Bankaların En Avantajlı Kredi Kartları

0
Yaşamımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan kredi kartları bizlere sağladığı imkanlar ile gün geçtikçe kullanımı hızlıca artış göstermektedir. Kullanım alanı genişleyen kredi kartları aracılığıyla kişiler nakit para taşımaz hale gelmektedir. Bunun bazı avantajlarından söz etmek gerekirse; İnternet üstünden alışveriş yapmak talep edenler yahut mağazalardan alışveriş yapmak için talep edenlere de sağladığı avantajların başında taksit olanağı vardır. Yapacağımız taksitli alışverişler aracılığıyla almış olduğumuz ürün yahut hizmeti ödemekte zorlanmıyoruz.
Avantajlı Kredi Kartları
bunun yanı sıra kredi kartlarının kullanıcılarına kullandıkları limit içerisinde vermiş oldukları para puanlar bulunmaktadır. Bunlar sizin yalnızca bankanın anlaşmalı yerlerindeki kredi kartlarını kullanmanız aracılığıyla kazanılır. bunun yanı sıra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu tarz para puanlar belirli bir limite yükseldiğinde bunları alışverişlerde faydalanabilirsiniz. Bu tarz para puanları yalnızca alışverişler ile kazanmanızın dışında bankaların yapmış oldukları diğer kampanyalar ile arttırabilirsiniz.
Avantajlı Kredi Kartları
Bazı bankalar kredi kartınız ile yapacağınız fatura ödemeleri için talimat verdiğiniz takdirde size ekstradan para puanlar vermektedir. aynı zamanda sürekli seyahat eden müşterileri için çıkarttıkları kartlar ile yapılan harcamalar oranında sizlere mil armağan eden kartlar bulunmaktadır. Bu miller siz harcama yaptıkça çoğalacak ve belirli miktara ulaştığında seyahat bileti almanıza yol gösterecektir. Bu yazımızda en çok puan kazandıran kredi kartlarının sizlere tanımış olduğundan söz edeceğiz.
Öğrencilere kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi edinebilir ve bu kredi kartlarına başvuru uygulayabilirsiniz.
Akbank
Akbank Axess kredi kartı kullanan müşterileri para puan kazandırmaya devam etmektedir. Dolu dolu chip para kampanyası ile kullanıcılarına 500 TL’ ye kadar puan para kazanma olanağı vermektedir. Bu kampanyadan yararlanmak için banka kartı ile harcama yapma sözü vermeniz gerekir. Vermiş olduğunuz harcama limitini 12 ay süresince kullanmanız gerekir. Harcama limiti sözünüze göre 50 TL, 100 TL, 200 TL ve 500 TL olmak üzere 4 farklı para puan seçeneğinden birisini tercih edebilirsiniz.
Akbank Axess kart ile 30 Haziran’a kadar Axess yahut Wings kredi kartı sahibi olan kullanıcılarına, her ay 50 TL ve üzeri internet harcamaları için %10, işlem başına 20 TL; ayda en çok 50 TL, 30 Eylül 2020’ye kadar toplamda 250 TL kaybolmayan chip-parayı kart sahiplerinin hesaplarına tanımlıyor.
Otomatik ödeme talimatı vererek para puan kazanmanız mümkündür. Bankanın kullanıcılarına sağlamış olduğu bir diğer kampanyada yeni otomatik ödeme talimatı vermeniz aracılığıyla 100 TL’ye kadar para puan kazanabilirsiniz. Bankaya vereceğiniz 1 otomatik ödeme talimatı için 15 TL, 3 otomatik ödeme talimatı için 50 TL, 6 otomatik ödeme talimatı için 100 TL para puan kazanabilirsiniz.
Yurt dışında kredi kartını kullananlar için uygulanan kampanyası ile kullanıcılarına yurt dışında harcadıkları her 100 TL için 10 TL para puan vermektedir. Bu kampanyadan kazanacağınız maksimum para puan miktarı ise 50 TL olarak belirtilmiştir.
Akbank Axess kart üstünden aynı zamanda İstanbulkart otomatik yüklemelerde 90 liraya kadar chip para olanağı da sunulmaktadır.
Akbank’ın müşterine özel tahsis ettik Axess kartın aylık ücreti 150 TL olarak belirlemiş, kişiden ek kart talebinde ise 74,50 TL ücret talep edilmektedir.
Kredi kartları yurt içinde ve yurt dışında geçerlidir.
Akbank Axess Kampüs Modu ile üniversite talebeleri için 50 TL puan kazandırıyor. aynı zamanda 30 Haziran 2020 sonuna kadar ilk kez Axess sahibi olan üniversitelilere ilk yaptıkları harcamalar kadar chip para kullandırılacaktır. Misal verilecek olursa 200 liralık bir alışveriş yapıldığında karta harcamanın bedeli olarak 200 lira chip para tanımlanacaktır. Kredi kartından kullanmak isteyen müşteriler için aranan şartlar 18 ila 30 yaş arası olup ilk yıla özel yıllık kart ücreti talep edilmemektedir. Axess Kampüs Moduna sahip olan üniversiteliler chip-para, taksit, taksitli avans, SMS para ve limit arttırım avantajlarından yararlanabilir.
Vakıfbank
Vakıfbank kullanıcılarına en çok para puan kazandıran bankalar içinde göze çarpmaktadır. Uyguladığı farklı kampanyalar aracılığıyla kullanıcılarına yüksek miktarda para puanlar kazandırmaya devam etmektedir. Bankanın kredi kartı üyesi gıda marketi, giyim, çok katlı mağaza, kozmetik, kuyum, kırtasiye, oyuncak, kasap, manav, şarküteri sektörlerinde farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız ilk 100 TL sonrası her 100 TL ve üzeri alışverişinize 10 TL, toplamda 100 TL para puan vermektedir.
Opet ve Sunpet istasyonlarında farklı günlerde ve tek seferde 4 tane 100 TL ve üzeri akaryakıt alışverişinize yine aynı akaryakıt firmalarında alacağınız 30 TL’lik akaryakıt için size ekstradan 30 TL’ lik indirim sağlamaktadır.
2020 TL ve üzeri oto lastik, servis ve yedek parça harcamalarında Vakıfbank World Card ile 100 TL Worldpuan olanağı sunulmaktadır.
Harcama sözünüze göre ekstra para puan kazanabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı kullanıcılarına verecekleri 12 ay süresince harcama sözü ile;
500 TL = 40 TL.
1.000 TL = 75 TL.
1.500 TL = 100 TL.
2.000 TL = 150 TL.
3.000 TL = 200 TL.
10.000 TL = 300 TL. puan kazanmaktadırlar.
Araştırma neticesinde Akbank kredi kartı ve Vakıf bank kredi kartları diğer bankalara göre yapmış oldukları kampanya ve para puan miktarları ile göze çarpmaktadırler. Bu yıl bankaların yapacakları yeni kampanyalar ile daha fazla para puan kazana bileceğinizden kampanyaları takip etmeyi unutmayınız.
Avantajlı kredi kartları içerisinde herhangi bir aidat talep etmeyen bankaları da saymak mümkündür.
Vakıfbank kredi kartları
Garanti BBVA Bonus Flexi Aidatsız Kart
Garanti Bankası’ nın kullanıcılarına sunduğu kredi kartı ürünü olan Flexi ile sizde kazanmaya devam edebilirsiniz. Bonus flexi kart başvurusunda bulunmanız halinde hem sunulan pek çok avantajdan yararlanabilir hem de kart ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Yapacağınız alışverişlerde 1 bonus kazanabilirsiniz. 1 bonus 1 TL‘ ye tekabül etmektedir. Puanlarınızı biriktirerek siz de anlaşmalı mağazalarda bedava alışveriş yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.
Kartın diğer avantajı taksitlendirmeye imkan tanımasıdır. bunun yanısıra ödeme sıkıntısı çekmeniz halinde taksitleriniz bir sonraki aya ertelenebilmektedir. 50 TL’ den çok yapacağınız alışverişlerde puan kazanma olanağından faydalanabilirsiniz. bunun yanısıra kartınız ile vadesiz hesaplarınızı eşleştirebilirsiniz. Bu kart ile kullanıcı hesabınıza para aktarımı uygulayabilirsiniz. Acil finansman ihtiyaçları için sunulan avantajlardan birisi de taksitli avans çekilebilmesidir. Karttan EFT yapmak da mümkündür.
Yapı Kredi World Card
Yapı Kredi World Card ile yapacağınız alışverişlerde taksit olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi kartı kullanmanız içerisinde banka ile anlaşmalı iş yerlerinde içinde hazırlanmış olan kampanyalara başvurabilir ve indirimlerden faydalanabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerden kazandığınız puanlarınız ile bedava alışveriş uygulayabilirsiniz. bunun yanısıra kart ile Turkcell hatlara TL yükleme işlemi yapmak mümkün olmaktadır.
Acil finansman ihtiyacı olanlar da bu kartlar aracılığıyla nakit avans ya da taksitli avans çekebilir. Taksitli avans çekimlerinde uygulanacak olan taksit sayısı 5 aydan başlayıp maksimum 12 aya kadar olmaktadır. Kredi kartının güncel kampanyalarını incelemek için tıklayınız.
Yapı Kredi World Gold ile mobil harcamalarında 25 lira worldpuan ve otomatik ödeme talimatının devreye alınması halinde 60 liraya varan worldpuan olanağı sunulmaktadır. aynı zamanda Yapı Kredi World Gold üstünden nakit avans işlemlerinde 12 ay taksitlendirmeye % 1,80 faiz oranı uygulanmaktadır.
Yapı Kredi Play Kart kullanımlarında eğitim kurumlarında geçerli olmak üzere yapılan ödemelere yönelik sıfır faizli 3 taksit avantajı yanında gıda harcamalarında 30 TL Worldpuan kazandırmaktadır.
Yapı Kredi Platinum karta sahip olan Yapı Kredi kullanıcılarının yurt dışı harcamalarında 75 TL Worldpuan kazandırmakta olup Bankanın anlaşmalı olduğu otel ve restoranlarda geçerli olmak üzere % 10 indirim olanağı sunulmaktadır. aynı zamanda Yapı Kredi Platinum ile yapacağınız alışverişlerin çalınma zarar riski görmesine karşın 60 süre ile Yapı Kredi alışveriş güvencesi içerisinde olacaktır. Bu kredi kartlarına başvurarak avantajlı kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

En avantajlı kredi kartı

Hangi kredi kartı daha avantajlı 2019

Enpara kredi kartı

Aidatsız Kredi kartı

Akbank kredi kartı

Öğrenci kredi kartı

En çok kullanılan kredi kartı

Türkiye’nin en iyi kredi kartı

Leave A Reply

Your email address will not be published.