Çeyrek ve Cumhuriyet altını ne kadar?

0

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü bir evvelki kapanışın yüzde 2,4 üstünde 527,9 liradan tamamladı.

Gram altın, haftanın son işlem gününe düşüşle başlamasının sonrasında saat 10.25 saygınlığıyla evvelki kapanışın hemen altında 527,4 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 865 lira, Cumhuriyet altını da 3.531 liradan satılıyor.

Dün, doların değer kaybının pozitif etkilediği altının ons fiyatı ise süratli bir biçimde yükselişe geçerek, yüzde 2,3 artışla 1.953 dolar sınırına çıktı. Altının son fiyatı, şu dakikalarda evvelki kapanışın yüzde 0,3 altında 1.942,1 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, dolar endeksindeki gerilemenin altının ons fiyatını desteklediğini vurgulayarak, bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt haricinde ise ABD’de açıklanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kârlar verilerinin takip edileceğini kaydetti.

ABD’deki başkanlık seçimi sonuçları, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ve jeopolitik gelişmelere ilişkin haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu bildiren analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların destek, 1.960 doların direnç olarak öne çıktığını aktardı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.