Devletten Geri Ödemesiz 82 Bin TL Ev Yardımı Yapılacak! Hemen Başvuru Yapın!

0

Günümüzde birçok kişi ev sahibi olmak için değişik yollara başvurmaktadır. Genel olarak da başvurulan en mantıklı yol çeşitli kredi imkânları olmaktadır. Ancak krediler oldukça fazla faiz oranlarıyla birlikte alıcılarını ödeme konusunda sıkıntıya sokabilmektedir. Hal böyle olunca da çekilen kredinin son derece fazla bir miktarını geri ödemek zorunda olan kişiler yıllarca maddi sıkıntılar çekmektedir. Fakat devletimiz tarafından geliştirilen bir yardım kampanyası olan geri ödemesiz 82 bin TL desteği birçok kişinin ev sahibi olmasını sağlayabilmektedir. Geri ödemesiz olan bu yardım ile birlikte yeni evlenen çiftler de çok daha fazla masrafa girmeden hayallerindeki evlere kavuşabilmektedirler.

Devletin sağladığı bu geri ödemesiz ev desteği yardımından faydalanmak isteyen kişiler ise öncelikle şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Daha sonrasında ise açılan konut hesabı içerisine söylenen ay boyunca düzenli ödeme yaparak bu imkândan faydalanabiliyorlar. İlk defa ev sahibi olacaklara verilen bu ev desteği en az 36 aylık konut hesabına sahip olanlara sağlanabilmektedir. En az 36 aylık konut hesabı olan kişilerin devlet tarafından hibeleri de desteklenmektedir. Böylelikle belirli bir süre ve miktar ödeme yaptıktan sonra ev almak için ihtiyaç olan bu para desteğini almak için hak kazanabiliyorlar. Devlet de hiçbir şekilde geri ödeme kabul etmeyerek ilgili kişilere para yardımında bulunuyor.

EV YARDIMINDA KİM NE KADAR ÖDEME YAPACAK?

Devlet tarafından sağlanan bu geri ödemesiz ev yardımları çeşitli ödeme planlarıyla seçeneklere ayrılmaktadır. Örnek verilecek olursa 36 ve 47 ay gibi bir süre devlet destekli konut hesabına sahip olan kişiler düzenli şekilde ödeme yaparlarsa devletten yüzde 15 oranında bir destek alabiliyorlar. Bu da net tutar olarak 24 bin 741 Türk Lirasına denk gelmiş oluyor. Bunun yanında 48 ile 59 ay gibi bir süre devlet destekli konut hesabı olan kişiler de düzenli ödeme yaparak devletten yüzde 18 oranında destek alabiliyor. Böylelikle son durumda ödenecek para miktarı da 26 bin 645 Türk Lirası olabiliyor.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILACAK!

Son olarak ise 60 ve daha üzeri ay devlet destekli konut hesabı olan kişiler de düzenli olarak ödemelerini yaptıkları takdirde devletten yüzde 25 oranında katkı alabiliyorlar. En son durum olarak da 28 bin 548 Türk Lirası ödeme olarak belirleniyor. Bunun dışında yeni evlenecek çiftler de konut hesabı açarak bu destekten faydalanabilmektedir. Devlet de bu çiftler için düzenli ödemeler karşılığında 57 bin Türk Lirasına kadar katkı verebilmektedir. Bütün bu para destekleri devletin istediği süreler boyunca ödemeler yapılarak alınabilmektedir. Ev alacaklara özel olan bu desteğin koşulları ve detayları ile ilgili bütün bilgileri e-Devlet kapısı üzerinden öğrenmek mümkündür. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde istenilen devlet desteği kısa sürede alınarak kullanılmaya hazır hale getirilebilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.