EFT Ücreti Almayan Bankalar

1

EFT ücreti almayan bankalar, bankaları günlük hayatında sıklıkla kullanan vatandaşlar için en büyük tercih sebeplerinden biridir. Bu nedenle bankaların bu alanda izlediği tutum vatandaşlar için oldukça önemlidir. Bankadan işlem yapmak isteyen vatandaşlar, bu işlem öncesinde, bankanın EFT ücreti uyguladığı işlemler hakkında bilgi sahibi olmalı, yapmak istediği işlemin yerine ve zamanına bu bilgiler ışığında karar vermelidir. Eğer EFT ücreti hakkında herhangi bir bilgisi bulunmayan vatandaşlar varsa, yazımızız devamında gerekli tüm bilgileri bulabilir.

EFT Ücreti Nedir?

EFT ücreti, temel olarak, para transferine olanak sağlayan bir yöntemdir. Bu özelliği sayesinde, pek çok insan gün içinde sık sık EFT işlemini yapmaktadır. Ancak, hızlı bir şekilde para transferini sağlayan alternatif yöntemler de mevcuttur. Bu gibi durumlarda vatandaşlar öncelikle hangi işlem türü ile para transferi yapacağına karar vermelidir.

EFT ücreti ise, bu işlem esnasında banka tarafından tahsis edilen işlem ücretidir. Havale Eft ücreti ne kadar diyenler için bu ücretin miktarı, bankadan bankaya değişebilmektedir. Günümüzde oldukça geniş bir yelpazede işlem ücreti alımı yapılmaktadır. Vatandaşlar, bu işlemi yapmadan önce, bankanın tahsil edeceği EFT ücretini de öğrenmelidir.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Para transferi yapmak isteyen vatandaşların en çok sorduğu soru, bu işlem sonucunda yatırılan paranın ne zaman hesaba geçtiğidir. Transferini yaptığınız paranın, banka hesabınıza geçmesi için kesin bir süre bulunmamaktadır. Ancak genel olarak transferin yapılması, işlem gününün 08:30 – 17:30 saatleri arasına gerçekleştirilmektedir.

Belirtilen gün ve saatlerde transferi yapılmayan bankalarla ilgili vatandaşlar, müşterisi olduğu banka ile iletişime geçmelidir. Bunun dışında işlem ücreti ödemek istemeyen vatandaşlar, hesap işletim ücreti almayan bankalara yönelebilir.

EFT Ücreti Almayan Bankalar Nelerdir?

Gün içinde yaptığı para transferi sonucunda herhangi bir EFT ücreti ödemek istemeyen vatandaşlar, havale ücreti almayan bankalardan işlem yapmalıdır. Güncel olarak hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileri diyenler için bu bankalar sırasıyla:

 • Enpara.Com
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Nuvo
 • CEPTETEB
 • Albaraka Türk
 • Fibabank
 • Türkiye Finans Bankası
 • ING Bank
 • Ziraat Katılım Bankası
1 Comment
 1. Feridun AKSU says

  Eft ücreti almayan ülkemizde tek banka var. Oda En para’dır. En para finansbank bankasının eklentisi olarak çalışmakta ve hiçbir işlem için ücret almamaktadır. Deneyin görün harika bir işletim sistemi var. Kredilerde daha ucuz ayrıca.

Leave A Reply

Your email address will not be published.