En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

7

Bankalardan en uygun krediyi almak, bilhassa özel kampanyaların yapıldığı dönemlerde cazip şekilde sunulan tekliflerle mümkün olmaktadır. Bankalardan tüm ihtiyaçlarınız için kredi alabilmeniz mümkün olurken faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri bankalar arası değişiklik göstermektedir. Bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda, bankalar öncelikle kredi notu ve gelir durumunuzu kontrol etmektedir.

Kredi notunuzun durumuna göre en uygun kredi seçeneklerinden faydalanmanız mümkün olacaktır. Kredi notunuz ne kadar yüksek o kadar düşük faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu evlilik ihtiyaçlarından sağlık ihtiyaçlarına, yeni bir konut ihtiyacından araba ihtiyacına kadar her türlü ihtiyacınız için yapabilirsiniz. Banka kredileri her ne kadar ihtiyaçlarınızı karşılıyor olsa da başvuruda bulunmadan önce iyi araştırma ve hesap yapmanız önemlidir. En uygun kredi hesaplama yöntemlerine sahip olan bankalardan bazılarını yazının devamında bulabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisini 36 aya varan vadelerle ve esnek geri ödeme seçenekleriyle kullanabilirsiniz. Tüketici kredisi olarak adlandırılan ihtiyaç kredisi, oldukça uygun faiz oranlarıyla sunulmaktadır. Bu kredi için başvurunuzu;

 • Ziraat Bankası şubelerinden,
 • ziraatbankası.com.tr resmî web sitesi üzerinden,
 • Ziraat Bankası ATM’lerinden,
 • Ziraat Bankası çağrı merkezi olan 0850 220 00 00’ı arayarak,
 • Ziraat Mobil ya da internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

2018 yılında Ziraat Bankası kredi faiz oranları %2,30’dan başlamaktadır. Başvuru için ihtiyacınız olan belgeler ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Geliri kanıtlar belge

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredisi bireysel ihtiyaçlarınız için verilmektedir. 36 aya varan vade seçenekleriyle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Halkbank ihtiyaç kredisini %2,50’den başlayan faiz oranlarıyla alabilirsiniz. Halkbank kredi başvurunuz için Halkbank şubelerine uğramanız gerekmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi için örnek bir ödeme tablosu şu şekilde olacaktır;

 • Başvuruda bulunduğunu kredi tutarının 10 bin TL, vade 36 ay ve faiz oranının %2,5 olduğu düşünüldüğünde;
  • Ödemeniz gereken tahsis ücreti 52,50 TL olacaktır.
  • Yıllık maliyet oranı ise %43,1640 olacaktır.
  • Ödemeniz gereken hayat sigortası prim tutarı ise 35 yaşında bir erkek olduğunuz düşünüldüğünde 30 TL olacaktır. Ve bu tutar kişiden kişiye değişecektir.
  • Bu şartlara aylık olarak ödemeniz gereken kredi taksit tutarı 458,04 TL olacaktır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Eğitimden sağlığa, beyaz eşyada tadilata tüm ihtiyaçlarınız için Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank ihtiyaç kredisi seçeneklerinde oldukça uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri sunmaktadır. 36 aya varan vade seçeneklerinde; aylık veya 3 aylık dönemlerde ya da değişken taksitlerle kredinizi geri ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.

Vakıfbank kredi hesaplama işlemlerinizi www.vakifbank.com.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz. ‘Hemen Başvur’ seçeneğine tıklayarak, başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz Vakıfbank şubelerinden dilerseniz 0850 222 07 24 çağrı merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurunuz için gerekli olan şartlardan ikisi; kredi notunuz ve gelir belgenizdir. Kredi notunuz yüksekse ve gelirinizi kanıtlayabiliyorsanız kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz. Başvurunuz için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyetinizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
  • Özel sektör çalışanları için SGK hizmet dökümü
  • Kamu çalışanları için e-bordro çıktısı
  • Emekliler için emekli maaşı hesap dökümü
  • Serbest çalışanlar için vergi levhası
 • Kredi türü ya da tutarına göre banka tarafından istenebilecek ek belgeler

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisini %2,99’dan başlayan faiz oranlarıyla alabilirsiniz. 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için Vakıfbank’a başvurabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: ING Bank E-Kredi

En uygun kredi hesaplama işlemlerinde ING Bank avantajlı teklifleriyle dikkat çekmektedir. ING Bank E-Kredi seçeneğine 5 bin TL ve üzeri ihtiyaçlarınız için başvurabilirsiniz. E-Kredi faiz oranları %2,09’dan başlamakta olup kredi notunuzun durumuna göre değişmektedir. Kredi puanı 1850 ve üzeri olan kişiler için %2,09 faiz oranı geçerli olacaktır. Kredi puanı düştükçe faiz oranı da artmaktadır.

Kredi başvurunuzu www.ingbank.com.tr adresi üzerinden yapmanız mümkündür. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde ING Bank müşterisi değilseniz gerekli evraklarla birlikte şubeye başvurmanız gerekmektedir. ING Bank E-Kredi için örnek bir hesaplama tablosu şu şekilde olacaktır;

 • 15 bin TL’lik bir kredi için 36 ay vade ve %2,09 faiz oranında faydalandığınız düşünüldüğünde;
  • Yıllık toplam maliyet oranı %37,0677 ve aylık maliyet oranı %2,6624 olacaktır.
  • Kredi tahsis ücreti, çekmek istediğiniz kredi tutarının binde beşi olarak hesaplanmaktadır. Bu durumda ödemeniz gereken tahsis ücreti 75 TL olacaktır.
  • Ödemeniz gereken aylık taksit tutarı ise 649,46 TL olacaktır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: Masrafsız Enpara.com İhtiyaç Kredisi

Enpara.com dijital bankacılık hizmetleri sunduğu için masrafsız olarak oldukça uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. %2,49’dan başlayan faiz oranları ve 36 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 50 bin TL’ye olan ihtiyaçlarınız için Enpara.com ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Enpara.com müşterisiyseniz mobil ya da internet şubesi aracılığıyla çok kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz anında değerlendirmeye alınmaktadır. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredi tutarınız anında hesabınıza yatırılmaktadır. Enpara.com müşterisi değilseniz www.qnbfinansbank.enpara.com adresi üzerinden başvurunuzu pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Başvuru yaptığınız sırada sizden teminat, kefil ya da belge talep edilmemektedir. Enpara.com kredi başvurunuz değerlendirilirken baz alınan en önemli kriter kredi notunuzdur. Kredinizin onay alabilmesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Enpara.com ’da almış olduğunuz krediyi istediğiniz zaman kapatabilir ya da taksitlerinizi erken ödeyebilirsiniz. Bu tarz durumlarda faiz indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi ihtiyaç kredinizi %2,55’ten başlayan faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz. 36 aya varan vade oranı seçenekleriyle 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Nüfus cüzdanı ası ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • İkametgâh belgesi yoksa elektrik, su ya da telefon gibi sabit bir fatura

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurunuzu; SMS yoluyla, 444 0 444 iletişim merkezlerinden, Yapı Kredi şubelerinden, mobil ya da internet bankacılığı aracılığıyla ve ATM’lerden yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için aralarında boşluk bırakarak; kredi türünü, T.C kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. Göndermeniz gereken SMS örneği “BIREYSEL 345671231122 3000” şeklinde olmalıdır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Seçeneklerinden: İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu %2,50’den başlayan faiz oranları ile yapabilirsiniz. İş Bankası esnek geri ödeme seçenekleri sunarak, ihtiyacınız olan tutara sahip olduktan sonra rahatlıkla geri ödeme yapmanıza imkân sağlamaktadır. İş Bankası kredi başvurunuzu;

 • İşCep ’ten
 • İnternet şubesinden
 • Bankamatiklerden
 • İş Bankası şubelerinden
 • İşTablet ’ten
 • İş Bankası telefon şubesi 0850 724 0 724 üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası kredi başvurunuzda faiz oranları kredi tutarına, talep ettiğiniz vade süresine ve kredi notunuzun durumuna göre değişiklik göstermektedir.

7 Comments
 1. Nilgün SERTEK says

  Ben tek tek bankaları gezdim. Hepsiyle birebir görüştüm. En uygun maaş aldığınız banka şayet Ziraat ise buradan en uygun şekilde kredi alabiliyorsunuz. Ama diğer bankalar da maaş alsanız bile faizler bir iki puan yukarıda. Biraz beklemekte fayda var yakında çok büyük kampanyalar gelecek.

 2. Şehri IŞITAN says

  Kredi faiz oranlarının düzenlenmesi için BDDK ye hepimiz mail atsak. Müşteriler olarak acaba bir faydası olur mu? Kredi çekmek istiyoruz ama faizler aldı başını gitti. Ev alamaz hale geldik. Borçlar kapıya dayandı.

 3. Asım TEKCAN says

  Birkaç bankada bazı sorunlar yaşadım. Ama Garanti bankası öyle değil. Kredi vermek için bayağı bir çabaladı arkadaş. Neyse işimizi halletti ve kredimizi sorunsuz aldık. Bir daha acaba ödeme yaparken bir gün geciktirir miyim.

 4. muhlis AKIN says

  Kredi faizleri yüksek ancak yine de kredi veren bankalar sayesinde millet ihtiyaçlarını görüyorlar. Ne kadar yüksek olursa olsun sıkışınca bankalara sarılıyoruz.

 5. Sakine YÜRÜR says

  Bankalardan kredi çekmek için ayların değişimi kişilerin ödeme güçlüğüne göre değişir mi? Fakire ayrı zengine ayrı kredi mi var.

 6. Yağmur GÜNEŞ says

  Uygun kredi veren bankalar araştırmasına girdim geçen hafta. hepsi anlaşmış gibi aynı faiz oranlarında diretiyorlar. Sadece maaş alanlara özellikle yardım var. Yoksa kesinlikle indirim falan yok. Bekliyoruz faizlerin düşmesini uyumayın yetkililer halk sizi bekliyor

 7. Berna ÇETİNEL says

  Hızlı şekilde kredi alma. Bunun için uygun banka aramıyoruz. Bankalardan hızlı bir şekilde kredi kullanımı istiyoruz. Akbank böyle bir çalışma yapıyor. Mobil üzerinden başvuru ve hesabınızda direk para yatıyor. Hepsi böyle olsa keşke.

Leave A Reply

Your email address will not be published.