Bomba iddia: Binali Yıldırım ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir

0

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal paylaşım sitesi hesabından istifa ettiğini açıklamasının sonrasında gözler yeniden biçimlenecek ekonomi yönetimine çevrildi. Kulislerde gezen bir söylenen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanlığı yardımcılığı düşüncesi var ve bu görev için Binali Yıldırım‘ın adı geçiyor.

GÖZLER MYK TOPLANTISINA ÇEVRİLDİ

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri Albayrak’ın istifası ile ilgili bugün öğle saatlerinden sonra bir açıklama yapılacağını açıkladı. Yetkililer ekonomi yönetimi hakkında kararın bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği AK Parti MYK toplantısında ele alınacağını, ekonomiden sorumlu bir cumhurbaşkanı yardımcılığı makamının kurulmasının ve kabine değişikliği yapılmasının söz konusu olabileceğini sözlerine ekledi

BİNALİ YILDIRIM İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Gündeme bomba gibi düşen istifa kararı sonrası yabancı basına açıklamalarda yer alan AK Partili üst düzey bir yetkili ekonomi yönetiminin yeniden yapılandırılacağı bir kabine değişikliğinin ele alınabileceğini vurgulayarak, “İstifa hakkında evet yahut hayır demeden adım atılamaz. Kabine değişikliği yarı yarıya olabilir. Binali Yıldırım cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilebilir. Albayrak’ın istifa şekli cumhurbaşkanına zarar verdi. Geçen hafta dolar bu kadar yükseldi. Bu niyeydi de bugün dolar %3.5-4 düştü bunu iyi görmek lazım” dedi.

“YENİ BİR YAPILANMA OLABİLİR”

Açıklamasının devamında ekonomiden sorumlu bir cumhurbaşkanı yardımcılığı makamı kurulabileceğini söyleyen yetkili, “Şimdi Albayrak geri dönmezse, ki kolay değil bu saatten sonra, yeni bir yapılanma olabilir. Bu yönde bazı çalışmalar da var. Daha evvel kabinede görev yapmış bazı isimler bile gündeme geliyor. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı düşüncesi var, ekonomiden sorumlu olacak biçimde” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.