En Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

12

Uygun faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar, günümüzdeki nakit ihtiyaçları karşısında sıklıkla tercih edilmektedir. Vatandaşların çoğu, küçük ölçekli finansal sıkıntılarını kısa sürede halledebilmek için, müşterisi olduğu bankaların ihtiyaç kredilerine başvurmaktadır. Ancak bu bankaların her biri, müşterilerine farklıihtiyaç kredisi faiz oranları sunmaktadır. Bu nedenle, ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen müşterilerin, piyasadaki tümkredi veren bankaların ihtiyaç kredisi özelliklerini incelemesi ve karşılaştırması faydalı olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bankaların çoğu, müşterilerine kredi hizmeti vermektedir. Krediler, kısa vadeli çözüm sağlayan maddi desteklerdir. Bu kapsamda vatandaşlara sağlanan kredi hizmetlerinin, birden çok seçeneği bulunmaktadır.

Konut, taşıt gibi, spesifik ihtiyaçlar üzerine geliştirilen kredilerin yanında, ihtiyaç kredisi gibi geniş kapsamlı krediler de yer almaktadır. İhtiyaç kredileri, adından da anlaşılacağı üzere, günlük olarak karşılaşılan her türlü ufak tefek ihtiyaçta kullanılabilir. Ancak bu kredi türünün özelliği, diğer türlere oranla daha küçük ölçekli destek sağlamasıdır. Bu nedenle, yüksek miktarda paraya ihtiyacı olan vatandaşlar, ihtiyaç kredisinden istedikleri desteği alamazlar.

İhtiyaç Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Müşterisi olduğunuz bankadan ihtiyaç kredisi alma için, bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. bu şartlar, bankadan bankaya ufak tefek değişiklikler geçirebilse de, ana hatlarıyla her kurumda aynıdır. Bu krediye sahip olmak için gereken şartlar sırasıyla:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Düzenli bir gelire sahip olmak ve bunu bankaya kanıtlayabilmek
 • Kredi notunun, ihtiyaç kredisi almak için yeterli olması
 • Banka istediği takdirde kefil gösterebilmek,

Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, en kısa zamanda ihtiyaç kredisi başvurusunu yaparak bu desteğe sahip olabilir.

En Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Vatandaşlara ihtiyaç kredisi sağlayan onlarca banka vardır. Ancak vatandaşlar, bu krediden verim alabilmek için, düşükkredi faiz oranlarına sahip olan bankalara yönelmelidir. En uygun kredi veren banka hangisi diye soran vatandaşlar için bu bankalar:

 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Odeabank
 • Fibabank
 • HSBC
 • ING Bank
12 Comments
 1. Seyit KEMANCI says

  Şu an tüm bankalara baktım. En uygun faizler Ziraat Bankasında veriliyor. Ancak yine de o da yüksek. Kredi çekmek şu dönemlerde pek akıl kari değil. Bekleyin düşünce tüm bankalar kampanya yapar zaten kredi için.

 2. Adem ŞEKER says

  Kredi notumuz uygun ancak banka yine de bizden kefil istiyor. Hem de bu banka benim maaş aldığım banka. Bunların belirli bir standartı yokmu? Kredi için şikayet konusu açabileceğimiz bir durum yokmu? Şube müdürü ile atıştık diye böyle bir durum var bence

 3. Veysel ŞİMŞEK says

  İhtiyaç kredisi için şartları yazmışsınız ama bankalar bunları verseniz de yine de kredi vermiyorlar. Kaç bankaya gittim maaşımda herhangi birşey yok kredi alamıyorum. Yardımcı olurmusunuz

 4. Nurcan KALEM says

  Bankalara Allah kimseyi düşürmesin. Kredi çektik ve belirli bir süre sonra ödeme güçlüğü nedeni ile aksamalar yaşadık. Neyse yapılandırma yaptık. 5 liralık borç oldu 10 lira. Onu da ödemeyince icra başladı. Hem de hiç geciktirmeden. Hiç insafları yok. Bankaları bırakın avukatlar millet düşsün diye ağzını açmış bekliyor resmen. Çekmeyin arkadaş borçların ama kredi çekmeyin.

 5. Zekeriya ATLI says

  Şu an faiz ve miktarı hiç önemli değil. Çok acele kredi almam gerekiyor. Ama tüm bankalar beni ret ediyor. Gitmediğim banka kalmadı. Çok zor durumdayım. Ne yapmam lazım. Aylık kazancım 2800 TL. herhangi bir ödemem de yok. Takıntım artık yok. Ama bankalar önceki ödemelerden dolayı puanımın düşük olduğunu söylüyorlar.

 6. Mevlüt İÇEN says

  İhtiyaç kredilerinin puanlaması ve hesaplanması farklı mı? Ben ihtiyaç kredisi başvurusu yapınca farklı miktar çıkıyor. Abim başvuru yapınca farklı çıkıyor. Neden bu şekilde yapıyorlar. İhtiyaç ihtiyaçtır.

 7. Erkan ÖNDER says

  Kredi almak istiyorum. Ancak bir türlü ne yaptıysam kredimi onaylatamadım. Lütfen yardım edin. Ben nasıl kredi alabilirim.

 8. Kerim İSTEK says

  İhtiyaç Kredisi adı üstünde belirli ihtiyaçlar için verilen kredidir. Çok yüksek meblağ üzerinden para isteyenler için özel kredi seçenekleri zaten var. Ev kredisi, araç kredisi, kobiler için işyeri kredisi gibi yüksek paraların verildiği kredileri alabilirler. İnsanlar ihtiyaç kredisi altında büyük paralar çekmeye çalışıyorlar.

 9. Kemal ŞİMŞEK says

  İhtiyaç kredisi çekmek için birsürü firma dolandım. Bankaları bırak neredeyse tefecilere düşeceğim. Neler yapmam lazım. Lütfen biriniz yardım edin. Kredi çekmek istiyorum.

 10. Ayşegül PINAR says

  Araştırdınız mı bilmiyorum ama şu an için en uygun kredi faizlerini veren ve kolaylık sunan banka Yapı Kredi Bankası. Özel kampanyalar başlatmışlar. Kredi ödemelerinde uzun vade ve ödeme kolaylığı sağlıyorlar.

 11. Namık TAŞKIN says

  İhtiyaç kredisi almanın tüm şartlarına haizim. Ancak bir türlü kredim onaylanmıyor. Bankalar bence bu dönemde adam seçiyorlar. Kredi alamıyoruz. Neden acaba

 12. Toprak AKSU says

  Bankalar artık kredi vermek için sağlam adam yakalama işine girmişler. Millet borç ödemekten faiz ödemekten hiç kredi çekemeyecek hale geldi. Yakında bankalar adam bulamayacak herkes borçlu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.