Krediler

En Uygun Kredi Hesapla

En uygun ihtiyaç kredisine sahip olmak, pek çok insan tarafından acil masrafların giderilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Günümüzde pek çok insan, maddi yetersizlik yaşadığı dönemlerde bankaların çeşitli kredi seçeneklerine yönelmektedir. Kredi seçeneklerine olan bu ilgi neticesinde de bankalar, her spesifik ihtiyaca yönelik kredi türü oluşturmaktadır.

Bu kredi seçeneklerinden yararlanmadan önce vatandaşların öncelikle müşterisi olacağı banka ve yararlanmak istediği kredi türü hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Yeterli bilgi edinilmeden alınan krediler, uzun vadede vatandaşları mağdur edebilir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi, en geniş kullanım alanı olan kredi türlerinden biridir. Günümüzde hemen hemen tüm bankaların, ihtiyaç kredisi seçeneği bulunmaktadır. Her bankanın ihtiyaç kredileri için uyguladığı faiz miktarı ve vade sayısı farklı olduğu için, vatandaşların ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredi için hesaplama yapması gerekmektedir.

İhtiyaç kredileri, vatandaşların daha küçük ölçekli ve kısa vadeli masrafları için kullanılabilen kredilerdir. Konut kredisi veya taşıt kredisi gibi büyük giderlerde yeterli olmayacağından, daha özel ihtiyaçlar için kullanılabilir. İhtiyaç kredisine olan talep hız ve kolaylık gerektirdiğinden, günümüzde bu kredilere ulaşım imkânı saniyelere indirgenmiştir. Bankaların yeni geliştirdiği teknolojiler sayesinde, anında ihtiyaç kredisi temin etme imkânı bulunmaktadır.

Uygun Kredilerin Özellikleri Nelerdir?

Uygun krediler için herkes tarafından mutabakat sağlanan birtakım özellikler mevcuttur. Bu özelliklerin başvurulmak istenen kredideki varlığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ihtiyaç kredisi istenen yararı sağlayamayacaktır.

En uygun kredisi olarak nitelenebilecek ihtiyaç kredilerinin, piyasadaki ortalama ihtiyaç kredisi faizlerine göre daha düşük faiz oranlarına sahip olması gerekmektedir. Bunun yanında, geri ödeme noktasında tarafınıza geniş bir vade seçeneği sunmalıdır. Tüm bu etkenler, ödeme planı oluşturulurken göz önünde bulundurulacağından, size kredinizi rahat bir şekilde ödeme imkânı sunar.

Bunun dışında uygun kredilere sahip olmak için gereken şartlar zahmetli ve uzun olmamalıdır. Bunun yerine çok daha pratik bir şekilde alınabilen ve acil ihtiyaçlarınıza cevap verebilen krediler çok daha makuldür. Bu özellikler dikkate alındığında her vatandaş aldığı krediden memnun olacaktır.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların, farklı özelliklere sahip kredi imkanları bulunmaktadır. vatandaşlar, finansal desteğe ihtiyaç duyduğu takdirde, kendi ihtiyaçlarına cevap veren bir banka ile iletişime geçerek kredi seçeneklerini değerlendirebilir.

Faiz oranı, vade sayısı ve işlem kolaylığı gibi etmenler göz önünde bulundurulduğunda en uygun kredi imkanını sunan bankaların başında şunlar gelmektedir:

 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • ING Bank
 • Fibabank
 • Burgan Bank

İhtiyaç kredilerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, bahsi geçen bankaların kredi seçeneklerini değerlendirebilir. Bir seçenekte karar kılan vatandaşların ise, ilgili banka ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi almasında fayda var.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’nın, müşterilerine sunduğu kredi seçenekleri, piyasadaki diğer bankalara göre çok daha uygundur. Ziraat Bankası, bu kredilere sahip olan vatandaşlara, son derece esnek bir ödeme planı sunar. Bu sayede, kredi ihtiyaçları için Ziraat Bankası’nı tercih eden vatandaşlar, ödeme aşamasında sıkıntı yaşamaz.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşların temin edebileceği kredi tutarının üst limiti 20.000 Türk Lirası’dır. Bu kredi için 36 aya varan vade seçenekleri bulunur. Kredi tutarı ve vade sayısına göre değişen faiz oranı yaklaşık %2,35’tir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için başvuru yöntemleri oldukça geniştir. Bu kredi türü için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar:

 • Ziraat Bankası şubeleri
 • Ziraat Bankası web sitesi
 • Ziraat mobil
 • İnternet şubesi
 • Ziraat Bankası ATM’leri
 • Ziraat Bankası çağrı merkezi’nden yararlanabilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Akbank, kredi seçenekleri bakımından en geniş imkânlara sahip bankaların başında gelir. Müşterilerine hızlı ve uygun kredi imkanı sunan Akbank, birçok alanda kolay ödeme sağlamaktadır.

Akbank’ın müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisinin maksimum değeri 50.000 Türk Lirası’dır. Talep ettiğiniz kredi tutarına uygulanan faiz oranı %2,68 ile %2,79’dur. Akbank ihtiyaç kredisi için tarafınıza sunulan vade sayısı ise en az 1, en  çok 36 ay olmaktadır.

Acil kredi ihtiyaçlarınızda “Akbank Direkt” seçeneğinden yararlanarak anında kredi sahibi olabilirsiniz. Başvuru için gerekenler:

 • Nüfus cüzdanı
 • Adres belgesi
 • Gelir belgesi’dir.

Bu evrakları Akbank’a göstererek kısa sürede ihtiyaç duyduğunuz krediye sahip olabilirsiniz. Akbank kredilerine başvuruda bulunmak için izleyebileceğiniz yöntemler de son derece çeşitlidir. Şubeler, ATM’ler, internet şubesi, mobil uygulama, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı gibi seçenekleri kullanarak kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Akbank, başvurunuzu değerlendirerek kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Vakıfbank Kredi Hesaplama

Vakıfbank, vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen bankalardan biridir. Uygun kredi seçeneklerinin yanında sağladığı diğer hizmetler ile de, müşterileri tarafından oldukça sevilmektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların, bu sayede sahip olacağı özellikler şunlardır:

 • 36 aya varan vade seçeneklerinin yanında, 3 aylık dönemler veya değişen taksitler ile geri ödeme imkânı sunulur.
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisinden yararlanan kişilere aynı zamanda Hayat Sigortası da yapılır.
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisi, müşteri tarafından belirlenen bir teminat karşılığında verilir.

Vatandaşlar, Vakıfbank’ın ihtiyaç kredilerinden faydalanmadan önce, ihtiyaç duyduğu kredi için hesaplama yapmalıdır. Bu sayede vatandaşlar, kredi tutarına uygulanan faiz oranı ve krediyi geri ödemek için belirlenen vade gibi bilgileri öğrenme imkânı bulur.

Vakıfbank ile sahip olacağınız ihtiyaç kredisinin alt limiti 3.000, üst limiti 90.000 Türk Lirası’dır. Talep ettiğiniz kredi tutarına uygulanan faiz oranı %2,39’dur. Bu rakamlar ile Vakıfbank kredi hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz. Daha sonrafaiz uygulanan kredi tutarını, ödeme planında belirtilen vade sayısına göre kolayca ödeyebilirsiniz.

Halkbank Kredi Hesaplama

Halkbank, diğer bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine göre daha düşük tutarlı krediler sunmaktadır. Ancak uyguladığı düşük faiz oranı ve esnek ödeme koşulları sayesinde vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Halkbank aracılığı ile ihtiyaç kredisi edinmek isteyen vatandaşlar, bu hizmetten yararlanmak için öncelikle şubelere uğrayarak veya telefon bankacılığı aracılığıyla Halkbank müşterisi olmalıdır. Halkbank müşterisi olan vatandaşlar için, kredi başvurusunda bulunmak için, birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlar, Halkbank web sitesi, Halkbank ATM’leri, Halkbank çağrı merkezi ve Halkbank internet bankacılığıdır.

Halkbank ihtiyaç kredisiimkanından yararlanmak isteyen vatandaşlar için belirlenen kredi alt limiti 1000, üst limiti 30.000, Türk lirasıdır. Bu kredi hizmeti için uygulanan faiz oranı, kredi tutarı ve vade sayısına göre değişebilmekle beraber, ortalama %2,5’dir.

Halkbank’ın kredi seçeneklerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Halkbank ile iletişime geçerek Halkbank kredi hesaplamaya dair çok daha detaylı bilgiler edinebilir.

Maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar, piyasadaki tüm kredi seçeneklerini detaylı bir şekilde gözden geçirmelidir. Daha sonra bu seçenekleri karşılaştırarak en uygun kredi için başvuruda bulunabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. En uygun kredi arayışına girdim. Fakat oranlara bakınca hiçbir banka şu an için bana uygun gelmedi. Özellikle faizlerin bu kadar yüksek olması kredi çekecekler için büyük bir risk bence. Kredi çekeceğiz şu faizler artık bir düşse

 2. Bankalar arasında bir eksik bulunuyor bence. Enpara.com sitesindeki oranlar göz önüne alınmamış. Orada puanlar daha düşük ve daha avantajlı. Kredi alacakların birde en parayı denemeleri iyi olur. Hesap açın ve başvuru yapın. Oranlar gerçekten biraz daha düşük.

 3. Yardımcı olur musunuz? Ben kredi çekmek istiyorum ancak bir türlü alamadım. Ne yapmak gerek. Lütfen geri dönüş yapın

 4. Kredi çekmek istiyorum ama bir türlü bankalardan kredi alamıyorum. Bir kaç sene önce bir icra olayı başımdan geçmişti. Ancak yaklaşık bir yıldır herhangi bir durumum söz konusu değil. Neden kimse kredi vermiyor. Ne zaman düzelecek bu durum.

 5. Bankalarda kredi problemi falan yok bence. Bana hergün mesaj geliyor bankalardan şu kadar krediniz hazır. Bu kadar krediyi hemen hesabınıza atabiliriz diye. Bence insanların ödeme güçlüğü var. Kredi alamama sebepleri bu

 6. Birkaç bankada bazı sorunlar yaşadım. Ama Garanti bankası öyle değil. Kredi vermek için bayağı bir çabaladı arkadaş. Neyse işimizi halletti ve kredimizi sorunsuz aldık. Bir daha acaba ödeme yaparken bir gün geciktirirmiyim.

 7. Bankalarda ki özel hesapları olanlara farklı faiz uygulanımı yapılıyormuş. Bankalarda böyle bir şey var mı? Kişiye özel kredi imkanı duyduk reklamlarda acaba ondan mı bahsediyorlar. Yoksa farklı bir durum mu?

 8. Kredi dünyası acımasızdır. Arkadaşlar kredi alacaklar, şimdiden sizi uyarıyorum. Sizin olmayan bir parayı harcıyorsunuz. Ödeme sonrasında geldiği için zor durumlar yaşayabilirsiniz. Para biriktirin öyle alın. Acele etmeyin.

 9. Kredi kullanımı bu sene zorlaştı. Kimse istedikleri krediyi alamaz hale geldi. Esasen ben şunu öğrenmek istiyorum. Kredi çekebilme kriterlerini ne zaman müşteriler belirleyecek. Bankalar hep iyi olanlara veriyor krediyi hep ihtiyaç sahiplerine vermiyor.

 10. İhtiyaç kredisi için en uygun oranlar kişilerin her zaman maaş aldığı bankalar oluyor. Ancak devlet bankaları diğerlerinden daha indirimli kredi verebiliyorlar. Ben ziraate veya halkbanka gitmeden hiç bir zaman kredi kullanmam. Oranları hem uygun hem de sonuçta devlet bankası

 11. Kredi hesaplaması yapabilme imkanı verdiğiniz için teşekkürler. İhtiyaç kredilerinin uzamasını istiyoruz. Çok kısa zamanlama yapıyorlar. Bu konuda ne yapılması gerekiyor.

 12. Kredi puanları hakkında bilgi verirmisiniz. Ne kadar puanım olursa kesinlikle kredi alabilirim. Hangi banka uygun yerine puana göre kredi veriyor. Bir puan lafı var ama ne işe yarar bilmiyoruz.

 13. Kredi hesaplaması yapılırken uygunluk faizlerin hesaplamasına göre mi, yoksa bankalara göre mi yapılıyor onu anlamadım. Bankaların hepsinin faiz oranları aynı. Birbirleri ile anlaşıyorlar bence kesin.

 14. Kredi çekmek için uzun zamandır uğraşıyorum. en uygun kredi arayışını çoktan geçtim. Artık kredi almak bile sanki torpil işi gibi geliyor. Ya herhangi bir şeyim yok neden kredi çıkmıyor. Çıldıracağım. 3 aydır düzgün maaşımı alıyorum. Takıntım yok eskiler ne zaman peşimizi bırakacak arkadaş.

 15. Krediye çok ama çok acil ihtiyacım var. Bana yardımcı olurmusunuz. Daha önceki kayıtlarımdan dolayı kredim onaylanmıyor. Onları nasıl sildirebilirim. Şu an hiçbir yere borcum yok. Maaşımı tam alıyorum. Ama kredi bir türlü çıkmıyor.

 16. En uygun kredi veren bankalar devlet bankalarıdır. Yaptık başvurularımızı ve tm bankaları neredeyse gezmişizdir. Ancak en uygun kredilerin yine devlet bankalarında olduğunu gördük.

 17. Kredi hesaplamalarında yapılan oranlar günlük olarak mı ödemelere yansıtılıyor. Yoksa aylık olarak mı? Çünkü faizlerin büyük çoğunluğunu geri ödemede yapılıyor. Hangi türden hesaplama yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı