Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

0

Kredi ve kredi kartı borcu olanlara iyi bir haberimiz var!  2020 senesinde de bankalar tarafından kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşterilere borç kapatma kredisi verilmektedir. Daha önceden Ziraat Bankası, Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank gibi bankalar aracılığıyla sağlanan borç kapatma kredileri bu sene de devlet bankaları aracılığıyla düşük faiz oranları ve uzun vadelerle sağlanıyor.

Bu avantajdan yararlanmak isteyen kredi borcu olan vatandaşlar borç kapatma kredisi veren bankaların listesini aramaya başladı. Peki borç kapatma kredisi kimlere verilir sorusuna yanıt arayanlar için bankaların kendilerine özgü değişik şartları olduğunu söylemekte fayda var. Bu yazımızda borç kapatma ve başka bankadaki kredisini kapatma kredisi veren bankalarla alakalı geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Ülkemizde artık kredi çekmemiş ya da kredi kartı kullanmayan çok nadir vatandaşımız var. Ülke genelini düzenli geliri olan vatandaşlarımız temsil etmektedir. Asgari ücretin 2.324 TL olduğunu hatırlatacak olursak ay sonunu getirmek oldukça zor olmaktadır. Özellikle taşıt ya da konut almak isteyenler yükselen fiyatlar ve pahalı hayat koşulları nedeni ile kredi almak durumunda kalmaktadır. Faiz oranları da oldukça yüksek olduğundan kredi borcu ya da kredi kartı ekstresi ödenmediğinde borç sürekli olarak artmakta ve hatta ikiye katlamaktadır. Ödeyemedikleri borçlar sebebi ile çoğu vatandaşımız icralık olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Bankalar borcu olan müşterilerini sürekli olarak borçlarını kapatmaları yönünde aramaktadır. Bankaların bu anlamda ellerinde bulundurdukları yetkiler vardır. Özellikle ödenmeyen borçlar için müşterilerine bankalar tarafından borçlarını kapatmaları için ek süre verilmektedir. 90 günlük süre içerisinde borçlarını ödemeyen vatandaşlarımız hakkında icra takibi başlatılmaktadır. Bu süre içerisinde artık muhatap bankalar olmaktan çıkarak avukatlar olmaktadır. Bankadan icra geldi isimli içeriğimizi inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Avukatlar tarafından borcunuzu en kısa sürede kapatmanız, yoksa icralık olacağınız yönünde açıklamalar yapılmaktadır. Avukata belirli bir süre vererek borçlarınızı ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz hakkında başlatılan icra takibi durdurulmaktadır. İşte bankalar tarafından müşterilerinin icra takibinde olmamaları ve borcun icra marifeti ile tahsilatının gerçekleşmesinin önüne geçilmesi amacı ile borç kapatma, borç transfer ya da borç yapılandırma kredileri verilmektedir.

Yapılandırma ile borç kapatma kredileri birbirinden farklı uygulamalardır. Borç kapatma kredileri, mevcut borcun kapanması amacı ile bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredilerini ifade etmek amacı ile kullanılmaktadır. Ancak borç yapılandırma işlemi icraya giren ya da ödenmeyen borçların en uygun faiz oranını sunan bankaya transfer edilerek yeniden hesaplanmasını ifade etmektedir. Borç kapatma kredisi veren bankaların müşterilerinde aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Borç kapatma kredileri genel olarak icra takibine girmeyen borçlar için geçerli olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?
Genel olarak bu imkanlar bireysel müşterilere nazaran tüzel kişilerin borçlarını yapılandırır ya da borç kapatma kredileri verirler. Bankalar beyannamelerinde icralık borçların yapılandırabileceğini yazsa da çoğu banka tarafından icraya girmiş borçlara kredi verilmemektedir. Siz de kara listeye girmemek adına bankalar tarafından verilen kredilerinden yararlanarak borçlarınızı bir an evvel kapatabilirsiniz.
Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi
2020 yılında bankalar tarafından borç kapatmak için kredi verildiğinden söz ettik. Bu bankaların başında şüphesiz Ziraat Bankası gelmektedir. Banka tarafından müşterilerinin kredi kartı borçlarının kapatılması için uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Farklı bir bankaya kredi kartı borcu olanlar da borçlarını bankaya transfer ederek kredi alabilecektir. Alınan kredi ile borçlu olan bankanın borcu kapatılacak ve vatandaşımız tercih ettiği vadeye, banka tarafından kendisine hazırlanan ödeme planına göre kredi taksitlerini ödeyecektir.
24 ay vade tercih edilmesi durumunda faiz oranı %1,10
60 ay vade tercih edilmesi durumunda faiz oranı %1,20 olmaktadır.

Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi
Birleştirilen ihtiyaç kredisi adı verilen bu kampanyadan yararlanmak için kredi başvurularının banka şubelerine yapılması gerekmektedir. Ayrıca borcunuz kapatıldıktan sonra mevcut kartınız da iptal edilecektir. Tekrar kredi kartı kullanmak isteyenler, kredi kartı talebinde bulunabilir. 2020 yılında da var olan kredi borçlarınızı bu kredilerden yararlanarak kapatabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma kredisi veriyor. İçeriğimizden bilgi alabilir ve bankanın şartlarını inceleyebilirsiniz.
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi aylık taksit tutarlarını hesapladığımız aşağıdaki tablodan bilgi alabilirsiniz.

Borç tutarıVadeAylık taksit tutarı
5 bin TL24 ay244,43 TL
5 bin TL60 ay250,03 TL
10 bin TL24 ay488,87 TL
10 bin TL60 ay500,07 TL
20 bin TL24 ay977,73 TL
20 bin TL60 ay750,10 TL
30 bin TL24 ay1.466,60 TL
30 bin TL60 ay1.000,14 TL
40 bin TL24 ay1.955,47 TL
40 bin TL60 ay1.250,17 TL
50 bin TL24 ay2.444,33 TL
50 bin TL60 ay1.500,20 TL
60 bin TL24 ay2.933,20 TL
60 bin TL60 ay1.750,24 TL
70 bin TL24 ay3.422,07 TL
70 bin TL60 ay2.000,27 TL
80 bin TL24 ay3.910,94 TL
80 bin TL60 ay2.250,30 TL
90 bin TL24 ay4.399,80 TL
90 bin TL60 ay2.250,30 TL
100 bin TL24 ay4.888,67 TL
100 bin TL60 ay2.500,34 TL

Halkbank Destek Kredisi
Bireysel kredi kartı borcu olanlar Halk Destek Kredisi‘nden yararlanarak borçlarını ödeyebilirler. Kredi detayları Ziraat Bankası ile aynı olmaktadır.
24 aya varan vadelerde faiz oranı %1,10
60 aya varan vadelerde faiz oranı %1,20 olacaktır.
Faiz oranları hayat sigortası yaptıran şahıslar için geçerli olmaktadır. Krediden yararlanmak için size en yakın Halkbank şubesine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi
Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi
Ziraat Bankası ve Halkbank’tan farklı olarak Vakıfbank’ın sunduğu avantajlar bu anlamda daha geniştir. Sadece bireysel kredi kartı borçları değil, takibe girmiş borçlular için de uygun ödeme koşulları sunulmaktadır. Ayrıca kredi borçları da bu kapsamda yapılandırılacaktır.
1- Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası
Vakıfbank tarafından başlatılan paket içindeki kampanyalardan ilki bireysel kredi kartı borçlarının yapılandırılması olmaktadır. Ancak ticari kredi kartı adı verilen business kartlara ait borçlar bu kapsam dışında yer almaktadır. Özellikle kredi kartı borcu olanlara uygun ödeme koşulları ile borçlarını kapatmaları amacı ile kredi verilecektir.
Ayrıca bu kredi kartı borçlarının sadece Vakıfbank’a ait olması gerekmiyor. Diğer bankalara ait bireysel kredi kartı borcu olanlar da borç kapatma kredisinden yararlanarak borçlarını kapatabilecektir. 24 aya varan vadelerde %1,10, 60 aya varan vadelerde ise %1,20 faiz oranı uygulanacaktır.

1- Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası
2- Takip Borçlularına Faiz Sıfırlama Kampanyası
Diğer bankalardan farklı olarak Vakıfbank takip borçluları için de uygun ödeme koşulları sunmaktadır. 100 bin TL‘ ye kadar takip borcu olanlara 12 ay vade ve aylık eşit taksitler ile ödeme koşulları sunulmaktadır.
Takip borçluları faiz sıfırlama kampanyalarından yararlanabilmek için başvurularını yapmalıdır.
3- Düşük Faizli Yapılandırma Kampanyası
Bu kampanya dahilinde ödemelerinde 31 gün ve daha fazla aksama bulunan banka müşterileri yararlanacaktır. Borçların kapatılması amacı ile sunulan kampanya sadece bireysel krediler için değil ticari krediler için de geçerli olmaktadır.
Bireysel krediler için : 3 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade
Ticari krediler için : 6 ay ödemesiz dönem ve 60 ay vade sunulmaktadır.

düşük faizli yapılandırma kredisi
Yukarıdaki tabloda borç tutarlarına göre uygulanacak olan faiz oranları gösterilmektedir. Vakıfbank şubelerine giderek bireysel ve ticari kredi borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.
QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi
Borçlarınız ile yapılandırma imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Finansbank olmaktadır. Diğer bankalara ücretsiz eft yapabilirsiniz. Uygun ödeme koşullarından yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.
Kimler yararlanabilir?
Diğer bankalara ait kredi ve kredi kartı borcu olanlar borçlarını QNB Finansbank şubelerine transfer edebilir.
Ek hesap, Finansbank’a olan borçlar ve ek hesaplar kampanya dahilinde değerlendirilmemektedir.
İhtiyaç kredisi borçlarının tamamı için işlem yapılırken, kredi kartı borçları için kısmi olarak ödeme yapılmaktadır. Ayrıca şube tarafından sistem üzerinde görülen tutarlardan daha tutardaki borçlar için transfer yapılmaz.
Farklı bankalara yapılacak olan para transferleri bir sonra işlem gününde ulaşmaktadır.
Kredi kartı borçları için ekstra bir işlem yapılması gerekmemektedir.
Kredi borçları için ise bankalar ile iletişime geçilmesi esastır.
T.C. kimlik numaranızı 5030‘ a göndererek ön başvuru işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

T.C. kimlik numaranızı 5030‘ a göndererek ön başvuru işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Kredi TutarıAylık faiz Kredi VadesiAylık Taksit Tutarı
10.000 TL%0,9960234 TL
10.000 TL%1,3460261 TL
10.000 TL%1,9660313 TL

Borç transfer kredisi başvuruları için banka tarafından sizden talep edilecek evraklar ikametgah belgesi, kimlik belgesi ve gelir belgesi olacaktır.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi
Farklı bankalara olan kredi kartı, bireysel kredi, kredili mevduat hesaplarına ait borçlarını kapatmak isteyenler Şekerbank’tan kredi alabilir. Kampanya aylık eko pakete sahip olunması durumunda geçerli olmaktadır.
Kredinin özellikleri :
60 aya varan vadeler
100 bin TL üst limitli kredi
Faiz oranı %1,39
500 TL kredi tahsis ücreti

Şekerbank Borç Transfer Kredisi
Banka gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden ek belge ya da kefil talep etme hakkına sahip olmaktadır. Konut kredisi yapılandıran bankalar hakkında bilgi alabilir ve çekmiş olduğunuz konut kredilerini yapılandırabilirsiniz.
Denizbank Transfer Kredi
Denizbank diğer bankalardan farklı olarak emeklilere transfer kredisi vermektedir. Diğer bankalara ait kredi borçlarını transfer ederek daha uygun taksitlerde ödeyebilirsiniz. Başvuru şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. Banka müşterilerinden kefil talep etmemektedir. 60 aya varan vadeler ile borçlarını tek çatı altında toplayabilirsiniz. Kredi başvuru için bankanın sizden talep edeceği evraklar;
Gelir belgesi
T.C. kimlik belgesi
Bankadan temin edilecek olan kredi başvuru formu
İkametgah belgesi ya da son aya ait fatura gerekmektedir.
Faiz oranı %0,99 olmakla beraber örnek ödeme planı aşağıdaki gibidir;

Faiz oranı %0,99 olmakla beraber örnek ödeme planı aşağıdaki gibidir;

Kredi tutarıVadeAylık taksit tutarı
10 bin TL12 ay899,08 TL
10 bin TL60 ay234,3 TL
10 bin TL24 ay481 TL
10 bin TL36 ay343,02 TL
10 bin TL48 ay274,55 TL
30 bin TL60 ay702 TL
40 bin TL12 ay3.596,9 TL
40 bin TL60 ay936,05 TL
50 bin TL12 ay4.495,38
50 bin TL60 ay1.325,14 TL
100 bin TL12 ay8990,76 TL
100 bin TL60 ay2.340,28 TL

İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilir, hemen diğer banklara ait borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz.

TEB Borç Transfer Kredisi
Kredi kartı ve diğer bankalara ait borcu olanların transfer kredisi alabileceği bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası olmaktadır. TEB bankası 2020 yılı için duyuru yaptı. Banka 2020 yılında borç transferi yapacak olan kişilere Aylık %0,95- 0,99 faiz oranları ile kredi vermeye devam edecek.
Banka tarafından kredi için herhangi bir komisyon ya da üret talep edilmemektedir. Aylık %0,95- 0,99 faiz oranı ile borç transfer kredinizi size en yakın TEB şubelerine giderek kullanabilirsiniz.
Bankanın dijital şubesi olan CEPTETEB üzerinden borç transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.
250 TL’den 10 bin TL’ye kadar olan borçlarınız için transfer işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Şayet kartınızdan bir takvim yılı içinde 3’ten az ödeme gerçekleştirirseniz bu durumda kredi kartından nakit çekimi yapılamamaktadır.
12 taksite kadar kredi alabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.