Emeklilere Kredi Veren Bankalar

0

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de emekli sayısı epey fazladır. Krediye ihtiyaçları olması halinde de ihtiyaçlarını giderebilecek birçok banka bulabilirler. Bankalar emeklilere kredi verme konusunda epey kolaylıklar sunuyor. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar 2018 yapılan çalışmalardan biridir. Emekliye müjde olacak yapılan duyurular içinde en dikkat çekici olan kredinin faizsiz olmalıdır. Emekliye kredi veren bankalar 2018 yılında da kampanyalarına devam ediyorlar. Emeklilerle çalışmayı seven bankalar emekliye kredi vermeyi garanti olarak görmektedir. Maaşlarını düzenli alan emeklilerin ödemler konusunda da sıkıntısız olduğu söylenmektedir.

Emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir diye merak eden emekliler için maaşlarının 15 katına kadar kredi çekme şansları olabilmektedir. Her banka için kredi çekim limitleri değişmektedir. Emekliler maaşının kaç katı kredi çekebilir sorusuna verilen yanıtta kredi çekilmek istenilen bankaya göre değişmektedir. Ortalama olarak maaşın 10 ila 15 katına kadar kredi limitleri çıkabilmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Emekliye faizsiz kredi 2018 yılının ilk müjdesi olarak geldi. Emeklilerin kredi ihtiyaçları doğrultusunda devlet bankalarına müracaat etmeleri halinde faizsiz kredi kullanmaları mümkün olacak. Emekliye faizsiz kredi müjdesi heyecanla karşılanırken şartları da belirlendi.

Emekliye faizsiz kredi Vakıfbank aracılığıyla alınabilecek. Bir diğer banka da Halkbank’tır. Emeklilere faizsiz kredi ziraat bankası aracılıyla da verilmektedir. Emekli maaşının 10 katına kadar kredi çekilme imkânı tanınmakta. Uzun vadeli yerine daha kısa vadeli ödeme planları hazırlanmaktadır. 36 aya kadar faizsiz kredi çekim şartları 2018 yılı içinde emeklilerin yüzünü güldürecek.

Emekliye Kredi Veren Bankalar 2018

Emekliye faizsiz kredi Vakıfbank dışında Halkbankası’dır. 2018 yılı içinde alınan faizsiz kredi kullanma imkânı yaratılması konusunda öncelik kamu bankalarına verilmektedir. İlerleyen dönemler için özel bankaların da aynı kampanya üzerinden kredi vermesine geçilecektir. Emeklilere faizsiz kredi ziraat bankası emeklilerin tercih edebilecekleri bir diğer kamu bankasıdır.

Emekliye 15000 TL faizsiz kredi imkânı sunuluyor. Maaşının 10 katı değerine kadar kredi çekme imkanı bulan emekliler kamu bankaları üzerinden faizsiz şekilde kredi çekebilecek. 36 ay vadeli olarak çekline krediler için başvuru yapmak isteyen emeklilerin aklında ise emeklilere faizsiz kredi ne zaman verilecek sorusu yer almaktadır. Uygulamanın başlamasıyla talebin epey olacağı tahmin edilmekte.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir

Kredi çekmek isteyen emekliler için merak edilen konuların başında ne kadar kredi çekebilecekleri gelmektedir. Emekli ne kadar ev kredisi alabilir sorusuna yanıt olarak alınacak evin ekspertiz raporuna göre de alınacak kredi miktarı değişmektedir. Emekliler konut kredisi kullanabilir mi sorusunun yanıtı kullanabilir olurken kredi miktarları ise her banka için değişmektedir.

Emekli kredisi Denizbank üzerinden çekilmek istendiğinde ihtiyaç kredisi başlığı altında 8 ay vadeli olarak özel kampanyadan faydalanma şansı yakalanmaktadır.10 bin TL’ye kadar verilen kredi için 12 aydan başlayan 48 aya kadar ulaşan kredi şartlarında %2.01 faiz uygulanmaktadır.

Emekli maaşından kredi çekme ziraat bankası tercih edilmesi halinde de faizsiz bir şekilde kredi çekilmesi mümkün olmakta. Maaşının 10 katına kadar bireyler kredilerini çekebilmekteler. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar içinde Halkbankası, Vakıfbank, Türkiye Finans bankası, Albaraka Türk Katılım bankası ve Kuveyt Türk bankası da yer almaktadır.

Emekliye Kredi PTT

Emekliler düzenli olarak maaşlarını PTT üzerinden almaları halinde onlar için düzenlenen kredi kampanyasında faydalanabilmekteler. PTT kredi başvurusu şartları içinde maaşın PTT kanalıyla alınması ya da PTT’nin anlaşmalı odluğu bankalar üzerinden alınması gerekir. PTT kredi başvurusu yap internet sayfasından başvuru yapılmak istendiğinde takip edilmesi gereken başlıktır. Kolaylıkla başvuru işlemi yapılmaktadır.

PTT emekli kredisi hesaplama 2018 yılı için yine internet üzerinden yapılabilir.  1.000 TL’den başlayarak 40 bin TL’ye kadar farklı tutarda kredi çekilme olanağı sunulmaktadır. 12 aydan başlayarak 48 aya kadar uzanan vade seçenekleri de kampanya içinde sunulmakta. PTT aktif bank kredi başvurusu da bankanın internet sayfası üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılmakta. Şubelere gidilmeden kolaylıkla kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi

Ziraat bankasından maaşını alan ve banka üzerinden kredi çekmek isteyen emeklilerin merak ettikleri konuların başında ziraat bankası emekliye kredi yaş sınırı koyuyor mu gelmekte. Banka herhangi bir yaş sınırlaması yapmamaktadır. Ziraat bankası emekliye kredi limiti olarak çekilecek kredi seçeneğine göre limitleri değiştirmektedir. Konut kredisi için en fazla 200 bin TL’ye kadar kredi verirken ihtiyaç kreşinde 50 bin TL’ye kadar limit çıkmaktadır.

Ziraat bankası kredi kampanyası 2018 yılı içinde de devam etmekte. Ziraat bankası kredi başvurusu için nüfus cüzdanı, gelir vergisi ve son döneme ait fatura istenmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Vakıfbank

Emekliye faizsiz kredi Vakıfbank 2018 müjdesi olarak emeklilere duyuruldu. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen ve maaşını Vakıfbank üzerinden alan emekliler için faiz uygulaması olmadan maaşının 10 katına kadar kredi çekme imkânı sunuluyor. Vakıfbank emekli kredisi yaş sınırı şuan için yer almıyor. Genel anlamda krediler için uygulama 80 yaşa kadar olmakla beraber faizsiz kredi çekimleriyle ilgili bir kısıtlama belirtilmemektedir.

Emekliye faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde maaşın 10 katına kadar 36 ay vadeli olarak kredi imkânları sunulmaktadır. Aynı şartlar içinde maaşını Halkbankası’ndan alan emekliler Halkbank emekliye faizsiz kredi imkânlarından da faydalanabilmekteler.

Emekliler Maaşının Kaç Katı Kredi Çekebilir

Ziraat bankası maaşın kaç katı kredi veriyor maaşını Ziraat bankasından alan ve kredi çekmek isteyen emeklilerin aklında olan bir sorudur. Ziraat bankası 10 katına kadar kredi imkânı sunmaktadır.

Vakıfbank maaşın kaç katı kredi veriyor sorusu da maaşını Vakıfbank’tan alan emeklilerin merak ettiği bir konu olup Ziraat bankasında olduğu gibi maaşlarının 0 katına kadar ihtiyaç kredisi kullanma şansları bulunmaktır.

Maaşın kaç katı kredi veriliyor sorusu diğer bankalar için sorulduğunda durum değişmektedir. Her banka kendi şartları içinde kredi miktarlarını arttırırken ortalama 10 kata çıkmaktadır. Bazı özel bankalar maaşın kendi bankasına taşınması sonrası 15 kata kadar kredi kullanım imkânı tanımaktadır. Emeklilerin kredi çekme şartları içinde öncelikli olan gelir beyan edilmesidir. Nüfus cüzdanları ve son aya at fatura da istenilen belgeler arasında yer alır.

Emekliye Faizsiz Kredi 2018

Emeklilere faizsiz kredi ne zaman verilecek müjdenin verilmesiyle merak edilen bir konu olmuştur. Kredi kullanmak isteyenler için bu imkândan faydalanmak son derece öne arz eden bir konudur. Emeklilere faizsiz kredi onaylandı mı diye merak edenler için henüz onaylanmadığını söylemek gerekir. Düzenleme üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Emekliye faizsiz kredi Vakıfbank üzerinden verilmeye başlanacak. Maaşını Vakıfbank üzerinden alan emekliler maaşlarının 10 katına kadar 36 ay vadeli olarak faizsiz ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.  Emeklilere faizsiz kredi ziraat bankası üzerinden ekilebilmekte. Maaşının 10 katına kadar kredi çekim imkânı tanınmaktadır. Aranan şatlar içinde maaşlarını Ziraat bankasından alıyor olmaları ilk sırada gelmektedir. 36 ay vadeli olarak sıfır faiz imkânıyla sunulan kredi nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında epey yardımcı olacak şartlarda sunulmaktadır. Başvuru işlemleri için düzenlemenin onaylanması beklenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.