BankalarKrediler

Blokeli Kredi Veren Bankalar

Blokeli Kredi Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi veren bankalar ve blokeli teminat ile kredi kartı veren banka uygulamaları bulunuyor. Kredi ya da kredi kartı borçlarını düzenli şekilde ödememiş kişiler için alternatif olarak kullanılan yöntemlerden biridir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Bloke teminatlı kredi kartı Finansbank tarafından verilebiliyor. Banka müşterilerine sunulan alternatif kredi kartı olarak, borçlarını kapattıkları halde kredi kartı alamayan kişiler için yapılan bir uygulamadır.

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 güncellemelerinde TEB; Kuveyt Türk Katılım Bankası, Finansbank, Denizbank ve Garanti bankası bulunuyor. Bloke teminatlı kredi kartı kuveyt türk katılım bankasından başvuru yapılabilir. Blokeli kredi kartlarının, normal kredi kartlarından bir farkı yoktur.

Bloke teminatlı kredi kartı 2018 seçeneklerinde sunulan banka uygulamaları yalnızca mevduat blokesi koymaktadır.

Garanti Bankası Blokeli Kredi

Blokeli kredi ve kredi kartı veren bankalar, çeşitli nedenlerle bankalardan kredi kartı alamayan kişiler için yapılan bir uygulamadır. Blokeli kredi veren bankalar, banka borçlarını ödemiş oldukları halde kredi kart alamayan müşterilerine sundukları bir opsiyondur. Mevduat blokesiyle kullanılabilir.

Garanti bankası teminatlı kredi kartı başvuruları banka şubesinden veya Garanti İnternetten veya Garanti Bankası telefon bankacılığı üzerinden sağlanabiliyor. Ziraat bankası bloke teminatlı kredi kartı, güncel blokeli kredi uygulamaları arasında bulunmuyor.

Teminatlı kredi kartları, diğer kredi kartları gibi alışveriş yapıyor, puan biriktiriyor, taksitli alışveriş yapabiliyor. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 kampanyalarında bloke miktarı banka müşterisi tarafından belirleniyor, banka tarafından onaylanması halinde kart veriliyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı 2018

Bloke teminatlı kredi kartı finansbank kampanyasında, aktif kredi kartı blokeli olarak veriliyor. Banka şubesinden direkt başvuru yapılarak alınabilen kredi kartlarında, müşterinin sunduğu bloke oranına göre 3 bin TL, 5 bin TL gibi oranlarda blokeli kart alınabiliyor.

Ziraat bankası bloke teminatlı kredi kartı çeşitli dönemlerde sunulan kampanyalar ile veriliyor. Kredi puanı düşük olanlar, blokeli kredi kartı alarak, bir süre sonra teminatlı kredi kullanımı sağlayabilirler. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 seçeneklerinde; Kuveyt Türk, Ziraat Bankası ve Teb Bankası bulunuyor.

Bloke teminatlı kredi kartı kuveyt türk başvurusu internet şubesi üzerinden yapılabiliyor. Kredi kartı talebinin yaklaşık %80 oranında limit veriliyor. Kredi kartı alımından yaklaşık 1, 1,5 sene sonrasında ise teminatlı kredi kullanımı sağlanabiliyor.

Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 listesinde T.C. Ziraat Bankası, müşterilerine ve maaşını Ziraat Bankası hesaplarından alan kişiler için teminatlı kredi kartı veriyor. Ziraat şubelerinden direkt başvuru yapılarak, blokajlı kart alınabilir.

Garanti bankası teminatlı kredi kartı ürünü, klasik kredi kartları gibi bonus özelliklerini kullanan, taksitli alışveriş yapan, para puan biriktiren ve alışveriş yapabilen blokeli kredi kartı özelikleriyle sunuluyor. Fakat Garanti bankası bloke teminatlı kredi kartı almak için, bankanın sunduğu prosedürlerin sağlanması gerekiyor. Kredi notu düşük olanlar ve banka borçlarını ödemiş olanlar için sunulan bir uygulamadır.

Bloke teminatlı kredi kartı Kuveyt Türk başvuru ile alındıktan sonra, banka çalışmalarını ve ödeme ağını düzenleyerek kredi kullanımını yeniden sağlayabilirsiniz. Teminatlı kredi kartı avantajları arasında, limiti olan bir kredi kartınızın olması ve taksitlendirme yaparak bütçenizi rahatlatacağınız bir kartınızın olması bulunuyor.

Kuveyt Türk Blokeli Kredi Kartı 2018

Bloke teminatlı kredi kartı 2018 uygulaması için yalnızca banka şubesinden başvuru yapılabiliyor. Banka şubesine giderek, kullanmak istediğiniz teminat miktarının %80’i oranında kredi kartı alabilirsiniz.

Bloke teminatlı kredi kartı finansbank şubelerinde de aynı prosedürlerle sunuluyor. Riskli grupta yer alan kişileri, banka müşterisi yapabilmek için bankaların teminatlı şekilde sundukları bir uygulama çeşididir.

Ziraat bankası bloke teminatlı kredi kartı, kredi kartı başvurusu olumlu yanıtlanmayan kişiler tarafından değerlendirilebilir. Sicil notu düşük olması nedeniyle kredi kartı alamayan kişiler, bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 başvurularını yaparak, teminatlı kredi kartı alabilirler. Bunun için sms veya internet başvuruları bulunmuyor. Sadece banka şubesine direkt başvuru yapılarak alınabilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Bloke teminatlı kredi kartı finansbank başvuruları için banka şubesinden başvuru yapılabilir. Kredi borcu, kredi kartı borcu, kredi yapılandırması gibi nedenlerle blokeli olan müşteriler için teminatlı şekilde kredi kartı verilebiliyor.

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 yılında sundukları opsiyonlar ile tipik kredi kartı özelliğindeki kartları sunuyor. Genellikle teminat miktarının yüzde 80’i oranında kart limiti belirlenerek, kullanım sağlanıyor.

Bloke teminatlı kredi kartı kuveyt türk katılım bankası uygulamalarında da bulunmaktadır. TEB ve Garanti bankası ile 2018 programlarına teminatlı kredi kartı uygulaması dahil eden bankaların seçenekleri bulunuyor.

Bloke teminatlı kredi kartı nasıl alırım gibi konularda internet üzerinden hizmet verilmiyor, ancak bankaların şubesine bireysel ve bizzat başvuru yapılarak alınabilir. Yapılan değerlendirme sonucuna göre banka borcu bitmiş olduğu halde alamayan kişilere ya da hesap işlemlerine göre teminatlı kredi kartı veriliyor.

Nakit Karşılıklı Kredi

BDDK tarafından 2017 yılında yapılan Bankacılık Kanunu 55. Maddesine göre nakit karşılıklı kredi hesaplama seçeneği sunuluyor. Bankalar, müşterilerine teminatlı olarak kredi verebiliyor. Blokeli teminat olarak nitelendirilen uygulamada, nakit karşılığı kredi ve mevduat rehni ile belirlenen oranda kredi kartı kullanımı ve kredi kullanımı sağlanıyor.

Mevduat karşılığı kredi nedir sorusu için yayınlanan genelgede, çeşitli teminatlar karşılığında verilebilen kredilerin artık nakit karşılığında da verilebilmesi olarak tanımlanabilir. Blokeli kredi veren bankalar arasındaysa; Garanti Bankası, Finansbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk gibi bankalar yer alıyor.

Garanti Bankası Teminatlı Kredi Kartı

Ziraat bankası bloke teminatlı kredi kartı ve Garanti Bankası blokeli kredi kartlarını alarak ortalama 12- 18 ay düzenli kullanım ve ödeme yaparak, blokenin kalkmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli şekilde yükselen kredi puanı neticesiyle de kredi kullanımı sağlanabilir.

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar 2018 seçeneklerinde, doğrudan banka şubesine başvuruda bulunan ve nakit teminat gösteren kişilere kredi kartı kullanımı sağlayan bir programdır. Garanti bankası blokeli kredi kartı başvuruları değerlendirilerek, şubeden onaylanması halinde küçük meblağlarda olsa da kredi kartı verilmektedir. Alınan fiziksel kredi kartı, tüm kredi kartlarının özelliklerine sahip olarak kullanılabilir.

Bloke teminatlı kredi kartı 2018 başvurularında yeni banka seçenekleri de bulunuyor. Çeşitli ihtiyaçların karşılanması, taksitli alışveriş yapabilme ve kredi kartı sirkülasyonu sağlayabilmek için pek çok kişinin tercih ettiği yöntemlerden biridir. Nakit karşılığı, senet karşılığı ya da teminat karşılığı kredi kartı kullanımı ve başvuruları için çalıştığınız bankaların şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı