Atilla Yeşilada: Gerçek enflasyon yeni faiz artırımını getirebilir

0

İntegral ForexTV YouTube kanalında İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın konuğu Atilla Yeşilada oldu. Finansal piyasalara dair birçok konunun konuşulduğu videoda Artunç Kocabalkan Atilla Yeşilada’ya ilk olarak “Gerçek enflasyon kaç?” sorusunu yöneltti. Enflasyon ve işsizlik konularının Türkiye için en evvellikli konular olduğunun altını çizen Atilla Yeşilada, “Fahrettin Koca nasıl tüm açıklığıyla hasta verilerini açıkladıysa TÜİK’in de tüm verileri en anlaşılır ve gerçek haliyle açıklaması lazım. Vatandaş kendi kafasında bir enflasyon verisi yaratıyor ve TL mevduatına sıcak bakmıyor” dedi. Bankalarda biriken aşırı dövizin yavaş yavaş TL’ye döneceğini söyleyen Atilla Yeşilada, bunun hangi koşullarda gerçekleşebileceğini anlattı. Dolar’daki hareketliliği değerlendiren Atilla Yeşilada, herkesin aklındaki diğer bir soru olan ‘Dolar yükselecek mi? yoksa Dolar düşecek mi? ’ suallerına cevap verdi.

Merkez Bankası’nın faiz politikalarını da değerlendiren Atilla Yeşilada, “Faiz artırımı olacak mı? Faiz artışı olur ise ekonomide neler değişir?” suallerını da cevapladı. Atilla Yeşilada, faiz düşerse finansal piyasaların nasıl etkileneceğini de açıkladı.

Katar’ın Türkiye’de yatırım yapmasını da değerlendiren Atilla Yeşilada, Türkiye Varlık Fonu (TVF) ile Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasındaki Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının Katar Yatırım Otoritesi’ne devrini içeren mutabakat anlaşması hakkındaki görüşlerini yayınladı.

“Resesyon kader ama ‘Acı Reçete’ kader değil” diyen Atilla Yeşilada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında ifade ettiği ‘Acı Reçete’nin ne olması gerektiğini ifade etti.

Integral Yatırım’da hisse hesabı açmak için link’e tıklamanız yeterli : https://lp.integralyatirim.com.tr/2nt…

Yapısal Reformmuş, Bırak Bu İşleri! | Dr. Artunç Kocabalkan – Cem Seymen

Dolar tüm dünya çapında düşerken altın neden yükselemiyor? | Dr. Artunç Kocabalkan

Mahfi Eğilmez: “Gerçek yapısal reform Atatürk devrimleridir”

Cüneyt Akman: Borsa İstanbul’un Katar’a satışı ve erken seçim tartışmaları

Leave A Reply

Your email address will not be published.