BankalarKrediler

Emekli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Emekli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Emekliye kredi veren bankalara baktığımız zaman çok sayıda farklı bankayla karşılaşabiliyorsunuz. Emekliler maaşlarının 10 ya da 15 katına kadar bu bankalardan kredi alabiliyor. Ancak genelde asıl kullanılan sistemin emekli maaşının yarısı oranın kredi taksit tutarının belirlenmesi ve verilecek kredi miktarının buna göre belirlenmesi oluyor. Bunu bir örnekle anlatacak olursak 3 bin TL emekli maaşı olan tüketicinin alacağı kredinin taksit tutarı aylık en fazla 1.500 TL olabiliyor. Ancak kredi alırken kredi notunuz ve benzeri kriterler de dikkate alınıyor diyebiliriz.

Emekliye Kredi Veren Bankalar 2018

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar 2018 içerisinde sayabileceğimiz öne çıkan kurumlar şunlar oluyor:

  • Aktif Bank PTT emekli kredisi ile maksimum 60 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyorsunuz. Minimum 1000 TL kredi çekebiliyorsunuz.
  • Ziraat Bankası faizsiz olmasa da çok düşük bir faiz miktarıyla kredi çekmenize olanak tanıyor. % 1.06 oranıyla kredi çekebiliyor ve taksitlerinizi aylık ya da 3 ayda bir olarak ödeyebiliyorsunuz.
  • Halkbankası mutlu emekli ihtiyaç kredisi sayesinde faiz oranı % 1,25 oluyor.

 Emekliye faizsiz kredi müjdesi yakın zamanda Ziraat Bankası tarafından duyuruldu. Emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek soruları için size en yakın Ziraat şubesine gidebilirsiniz. Bunun haricinde Şeker Bank, ING Bank, İş Bankası gibi bankalardan düşük faizli krediler çekebilirsiniz. Emekliye faizsiz kredi 2018 seçeneği için bankaların telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye 15 Maaş Kredi

Ziraat Bankası kredi kampanyası için düşük faiz imkanlarından yararlanabilirsiniz. Detaylar ve emeklilere özel konut kampanyaları da bulunmaktadır. Ziraat Bankası emekliye kredi limiti olarak tüketici ve konut kredisi olarak ayrım yapmıştır. Tüketici kredisi için maksimum 20 bin TL sınır oluşturulurken konut kredisi için emekliler 100 bin TL kredi çekebilecektir. Kredisi vadesi 120 aya kadar uzayabilir.

Ziraat Bankası emekli araç kredisi de vermektedir. Böylece otomobil sahibi olmak isteyenler düşük faiz oranlarıyla araç sahibi olabilecektir. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar içerisinde Ziraat öne çıksa da ING, İş Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Aktif Bank gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir

Emekliye kredi PTT müjdesi geliyor. Maaşını PTT’den alan emekliler yine PTT üzerinden kredilerini de çekebiliyor. PTT anlaşmalı bankaları kullanarak istediğiniz miktarda kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bazı bankalar emeklilere kredi dağıtabilmek için çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Emekliler maaşının kaç katı kredi çekebilir sorusundan ziyade aylık maaşınızın yarısına göre tasit tutarınızın belirlendiğini unutmamanız gerekir. Her anlaşmalı bankanın belirlediği maksimum tutar farklıdır. Aktif Bank üzerinden PTT emekli kredisi kullanacaksanız maksimum 40 bin TL çekebiliyorsunuz. Emekliye maaşından kredi çekme imkanı da sunan PTT taksit tutarınızı otomatik olarak kesecektir.

Emekli ne kadar ev kredisi alabilir sorusu için Ziraat Bankası’na ya da emekli maaşını aldığınız bankalara bakabilirsiniz. Emekliye kredi Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank, TEB gibi bankalardan alınabilir.

Emekliler Maaşının Kaç Katı Kredi Çekebilir

Emeklilerin kredi çekme şartları içerisinde emeklinin hala daha çalışıyor olup olmadığı önemlidir. Ayrıca en önemli şartlardan biri de emeklinin kredi notudur. Daha önce kredi kullanıp kullanmadığı ve bunları ne kadar düzgün ödediği, kredinin onaylanma durumunu etkiler. Emekli maaşından kredi çekme Ziraat Bankası tarafından yapıldığı gibi diğer pek çok bankanın da kullandığı bir sistemdir.

Emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir sorusu için anlaşmalı bankanın prosedürü esas alınır. Aktif Bank 40 bin TL gibi bir sınır koysa da 100 bin TL gibi yüksek meblağlar da alabilirsiniz. Emekli maaşınızın miktarı önemlidir. Maaşın kaç katı kredi veriliyor sorusu için bankaya göre 2 ile 10 arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Emekliye Kredi Ptt

PTT kredi başvurusu yap seçeneği için size yakın bir PTT merkez şubesine gidebilirsiniz. PTT kredi başvurusu şartları içerisinde kredi notunuz önemlidir, maaşınızı PTT üzerinden alıyor olmanız da gerekir. PTT kredi veriyor haberleri ile son zamanlarda çok karşılaşmış olabilirsiniz. PTT’den herkese kredi imkanı ile siz de kredi notunuz yüksekse nakit ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Emekliye faizsiz kredi müjdesi Ziraat Bankası’ndan geldi. Çok düşük faiz oranlarıyla emekli müşterilerine kredi veren bankalar içerisinde Vakıfbank, TEB, Yapı Kredi, İş Bankası gibi bankalardır. Emekliye faizsiz kredi Ziraat Bankası içerisinde düşük faiz şeklinde sunulmaktadır. Gün içinde çekebileceğiniz emekli kredisini normal bir ATM üzerinden 1500 TL’ye kadar alabilirsiniz.

Emekliye faizsiz kredi haberleri içerisinde Aktif Bank’ın PTT ile anlaşmalı kredisi de gündemdedir. Ziraat Bankası’ndan emekli kredisi alacaksanız emekli aylık gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı ve son döneme ait bir faturanızı götürmeniz yeterli olacaktır. Emekliye faizsiz kredi 2018 senesinde de aynı şartlarda sunulmaktadır. Ancak faiz oranlarında değişiklikler olabilir. En düşük faizle kredi verenler Ziraat, Aktifbank, ING, Finansbank gibi bankalardır. Faiz oranlarını yakından takip ederseniz bankaların kampanyalarını kaçırmadan nakit ihtiyaçlarınızı kredilerle kapatabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Vakıfbank

Vakıfbank emekli kredisi yaş sınırı olarak 70 yaş üstüne de kredi vererek bir ilke imza atar. Vakıfbank emeklilikte yaş sınırı getirmeyerek pek çok kişinin başvuru yapmasını sağlıyor. Emekliye faizsiz kredi Vakıfbank 2018 içerisinde başvvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 70 yaş üstü kredinin üst yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. 80 yaşına kadar olan emekliler başvuru yapabilir. Yaş limitinin nedeni, artan yaşla beraber ölüm riski ve geri ödemelerin zorlaşmasıdır.
  • Sosyal güvenlik maaşının PTT üzerinden alınmış olması gerekir.
  • Başvuruları yapmak için PTT şubelerini kullanmanız gerekir. Kredi geri ödemeleri de yine PTT anlaşmalı bankalar üzerinden yapılacaktır.

Vakıfbank emekliye maaşının kaç katı kredi veriyor sorusu için size en yakın Vakıfbank şubesine gidebilirsiniz. 20 bin TL’ye kadar 36 aya varan taksit seçenekleriyle kredinizi talep edebilirsiniz. Emekliye faizsiz kredi 2018 senesinde belirlenen ücretlere aylık ve yıllık maliyetlerin de ekleneceğini unutmamalısınız. Bu nedenle geri ödeyeceğiniz toplam tutarı da kredi çekmeden önce bilmeniz gerekir. Bunu müşteri danışmanınızdan ya da telefon bankacılığı üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi 2018

Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi 2018 senesinde de aynı şartları barındırıyor. Yaşa göre hesaplanan sigorta masraflarını da eklediğiniz zaman düşük ek ücretlere emekli kredisi kullanabiliyor ve yüksek faiz ücretleri ödemeden bütçenizi zorlamıyorsunuz. Nakit ihtiyacınızı giderecek olan Ziraat Bank, emekli kredisi için en çok başvurulan bankalardan da biri oluyor. Emeklilere faizsiz kredi Ziraat Bankası içerisinde kredi başvurusu yaparken kimlik belgeniz, emeklilik belgeniz, ikametgah belgeniz ve 6 adet vesikalık fotoğraf gerekecektir.

Emekliye faizsiz kredi müjdesi 2018 yılında yeni bilgilerle duyurusunu yaptı. Emekliye faizsiz kredi 2018 ne zaman sorusu için Ziraat Bankası’nın güncel sitesine bakabilirsiniz. 20 bin TL’ye kadar emekliye ihtiyaç kredisi veren banka 100 bin TL’ye kadar da emekliye konut kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisi 48 aya kadar geri ödenebilirken konut kredisi de 120 aya kadar geri ödenebilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu