Krediler

En Uygun Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Uygun faizlerle konut kredisi veren bankalar, günümüzde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Artık her ihtiyaca yönelik kredi imkânı suna bankaların, en sık tercih edilen kredi türlerinden biri de, konut kredileridir. Konut kredileri, diğer kredi türlerinin aksine, müşterilere yüksek meblağda kredi imkânı sunar. Ancak her bankanın, bu yüksek meblağlar karşısında uyguladığı faiz oranları ve ödeme şekli değişiklik göstermektedir. Vatandaşlar, daha sonraki süreçte mağdur olmamak adına, müşterisi olduğu banka ile ödeme planını detaylı olarak konuşmalı ve en uygun krediimkanını sunan banka ile anlaşmalıdır.

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bankaların, müşterilerine sunduğu bir kredi türüdür. Mevcut birikimi ile peşin bir şekilde ev satın alamayan, ancak ev sahibi olmak isteyen bireylere, uygun faiz oranları ve uzun vade süresi ile maddi destek sağlamaktadır.

Konut kredisi, en yüksek miktarda kredi sahibi olabileceğiniz türlerden biridir. Bu sebeple, ev almak isteyen bireylerin, kesinlikle konut kredisinden yararlanması gerekmektedir.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi almak son derece hızlı ve pratiktir. Müşterisi olduğunuz bankaya, bu alanda bir başvuruda bulunarak kısa sürede konut kredisi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu başvuruyu yapmadan önce bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Düzenli bir gelire sahip olmak ve bu geliri belgeleyebiliyor olmak
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, güncel ikametgâh ve maaş bordrosu ile bankaya başvuruda bulunmak
 • Banka istediği takdirde bir kefil göstermek

Bu şartları yerine getiren bireyler, kısa sürede konut kredisi sahibi olabilir.

Uygun Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Konut kredisi almak isteyen vatandaşlar, bu konuda en azkonut kredisi faiz oranlarını uygulayan bankaları tercih etmelidir. Konut kredisi en uygun seçeneklere bu bankalarda sağlanmaktadır:

 • HSBC
 • TüEB
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Vakıf Katılım
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk

Konut kredisi faiz oranları düştüğünde haberdar olmak isteyen vatandaşlar, bu bankalar ile irtibatta kalmaya devam etmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

15 Yorum

 1. Son günlerde faizlerin aşırı derece yüksek olması bir yana ev fiyatları da çok uçtu. Ev almak neredeyse hayal oldu bizim için. Önceden banka kredisi ile ev alabilmek mümkündü ama şimdi öyle değil. Ev fiyatlarıda ev kredileri de çok yüksek

 2. Evimizi ipotek gösterip kredi almaya çalışsak ikinci bir evi daha az kredi oranı çıkar mı? Böyle birşey duymuştum aslı varmı acaba merak ettim

 3. Konut kredisi için Halk Bank kampanyası devam ediyormu acaba 0,99 ile yeni bir kampanya yapacaklarını söylemişlerdi. Yavaş yavaş yeni yılda faizler düşer diye umuyorum ama bakalım neler olacak.

 4. Karadeniz’de ev fiyatları aldı başını gidiyor. Üstüne üstlük birde ev kredisi çekebilmek şu an için neredeyse imkansız. Çok yüksek fiyatlara geliyor .

 5. Kredi lazım acil başvurmadığım yer kalmadı. Lütfen yardımcı olurmusunuz. En çabuk nasıl kredi alabilirim.

 6. Bankalardan aldığım krediler sayesinde ev sahibi oldu. Öderken falan çok kızıyordum. Ama ev sahibi olunca iyiki girmişim bu işe dedim.

 7. Günümüzde kredi olmadan veya alınmadan hiçbir mal sahibi olunmuyor. Aslında global olarak sadece ülkemizde değil, her yerde bu şekilde düzen var. Kredi şart ama kredi koşulları ülkemizde çok ağır.

 8. Konut Kredisi verirken birde alım satım yapan bankalar var. Ben çok iyi bakmıyorum. Faizin adını değiştirmişler katılım payı demişler. Güya kredi de faiz vermiyorlar. Katılım payı adı altında satışlar yapıyorlar. Özellikle konut kredilerinde bu böyle .

 9. Konut kredisini bundan yaklaşık 5 yıl önce çekmiştim. Daha yeni bitirdim. İlk aldığımda ödemede çok zorlandım hatta çektiğime pişman olup söyleniyordum. Ama şu an ödemem bitti ve ev sahibi oldum. İyiki çekmişim diyormu. Hatta yeni bir ev için düşüncem bile var.

 10. İnşaat firmaları bankalar ile anlaşmış. Ev satışı olmayınca faizleri yine 0,98 seviyesine çekmişler. Artık bankalar krediyi firmalara veriyor ve onlar aradaki farkı ödüyorlarmış.

 11. Müjdeler banka kredileri düşmüş. Belki de 2019 yılında da dahada düşecek. Ev hayali olanlara gün doğdu. Yaşadık.

 12. Biz beş yıl önce evimizi alırken firma üzerinden kredi kullandık İnşaat firması bizim bütün kredi işlemlerimizi Halkbank üzeriden tamamladı. Ödemelerimiz uygun ve zamanında yapıldı. Şu an için bir ev sahibiyiz.

 13. Konut kredisi çekmek için illaki aldığımız evi ipotek vermek zorunda mıyız? Mesela, benim başka bir evim var onu göstererek başka bir evin kredisini çekebiliyor muyuz?

 14. Krediler düştü diye haber yapmışlardı. Ev kredileri düşünce bizde bakalım dedik ama iş öyle değilmiş. Bankalar firmalar ile anlaşmış konut kredileri için firmalardan ev almak şartı varmış.

 15. Ev alma düşüncemiz ver En Uygun Konut Kredisi Veren banka hangisi acaba? Bize bu konuda yardımcı olurmusunuz. ilk defa böyle bir kredi kullanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı