Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar

0

Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Bankacılık kanunlarına göre daire satın almak isteyenlerin %75 değerinden konut kredilerilerine başvurmalarına izin verilir. Yani geriye kalan %25’lik değerin peşinat olarak sunulması zorunlu gözükmekte. BDDK 1 Ocak 2011’de alınmış olan bu karar doğrultusunda vatandaşların banka incelemelerine geçtikleri açıktır. Genelde de peşinatsız olarak alım yapmak isteyenlerin ev kredilerine göz attıklarını söylemek gerek. Sonuç olarak daire sahibi olmak isteyenlerin temel aldıkları ise;

 

 • Başta eksper değerinin maksimum seviyede gösterilmesi fayda sağlamakta.
 • Varsa ikinci gayrimenkul için ipotek kararı çıkarıtılabilir.
 • İhtiyaç kredileri çerçevesinde %20- %25 değerinden peşinat temin edilebilir.
 • Araç ipotekli olacak şekilde de ihtiyaç kredilerinden faydalanmanız mümkün.

 

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

 

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2018 listesinin başında Garanti Bankası yerini almıştır. Nitekim %100 değerinden Garanti mortgage kredisinden faydalanmanız sağlanıyor. Ancak bu krediden faydalanmak isteyenlerin ellerinde bulunan konuta yönelik ipotek kararı çıkartmaları gerekmekte. Hemen arkasından da sabit faiz oranlarına göz atmanız isteniyor. Peşinatsız ev kredisi adına 240 aya kadar vade seçeneklerine de yer verilmekte. Evin tamamına kredi alabilir miyim soranlar için ipotek ile FinansBank alternatifi de sunuluyor.

 

FinansBank peşinatsız ev kredisi önerilerinin hemen arkasından da AkBank karşınıza çıkacaktır. Yine peşinatsız olarak mortgaga fırsatlarına ev sahipliği yapan bankalardan bir tanesidir. Devamında %100 olarak sunulan mortgaga için vade seçeneklerini de duyurmakta. Öyle ki müşterilerin kira öder gibi ev sahibi olması için 20 yıl 240 ay vadeli olacak şekilde imkanlarını duyurmaya devam ediyor.

 

Evin Tamamına Kredi Alabilir Miyim?

 

Bir taşınmazın ipotek olarak gösterilmesi halinde peşinatsız ev kredilerinden faydalanmanız mümkün olacaktır. Peşinatsız ev almak istiyorum diyenlere ise mortgage seçenekleri sunulmakta. Bunun için de ülkemizde örnek gösterilen iki banka mevcut durumda. Evin tamamına kredi veren bankalar 2018 diye arama yapmanız halinde karşınıza çıkacak olan bu bankalar ise;

 

 • Garanti Bankası
 • AkBank

 

Her iki bankadan da peşinatsız ev kredi çekilebilir. Mortgaga desteğine yer verildiği için vatandaşların ilgilendiği açıktır. Bunların arkasından konut kredileri ile adından söz ettiren FinansBank geliyor. Hiç birikimim yok nasıl ev alabilirim sorularına yönelik vade seçenekleri ile adından söz ettiren mortgage sunulmakta. Ancak sabit faiz oranları çerçevesinde ev sahibi olmak isteyenlerin bu kredileri değerlendirmeleri önem arz ediyor.

 

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018

 

Peşinatsız ev kredisi Halkbank üzerinden almak isteyenlerin ek teminat sunmalarına gerek kalmıyor. ‘Hesaplı Evim’ adı altında sunulan kampanyalar dahilinde düşük faiz oranlarından kredi sahibi olmanız mümkün. Kredi paketlerine göz atanlar aralarından seçim yaparak ilerleme hakkına sahip olmakta. Örneğin %0,80 faiz oranından başlayarak kredilerini sunuyor.

 

Evin tamamına kredi veren bankalar arasında baştan da belirttiğimiz gibi Garanti yer alıyor. Mortgage seçeneklerine yer veren Garanti dışında Yapı Kredi Bankası’da bulunmakta. Yine %100 değerinden Mortgage fırsatlarını sunuyor. Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır sorularına ise vade ile faiz detayları sunulmakta. Peşinatsız konut kredisi alabilir miyim sorularına yönelik ise ipotek şartlarının gösterilmesi söz konusudur.

 

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2018

 

Ziraat Bankası peşinatsız konut kredisi için birkaç seçeneğe yer vermekte. Örneğin dosya masrafsız, inşaat tamamlama kredisi, ortak konut kredisi gibi türlerden müşterilerine yardımcı olmakta. Yüksek miktarda olan eksper değerleri sayesinde konut kredilerine başvurmanız faydalı olacaktır. Bu şekilde ipotek destekli konut kredilerinden faydalanabilirsiniz. Tamamı kredi ev kampanyalarının duyurulduğu bir diğer banka ise Yapı kredi olarak biliniyor. Arkasından;

 

 • Garanti Bankası
 • Odeabank
 • HalkBank
 • AkBank

 

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2018 yılında da sayıca artış göstermeye devam ediyor. Genel olarak da ipotekler göz önünde bulundurularak kredilerin çıkarılması temel alınmakta. Örneğin peşinatsız ev kredi Halkbank için başvurulara geçmek isteyenlerin önce şartlara dikkat etmeleri önerilir. Eksper değerinden ipoteğe kadar tüm detaylar şubelerden aktarılır.

 

Peşinatsız Ev Kredisi

 

FinansBank peşinatsız ev kredisi talep edilen öncü kurumlardan bir tanesidir. Burada ekspertiz raporu temel alınarak kredilerin değerlendirilmesi esas alınır. Peşinatsız ev almak istiyorum taleplerine yönelik ipotek şartlarını da sunmaya devam etmekte. Ancak bu şartlar dahilinde finansman destek almanız mümkün olmakta.

 

Ziraat Bankası peşinatsız konut kredisi sunan alternatifler arasındadır. Yine belirli şartlar dahilinde vatandaşların kredilere başvurmaları istenmekte. Peşinatsız ev kredisi Halkbank için de yine aynı şartlara yer verilir. Genel olarak taşınmaz bir varlığın ipotek altına alınması isteniyor. Aynı zamanda ev değerinin incelemeleri neticesinde mortgage fırsatlarından faydalanmanız mümkün oluyor.

 

Yüzde Yüz Kredi Çıkartılır

 

Komisyon karşılığı kredi çıkartılır 2018 yılı içerisinde sıklıkla karşınıza çıkacak olan duyurular arasındadır. Bankalar haricinde farklı kurumlar tarafından kredi imkanlarına yer verilir. Ancak taktir edilirse bu tarz kurumlardan güvenle işlem gerçekleştirmek mümkün değildir. Komisyona kredi alanlar toplam ödemelerde sorunlar yaşayacaktır. İmkânsız kredi çıkartılır gibi duyurulara kulak asmadan bankalardan harekete geçmek en doğrusu olacaktır. Çıkmayan kredi çıkartılır gibi kampanyalara yer vermek yerine;

 

 • Mortgage fırsatlarına sahip olan bankaları ziyaret etmeniz önerilir.
 • Konut kredilerinin incelenmesi faiz oranları ile vade seçeneklerine göz atılması gerekmekte.
 • Şubelerden detaylı bilgiler dahilinde kredi taleplerinde bulunmalısınız.
 • Kullanıcıların yorumları dahi konut sahibi olacakların hangi bankalara gitmesi gerektiğine yönelik yol gösterici olmakta.

 

Ev Kredisi Tamamını Veren Bankalar 2018

 

Peşinatsız ev kredi veren bankalar 2018 yılında mortgage imkanlarını sunmaya devam etmekte. Örneğin Yapı Kredi, Garanti Bankası ve AkBank bunlar arasında. Dönem dönem konut sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçlarına yönelik krediler duyurulur. Ziraat Bankası peşinatsız konut kredisi adına her geçen sene yeni alternatiflerini sunmakta. Bunun arkasından peşinatsız ev almak istiyorum diyenlerin imdadına FinanBank’ta koşmakta. Kredilere yönelik vatandaşların bazı şartları göz önünde bulundurmaları talep edilir. Örnek verecek olursak;

 

 • %100 değerinden mortgage sistemi için ipotek şartına yer verilir.
 • Ekspertiz değerinin yüksek olması halinde konuta özel kredilerden faydalanmak daha kolay olacaktır.
 • Faiz oranları ile vade seçenekleri ile vatandaşların talepleri alınır.
 • Kara listede olmayan yani sicili temiz olanların bu tarz fırsatlardan faydalanmaları söz konusudur.

 

Uzun vadeli konut kredilerileri için vatandaşların incelemeleri yapılır. Örneğin gelir belgesi göz önünde bulundurulmakta. Hiç birikimim yok nasıl ev alabilirim şeklinde ki sorular için de cevaplar bulunuyor. Peşinat için %20 ya da %25 oranından ihtiyaç kredilerine başvurulması bu cevaplar arasındadır. Varsa gayrimenkul ipotekleri ile de harekete geçilebilir. Araç ipotekleri dahilinde de ihtiyaç kredileri temin etmek mümkün. Yine bu kredilerden peşinat ödemeleri gerçekleşir. Geriye kalan %75 değere yönelik ise konut kredilerinden faydalanmanız sağlanmakta.

 

Peşinatsız Ev Kredisi Halkbank

 

HalkBank konut kredisi faiz oranlarını indirdi ve yıl içerisinde binlerce müşterisini karşıladı. Öyle ki ev sahibi olmak isteyenlerin faiz oranlarına dikkat ettikleri açıktır. Bu anlamda %0,80 oranından başlayan faizlerin vatandaşlara sunulması söz konusudur. Devamında 120 ay vade seçeneklerini de sunmaya devam etmekte. HalkBank kredi hesaplama 2018 yılı içerisinde de internet bankacılığından yapılıyor. HalkBank kredi hesaplama makinesi sayesinde toplam ödenecek tutara göz atılabilir. HalkBank konut kredisi hesaplama ile aylık ödemeniz gereken tutara yönelikte bilgi sahibi olursunuz. Başta kredilere başvurmadan hesaplamalara geçmeniz de fayda sağlayacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.