Berat Albayrak’ın istifa paylaşımı sonrası gözler AK Parti MYK toplantısına çevrildi

0

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın instagram hesabından yayınladığı istifa açıklamasının sonrasında gözler Ankara’ya çevrildi. Söz konusu paylaşımın sonrasında partinin bazı yetkili isimlerinden Albayrak’a destek açıklaması gelse de istifa ile ilgili olarak resmi bir açıklama hala yapılmadı.

KABİNE YOK, MYK TOPLANIYOR

Beştepe’de bugün yapılması beklenen Kabine toplantısı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programında yer almıyor. Lakin gözlerin çevrileceği kritik bir toplantı Ankara’nın gündeminde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği AK Parti MYK, bugün 16.00’da toplanıyor. Toplantıda Albayrak’ın istifası ile ilgili gelişmelerin de ele alınacağı tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kritik toplantıdan evvel Külliye’de 12. Büyükelçiler Konferansı’na katılarak bir konuşma yaptı.

BİNALİ YILDIRIM İDDİASI

Reuters haber ajansı ise ise son dakika koduyla Binali Yıldırım iddiasını geçti. Reuters ismini açıklamadığı AK Partili üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı olabileceğini ileri sürdü.

Leave A Reply

Your email address will not be published.