Devlet Hibe Kredisi Nedir Ve Nasıl Alınır? Hibe Kredisi Tutarları Ne Kadardır?

0

Devlet KOSGEB tarafından yeni iş kuracak olan kişilere çeşitli hibe kredileri sağlanmaktadır. Genel olarak iş yeri açmak için yeterli sermayesi olmayan kişilere verilen bu hibe kredileri avantajlı koşullara sahip olmaktadır. 2020 yılı olarak da 50 bin lira yerine 60 bin lira sağlanan hibe kredileri çeşitli şartların sağlanması ardından alınabilmektedir. Genç girişimciler bu hibe destekleri sayesinde istedikleri iş yerini açabilme şansını elde edebilmektedir.

KOSGEB hibe kredileri koşullarından bahsedecek olursak ilk başta 30 yaşını geçmemiş kişilerin kredi kapsamına dahil olduğunu belirtebiliriz Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını da doldurmuş olmak şartlar arasında yer almaktadır. Başvuru esnasında da kurulacak olan işin tam bir planı sunulması gerekmektedir. Böylelikle KOSGEB 60 bin lira hibe kredisi alabilmek için gereken şartlar sağlanabilmektedir.

KOSGEB 60 BİN LİRA HİBE KREDİSİ İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Yeni bir iş yeri açmayı düşünen kişiler için KOSGEB hibe kredileri başvurular dahilinde alınabilmektedir. 2020 yılı olarak da güncellenen 60 bin lira hibe kredisinin nasıl alınabildiği sorulacak olursa İnternet üzerinden başvurular dahilinde şeklinde bir cevap verebiliriz. Öncelikle başvuru için gereken koşulları sağlayan kişiler KOSGEB web sitesine ulaşmalıdır. Site üzerinden ilgili hibe kredisi başvuru sekmesine giderek başvuru adımlarını teker teker düzgün şekilde doldurmak gerekiyor.

Bütün işlemler doğru şekilde yapıldığında ise KOSGEB olumlu bir yanıt vererek 60 bin lira hibe kredisini ilgili girişimci gence vermektedir. Alınan hibe kredileri ile birlikte de üzerinde düşünülen ve planlanan iş yerleri açılabilmektedir. KOSGEB açılan iş yerlerindeki çalışan kişilere de maaş desteği sağlayabilmektedir. Bunun için de yine KOSGEB web sitesine giderek detaylar öğrenilebilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.