvuruda bulunabilirler.

PTT engelli kredisi, engelli vatandaşların maaşlarının PTT’den almaları neticesinde gündeme gelmiş ve yürürlüğe girmiştir. %40 ve üzerinde engeli olan engelli vatandaşlar, 2022’ye dahil olan ve maaşlarının PTT’den alan kişiler, Engelli Kredisi paketinden yararlanabilmektedirler.

Engelli kredisi hesaplama sistemi üzerinden, vade seçeneğine göre hesaplama yapılarak düşük faizli krediler kullanılabilir. 2022 dahilinde olan vatandaşlar için maaşlarının 10 katına kadar kredi olanağı sunuluyor. Ptt engelli kredi başvurusu, PTT online sayfalarından ve şubelerden yapılabilir.

Engelli Kredisi Hesaplama

Devlet bankaları ve özel bankaların sunduğu engelli kredilerinde faiz ve vade oranları farklılık göstermektedir. Ziraat bankası engelli kredisi hesaplama sistemi engelli maaşının on katı oranında 10.000 TL’ye kadar veriliyor. Taksit ödemelerinde vade seçeneklerine göre 12 ay ile 36 aya varan vadeler seçilebilir.

Ptt engelli kredisi kampanyası ve özel bankaların sunduğu vade ve faiz seçeneklerine göre değerlendirme yapılabilir. Engellilere konut kredisi indirimi yapılan yasal düzenlemeler ile sağlanmaktadır. Konut kredisi veren bankalardan, düşük faizli kredi kullanımı ve vade süreleri daha uzun seçeneklerle sağlanabilir.

Engelli konut kredisi 2018 kampanyaları ve KOSGEB engelliye destek programlarından bilgi alınarak, kredi kullanımı sağlanabilir. Ayrıca konut alımlarında engelli vatandaşlara Toki seçenekleri de sunulmaktadır.

Akbank Engelli Kredisi

Akbank engelli vatandaşlar için saha çalışmalarını sağladıklarını fakat engelli vatandaşlar için kredi kampanyası olmadığı bilgisini sunuyor. Engelli vatandaşlara engelsiz kredi veren devlet destekli bankalar arasında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıf Bankası ve Kosgeb bulunuyor. Engellilere kredi müjdesi ile ticari faaliyette bulunan engelli vatandaşlara da 60 aya varan ticari kredi seçenekleri sunuluyor.

Halkbank engelli kredisi başvuruları bireysel ve ticari seçeneklerle sunuluyor. 2022’ye tabi olan engelli vatandaşlar, engelli maaş bordrolarını ileterek kredi kullanabilmektedirler. Ticari işletme sahipleri de engelli kredisi hesaplama sistemini kullanarak sıfır faizli veya düşük faizli kredilerden faydalanabilirler.

PTT engelli kredisi için maaşlarının 10 katına kadar 36 aya vara vade seçenekleriyle kredi olanakları sunuluyor.

Engelli Konut Kredisi Hesaplama

Engellilere konut kredisi indirimi veren bankalar, devlet destekli bankalardan oluşuyor. Ayrıca TOKİ’den ev alan engelli vatandaşlar sıfır faizli kredilerden yararlanabiliyor. Engelli kredisi hesaplama araçları, bankaların internet sayfalarında sunuluyor. Kullanılmak istenen kredi miktarı, vade süresi seçilerek, konut kredisi hesaplaması yapılabilir.

Engelli konut kredisi 2018 kampanyalarında Toki’den engelli vatandaşlara %5 oranında konut kontenjanı bulunuyor. Ayrıca Emlak GYO ve GYOder firmalarının da sosyal sorumluluk dahilinde konut kampanyaları, engellilere indirimli olarak sunuluyor. Ziraat bankası engelli kredisi 2018 başvuruları, Ziraat şubelerinden direkt yapılabiliyor. Konut kredilerinde düşük faiz olanağı sunuluyor.

PTT Engelli Kredi Başvurusu

3 aylık engelli maaşı kredi kullanımı için 10 katına kadar miktar sağlıyor. Ortalama 1000 TL engelli maaşı alan 2022’ye dahil olan vatandaşlar 36 aya kadar vadeli kredi kullanabiliyor.

PTT’den özürlü maaşı alanlar kredi çekebilir mi sorusu için engelli maaş belgesi ve %40 oranında engel raporunun olması gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş T.C vatandaşları engellilere kredi müjdesi kampanyasından yararlanabilir.

Engelli kredisi hesaplama için resmi web site üzerinden vade süresini seçerek, kullanılmak istenen kredi miktarı girilerek hesaplama yapılabilir. 2022 maaş belgelerini ileten engelli vatandaşlar başka evrak gerektirmeyecek şekilde doğrudan başvuruda bulunabilirler.

Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Özürlü maaşına kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank seçenekleri bulunuyor. Ayrıca PTT Bankacılık ve KOSGEB destekleri de engelli vatandaşlara kredi veren kuruluşlar arasında yer alıyor.

Evde bakım maaşı alan kredi alabilir mi 2018 kampanyalarında yukarıda bahsedilen devlet bankalarına ek olarak Denizbank, Finansbank, Yapı Kredi, Garanti, Akbank, Şekerbank, İng Bank, Teb ve İş Bankası seçenekleri bulunuyor.

Evde bakım maaşı alanlara sigorta yapan bankalar, kredi kullanımları veya doğrudan sigorta sistemi sunuyorlar. KOSGEB özellikle evde bakım olan vatandaşlara destek paketler sunuyor.

Evde bakım maaşı devlet tarafından verilen ve ortalama 1.000 TL civarında olan bir aylıktır. Engelli ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara her ay düzenli olarak verilen maaş ile çeşitli bankalarda kredi kullanımı sağlanabiliyor.

Bakıcı maaşı alan kredi çekebilir mi konusunda ise belirtilen maaş belgesini bankaya ileten kişiler, kredi kullanımı sağlayabilirler. Vade süresini belirleyerek maaşlarının 10 katına kadar kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Yapı Kredi Bankası 48 aya kadar 15.000 TL, İş Bankası 15.000 TL, Garanti Bankası 10.000 TL evde bakım maaşına kredi veriyor. Ziraat Bankası’nda ise 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanımı ve sigorta olanağı sunuluyor.

2 Yorumlar
  1. Büşra diyor

    Merhaba ben %64engelliyim bir yıllık verdiler raporu şimdilik. Ben aylığımın tümünü bağlayıp ihtiyaç kredisi çekmek istyrm 10bin verirler mi acaba bankalar

  2. Gül diyor

    Engelliyi kiredi ihtiyacım var

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.