Arsaya Kredi Veren Bankalar

0

Arsaya Kredi Veren Bankalar

Arsa kredisi veren bankaların sayısı fazladır. Birçok bankaya son yıllarda arsa kredisi için sıkça başvuru yapılmaktadır. Arsaya kredi veren bankalar için genel bilgiler yazıda verilecektir.

Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018

Arsa kredisi veren bankalar 2018 listesinde birçok banka yer almaktadır. Bu kredi türünde en çok öne çıkan bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, TEB ve İş Bankası’dır. Arsa kredisi faiz oranları 2018 için her bir bankada farklıdır. Öncelikle arsa kredisi almak isteyenler tüm bankaların faiz oranlarını, vade sayılarını ve diğer koşullarını iyi bir şekilde araştırmalıdırlar. Arsa kredisi faiz oranları örneğin Şekerbank’ta Ziraat Bankası’na göre daha yüksektir ancak Şekerbank arsa kredisi için 120 ay vade imkanı sağlarken Ziraat Bankası ise bu süreyi 60 ay ile sınırlı tutmaktadır. Arsa kredisi nasıl alınır? Arsa kredisi almak için bankaların istedikleri evraklarla birlikte başvuru yapılır. Kredi notu değerlendirilir. Arsa kredileri genellikle arsanın değerinin %50-60 kadarını karşılar. İpotekli arsa kredisi ile de arsa ipotek edilerek uzun vadeli ve yüksek miktarlı ihtiyaç kredileri kullanılabilir.

Vakıfbank Arsa Kredisi

Vakıfbank arsa kredisi faiz oranları 2018 için ortalama olarak %1,65’dir. Vakıfbank’tan arsa kredisi kullanmak isteyenler öncelikle taksitlerini, faiz oranlarını, benzeri masraflarını görmek isteyebilirler. Bunun için Vakıfbank web sitesinde kredi hesaplama aracı rahatlıkla kullanılabilir. Vakıfbank arsa alım kredisi hesaplama için yapmanız gereken tek şey arsanın değerini, kredinin tutarını, taksit sayısını girmektir. Buna göre toplam geri ödemeniz gereken miktarı ve aylık taksit tutarınızı ekranda görebilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine 120 aya kadar taksitli kredi imkanı sağlar. Arsa kredisi Vakıfbank için çekebileceğiniz en büyük miktar 150.000 TL’dir. Vakıfbank arsa kredisi için başvuru yapmak isteyenler;

 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Müşteri adına son 3 aya ait ve üzerine kayıtlı olan bir fatura
 • Fatura yerine ikametgah belgesi de kabul edilir
 • Gelir belgesi

Sıralanan belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde Vakıfbank şubelerine teslim etmelisiniz. Vakıfbank’tan ipotekli arsa kredisi almak da mümkündür. Arsa ipoteği ile vadeli olarak ihtiyaç kredisi temin edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Ziraat Bankası arsa kredisi bu kredi türünden yararlanmak isteyenlerin en çok başvurdukları ürünlerden biridir. Ziraat Bankası’nda maksimum arsa kredisi vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Arsa kredisi Ziraat Bankası ürünü için başvuru yapmak isteyenler söz konusu bankanın kredi koşullarını aşağıda inceleyebilirler:

 • Arsa kredisi için yapılan geri ödeme planında vade sayısı en fazla 60 olmaktadır.
 • Kredi kullanılacak olan arsanın değeri öncelikle bir ekspertiz ile belirlenmektedir. Kredi miktarı ise belirlenen değerinin %50’sini aşamaz.
 • Belediye sınırları içinde olan bir arsa için kredi kullanılabilir. İmarlı bir arsa olması kredi için zorunludur.
 • Arsa kredisi verilirken söz konusu arsaya ipotek koyulmaktadır. Ziraat Bankası’nın gerek görüldüğü takdirde ek teminatlar istemesi mümkündür.

Ziraat Bankası arsa kredisi faiz oranları 2018 için %1,65’dir. Vade sayısına, bireysel olarak müşteri koşullarına vb. faiz oranında değişiklikler olabilir. Ziraat Bankası’ndan arsa kredisi kullanmak istiyor ve bunun için hesaplamalar yapmayı planlıyorsanız bankanın resmi web sitesinden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası arsa kredisi hesaplama 2018 bölümünde vade sayıları, toplam faiz ödemesi, aylık faiz oranı, aylık taksit tutarı gibi kredi ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

İpotekli Arsa Kredisi

İpotekli arsa kredisi veren bankalar 2018 tüketicilere arsalarını ipotek ettirerek yüksek miktarda krediyi daha uzun vadeli kullanmalarına yardımcı olmaktadır. Aslında ipotekli ihtiyaç kredileri ağırlıklı olarak gelir düzeyi ve kredi notu düşük olan müşteriler için kullandırılmaktadır. Buna rağmen sadece kredi almakta zorlananlar bu türdeki krediye başvuru yapmazlar; daha yüksek oranda krediyi çekebilmek ve uzun vadede geri ödemek isteyenler de tarla ipotekli kredi veren bankalar tarafından sunulan kredilerden yararlanabilirler. Vakıfbank ve Ziraat Bankası bu kredi türünde oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadırlar.

Ziraat Bankası tarla ipotekli kredi arsanın ekspertiz tarafından belirlenen değerinin en fazla %50’si kadar olabilir. Bu kredi türünde 48 aya kadar taksit imkânı bulunmaktadır. Arsanın üzerine banka tarafından ipotek konur. Hayat sigortası yaptırılmaktadır. Gerekli belgeler ile beraber Ziraat Bankası’nın tüm şubelerine başvuruda bulunabilir.

Arsa kredisi faiz oranları 2018 için en uygun iki kredi arasında yine Ziraat Bankası ve Vakıfbank bulunur ancak Şekerbank’ın vade sayısı daha uzundur.

Şekerbank Arsa Kredisi

Arsa kredisi Şekerbank sayesinde arsa alırken yaşadığınız finansman problemini kolay ve etkili bir biçimde çözüme ulaştırabilirsiniz. Şekerbank’ta arsa kredisi kullanırken karşılaşacağınız vade olanakları oldukça uygundur. 120 aya kadar taksit fırsatı bulunmaktadır! Şekerbank arsa kredisi koşulları aşağıda verilmiştir:

 • Krediler gerçek kişiler kullanabilmektedir. Arsanın ticari nitelikte olmaması gerekmektedir.
 • Kredide 120 aya kadar vadeli ödeme planı çıkartılabilir.
 • Gayrimenkule yani arsaya banka ipotek koyar. Ekspertizin arsa için koyduğu değerin en fazla %50’si kredi olarak kullandırılabilmektedir.
 • Hem imarlı hem imarsız arsalar için kredi verilebilmektedir. İmarlı arsa için banka ipotek koyar, imarsız arsa için de başka bir taşınmaz teminat olarak gösterilmelidir.

Şekerbank arsa kredisi hesaplama işlemleri çok pratik ve hızlı olarak yapılabilmektedir. İlgili kredi türünün sayfasının en altında kredi faiz oranları ve hesaplama aracı için bir link sunulmaktadır. Şekerbank kredisi faiz oranları için 120 ay vade dikkat alındığında oranın %2,30 olduğunu belirtebiliriz.

İş Bankası Arsa Kredisi

Arsa kredisi İş Bankası için başvuru yapanlar arsanın tanımlanan değerinin maksimum %50’sini kredi olarak kullanabilirler. İş Bankası arsa kredisi ile dilediğiniz arsaya sahip olmanız mümkündür. İş Bankası arsa kredisi faiz oranı yaklaşık 2,14 civarındadır ve vadesi maksimum 60 ay olarak belirlenmiştir. İş Bankası kredisi için sigorta yapılır. İş Bankası arsa kredisi ile arsaya koyulan ipotek borçlar ödenmeden açılmaz.

Arsa Kredisi Hesaplama 2018

Arsa kredisi veren bankalar 2018 ile arsa yatırımcıları ihtiyaç duydukları krediye kavuşabilmektedirler. Birçoğunda faizler normal düzeydedir ve uzun vadeli bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Arsa kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası ve Vakıfbank başta olmak üzere İş Bankası, TEB de bulunmaktadır. İş bankası arsa kredisi ile de uygun koşullarla finansman desteği sağlamak mümkündür. Arsa değerinin yarısını kredi ile tamamlayabilirsiniz. Arsa kredisi hesaplama 2018 için her bankanın kredi ürünleri hakkında müşterilerin hesaplama yapabilmeleri adına web sitelerinde hesaplama araçları mevcuttur. Bu hesaplamaları yapmak çok kolaydır. Yalnızca çekeceğiniz kredinin tutarını, taksit sayınızı vb. bilgileri araca girin ve sonucu bekleyin. Arsa kredisi faiz oranları 2018 için Vakıfbank ve Ziraat Bankası %1,65 faiz oranı ile tüketicilere avantajlı imkanlar sunmaktadırlar. Şekerbank’ın da vadesi oldukça yüksektir.

Arsa Kredisi Faiz Oranları 2018

Arsa kredisi veren bankalar 2018 listesinde en uzun vade imkanlarından birini Şekerbank sunmaktadır. 120 aya kadar varan vade seçeneklerinde Şekerbank arsa kredisi faiz oranı %2,30 olarak belirlenmiştir. TEB ise daha kısa vadeli arsa kredileri vermektedir. Maksimum vade sayısı 48’dir. Faiz oranı ise %1,63’tür. Arsa kredisi faiz oranları 2018 için Vakıfbank ve Ziraat Bankası %1,65 ile iyi düzeyde bir kredi imkanı sağlamaktadırlar. İpotekli arsa kredisi ile de arsa ipotek ettirilerek daha yüksek miktarlı krediler kullanılmaktadır. Vakıfbank’tan 50.000 TL ipotekli arsa kredisini %1,80 faizle 48 ayda ödeyebilirsiniz. Arsa kredisi hesaplama 2018 işlemleri de hesaplama araçlarından kolayca yapılır ancak bunlar bankaların kesin kredi bilgisi değildir sadece fikir vermesi açısından uygulamayı sunarlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.