En Uygun Faizli Araba Kredisi Veren Bankalar

12

Uygun faizle taşıt kredisi veren bankalar, taşıt kredisi tüketicileri tarafından güncel olarak takip edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyetgösteren bankaların sağladığı taşıt kredisi özellikleri her geçen gün değişmekte ve gelişmektedir. Bu sebeple vatandaşların, müşterisi olduğu bankadan, kredi türleri hakkında yakından bilgi alması ve gerektiği takdirde bu fırsatları değerlendirmesi gerekmektedir. Taşıt kredisi de, diğer kredi türleri gibi vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilen kredi türlerinden biridir. Ancak vatandaşların bu krediyi öderken zorlanmaması için, en uygun kredisi seçeneğini sunan banka ile anlaşması gerekmektedir.

Araç Kredisi Nedir?

Araç kredisi, araç sahibi olmak isteyen vatandaşların, bu amaç doğrultusunda bankalardan sağladığı maddi desteklerdir. Araç satın almak için yeterli birikime sahip olmayan vatandaşlar, düşük faiz oranı sunan bankaların araç kredisi seçeneklerini değerlendirmektedir.

Ancak bu noktada alacağınız aracın sıfır veya ikinci el olması, sahip olacağınız kredinin özelliklerini değiştirmektedir. Bu nedenle, görüşme aşamasında bu detaylar hakkında bilgi almanız ve araç kredisi hesaplamasını ayrıntılı bir şekilde yapmanız yararlı olacaktır.

Araç Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nedir?

Araç kredisi almak isteyen vatandaşlar, öncelikle bankanın isteği doğrultusunda bazı şartları yerine getiriyor olmalıdır. Daha sonra bu kişiler, gerekli başvuruyu yaparak kredi sahibi olabilir. Bu taşıt kredisişartlarısırasıyla:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Belgelenebilir ve düzenli bir gelire sahip olmak
 • Mevcut bir SGK kaydının bulunması
 • Banka tarafından verilen kredi notunun yeterli olması

En Uygun Faizli Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Günümüzde pek çok banka müşterilerine taşıt kredisi imkânı sunmaktadır. Bu nedenle vatandaşların faiz oranlarını karşılaştırarak makul bir seçim yapması gerekmektedir. En uygun faizli araba kredisi veren bankalar sırasıyla:

 • ING Bank
 • Vakıf Bank
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası’ dır.

Bu bankalar, kendisini tercih eden müşterilere en uygun taşıt kredisi faiz oranlarını sunmaktadır.

12 Comments
 1. Hülya TEKİN says

  Araç kredi hesaplamasında birçok banka yıl düzenlemesi yapıyor. Bunun yasal bir dayanağı varmı? Yoksa bankalar kendi arasında anlaşarak araç yılları konusunda bir mutabakata mı varıyorlar? İkinci el araç kredisinde şu modelden düşük olanlara vermiyoruz diyorlar

 2. Gamze TOKGÖZ says

  Araç kredisi sadece sıfır araçlar için mi yapılıyor? Benim bir aracım üzerime kayıtlı ben ikinci arabayı da kredi çekerek alabilirmiyim?

 3. Fatma Nur ARCAN says

  2019 yılında bankalardan araç kredisi alma olayı bitecek. Artık araç firmaları kendi araçları için taksitlendirmeyi kendi bünyelerinde yapacaklarmış. Yeni bir hazırlık geliyor. Önemli ölçüde yerli arabalar ile bu akım başlayacak gibi geliyor bana

 4. Mahmut USTA says

  Araç kredisi için yeni yılı bekleyin. Bir önceki dönemdeki araçları elden çıkarmak için yeni kredi kampanyaları başlayacak. Araç kredisi çok düşecek. Görürsünüz

 5. Müzeyyen TAŞ says

  Araç kredisi almak için bankaya değil de şu meşhur yere başvurdum. İnanın aracın fiyatının iki katı para ödüyorsunuz. Hatta araç üzerinize bile geçmiyor. Satışa kadar beklemek zorundasınız. Anladım ki buralar hikaye. Söyleniyoruz ama en iyisi banka arkadaş. Yoksa çarpılacağız bir araba alacağız diye.

 6. Semiha KOŞAR says

  Araç kredisi çekmek için en az 5 yaşında araç olması gerektiğini duymuştum. Bankalar da zaten kasko değerleri üzerinden kredilerini veriyorlar. Sıfır araç almak daha farklı onlarda ise belirli miktar yine sabit tutuluyor diye biliyorum.

 7. Zuleyha İÇMEZ says

  Araba kredisi için müracaat edeceğim. İlk defa kredi alacağım için merak ediyorum. Acaba araca kredi alsam ve ilerde satmak istesem kredinin bitmesini beklemek zorundamıyım

 8. Mahmut ULUSOY says

  Taşıt kredisi için tam zamanı. Yılın sonu gelince bayiler elindeki arabaları satmak için kampanya yapıyorlar. Böylelikla araç kredileri de daha avantajlı hale geliyor

 9. Kurtuluş TURHAN says

  Yıl sonu geldi araç kredisi çekmenin tam zamanı. Fiyatlar dibe vurdu. Ama gel gelelim faizler zaten bir araba parası kadar. Ne yapacak bu millet şimdi.

 10. Ülkü TANRIVERDİ says

  Eşim bana hediye olarak bir araç almayı düşünüyor. Bizim merak ettiğimiz şu ben araç kredisi alarak bunu gerçekleştireceğim. Ancak eşimin ödemelerini yaparken araç benim üzerime tescil olur mu olmaz mı bunu merak ediyorum.

 11. Fikriye GÜMÜŞ says

  En uygun araç kredisi veren banka. Sizce hangisi faiz oranları internet sitelerinde yer alıyor ancak benim arkadaşım filo alımı sayesinde bankalardan daha uygun fiyatlar ile araç kredisi almış. Bu nasıl oluyor. Biz kendimiz mi yapacağız bilgi verirmisiniz?

 12. GÖKÇE SUVARİ says

  Araç kredisi almak istiyorum. Ancak ikinci el bankanın birine gittim ismi lazım değil. Bana en az beş yaşında araba olacak dedi. Gücümüz ona yetmiyor adı üstünde ikinci el bu ne yapacaksın kaç yaşında olduğunu. Saçma işler peşinde bankalar. Parayı kurtaracak bir aksilik olursa.

Leave A Reply

Your email address will not be published.