Arsa için Kredi Veren Bankalar

0

Arsa için Kredi Veren Bankalar

Kredi ihtiyaçları için birçok banka farklı koşullar altında kredi imkanları sunmaktadır. Arsa kredisi de hemen her bankada bulunan bir kredi türüdür. Arsa için kredi veren bankalar hakkında yazıda bilgi verilecektir.

Şekerbank Arsa Kredisi

İstediğiniz gibi bir arsa seçtiniz ancak arsanın değerini finansal kaynaklarınızla karşılayamıyorsanız Şekerbank arsa kredisi imkanından faydalanabilirsiniz. Arsa kredisi Şekerbank için öncelikle krediye konu olan arsanın ticari nitelikte olmaması gerekir. Kredi için diğer koşullar şunlardır:

 • Kredi TL olarak kullanılabilir
 • Kredi için vade süresi maksimum 120 aydır
 • İmarlı bir arsanın üzerine banka ipotek koymaktadır ancak arsa imarlı değilse müşteri üzerine kayıtlı başka bir gayrimenkul ipoteği istenir
 • Ekspertiz tarafından arsa değeri ortaya koyulur ve kredi bu oranın %50’si kadardır

Arsa kredisi veren bankalar 2018 listesinde en avantajlı fırsatları sunanlardan biri de Şekerbank’tır. Şekerbank arsa kredisi için başvuru formu, kimlik, gelir belgesi, arsanın tapu fotokopisi, ek gelirler veya mal varlıklarının belgeleri vb. evraklar ile başvuru yapılabilir. Şekerbank kredi sorgulama işlemi ile de kredi başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Arsa Kredisi

Vakıfbank arsa kredisi ile 120 aya varan taksit fırsatlarıyla arsa sahibi olmak mümkündür. Arsa kredisi çektikten sonra her müşteriye özel olarak bir geri ödeme planı oluşturulmaktadır. Aylık taksit tutarlarını, masrafları vb. bilgileri ise Vakıfbank arsa alım kredisi hesaplama ile öğrenebilirsiniz. Hesaplama aracında kullanmak istediğiniz kredi miktarını ve seçtiğiniz vade sayısını girdikten sonra aylık taksit tutarınızı görebilirsiniz. Arsa kredisi Vakıfbank için maksimum kredi tutarı 150.000 TL olarak belirlenmiştir. Arsa kredisine başvururken;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • İkametgâh belgesi veya son 3 aya ait isminize kayıtlı olan bir fatura ( Su, doğalgaz, elektrik ya da telefon )

Vakıfbank kredi faiz oranları 2018 için 48 aya kadar vadeye aylık % 1,65, 49 aydan 120 aya kadar olan kredi içinse %1,70 ‘dir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Ziraat Bankası arsa kredisi ile iyi bir yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Arsa vade olanakları 60 aya kadardır. Arsa kredisi Ziraat Bankası için koşullar şunlardır:

 • En fazla 60 ay vade imkanı bulunmaktadır
 • Ekspertiz tarafından arsanın değeri belirlenir ve kullanabileceğiniz kredi oranı bu arsanın değerinin %50’si kadardır
 • Arsanın imarlı ve belediye sınırları içinde bulunması şarttır
 • Krediye konu olan arsa üzerine banka ipotek koymaktadır. Ayrıca normal koşullar altında bu ipotek işlemi banka için yeterli bir teminat olacaktır ancak ek garanti ve kefil talep etme hakkı vardır
 • Kredi alacak kişiye hayat sigortası yaptırılır

Ziraat Bankası arsa kredisi hesaplama 2018 için bankanın ilgili sayfasındaki hesaplama aracı kullanılabilir. Kredi tutarı ve taksit sayısı girildiğinde aylık ödenmesi gereken miktarı ve bazı diğer masrafları görebilirsiniz. Ziraat Bankası arsa kredisi faiz oranları 2018 yılı için %1,67 olarak belirlenmiştir.

İpotekli Arsa Kredisi

İpotekli arsa kredisi veren bankalar sayıca çoğalmaktadır. Genellikle daha yüksek miktarda krediye ihtiyaç duyan ve geri ödemeyi uzun vadede yapmak isteyenler ipotekli ihtiyaç kredilerinden yararlanma yoluna gitmektedirler. Tarla ipotekli kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Halkbank, Denizbank ve Vakıfbank gibi kurumlar yer almaktadır. Kendinize ait veya bazı bankaların koşulları altında 3.kişiye de ait olabilir arsayı ipotek ettirerek ihtiyacınız olan krediyi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası tarla ipotekli kredi için imarlı arsa değerinin %50’sine kadar limit kullanımı bulunmaktadır. İpotekli kredide arsa üzerine banka ipotek koyar ve kredinin ödenememesi halinde de arsaya el koyar. Birtakım sigortaların yaptırılması zorunludur. Arsa kredisi faiz oranları 2018 için Ziraat Bankası aylık %1,67 oranını kullanmaktadır.

Arsa Kredisi Faiz Oranları 2018

Arsa kredisi veren bankalar 2018 için birçok bankanın farklı koşullarından yararlanmak mümkündür. Arsa kredisi veren başlıca bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Şekerbank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Diğer

Arsa kredisi faiz oranları bankalara göre değişim göstermektedir. Ziraat Bankası için arsa faiz oranı %1,67, Vakıfbank arsa kredisi faiz oranı %1,85, Şekerbank arsa kredisi faiz oranı %2,30, İş Bankası arsa kredisi faiz oranı %1,72 ve TEB arsa kredisi faiz oranı ise %1,38’dir. Arsa kredisi hesaplama 2018 için bankaların ilgili kredi bölümlerinden kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarını ve vade sayısını girdiğinizde hesaplama aracında aylık taksit tutarlarınızın ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

 

 

Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

Arsa kredisi veren bankalar arsa yatırımı yapmak isteyen ama yeterli maddi durumu bulunmayan kişiler için iyi bir finansman kaynağı sağlamaktadırlar. Arsa kredisi nasıl alınır? Her banka için arsa kredisi koşulları farklılık gösterse de genel olarak benzer bazı maddeler bulunmaktadır. Bankaların ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve konut kredileri gibi sıkça kullanılan kredi ürünlerinden biri de arsa kredileridir. Arsa kredileri genellikle konut kredilerine benzerlik göstermektedir. İpotekli arsa kredisi alınacağı zaman krediyi kullanacak olan kişinin üzerine kayıtlı olan arsaya banka ipotek koymaktadır. Arsa kredisi için başvuru yapan kişilerin ödeme geçmişleri ve kredi notları dikkate alınır; bununla paralel olarak başvuruları onaylanır ya da onaylanmaz. Arsa kredisi hesaplama 2018 için bankaların web sitelerinde arsa kredisi bölümündeki hesaplama araçları kolaylıkla kullanılabilir.

100.000 TL Arsa Kredisi

100.000 TL arsa kredisi kullanmak için farklı bankalardan şu faiz oranları alınabilir:

 • 48 ay vade ile Türkiye Finans Bankası % 1,43
 • 48 ay vade ile Ziraat Bankası %1,65
 • 48 ay vade ile Vakıfbank %1,65
 • 2B peşin satış kredisi ile Halkbank %1,68
 • 48 ay vade ile Türkiye İş Bankası %2, 14

100.000 TL arsa kredisi faiz oranları 48 ay vade ile yukarıdaki gibi hesaplanmaktadır. Örneğin Ziraat Bankası arsa kredisi 48 ay vade ve aylık %1,65 faiz oranı ile alındığında bunun aylık geri ödemesi yaklaşık 3,032,39 TL olmaktadır. Tüm kredinin toplam faiz oranı ile geri ödenme miktarı ise 146,587, 75 TL’dir. Arsa kredisi hesaplama için kolay ve hızlı şekilde bankaların hesaplama araçlarına istediğiniz değerleri girebilirsiniz. Yalnızca aylık taksit tutarlarını değil diğer masrafları da bu araçlar kanalıyla görmeniz mümkündür.

Arsa Tapulu Eve Kredi Veren Bankalar

Arsa tapulu eve kredi veriliyor mu? Konut kredileri kullanabilmek için krediye konu olan evin üzerine ipotek koyulması gerekmektedir. Bunun için de kat mülkiyetli ya da kat irtifaklı bir ev tapusunun bulunması gerekmektedir. Arsa tapusu ev kat mülkiyetine nasıl çevrilir? Tapuda meskeni olmayan evler içinse kredi kullandırılmamaktadır. Arsa tapulu olan inşaatlar bittikten sonra ise yapı kullanma izni alınmalıdır. Bu işlemler için tapu dairesine başvurulup belli bir miktar para ödemesi yapılmalıdır. Hangi evlere kredi verilmez? Bir evin iskan tapusu olması krediye uygunluğunu da göstermektedir. Arsa tapulu eve kredi veren bankalar bulunduğu için bu sorun kısmen de olsa çözüme ulaştırılabilmektedir. Bir başka evin teminat olarak gösterilmesi kredi çekebilmek için zorunlu koşuldur. Genellikle ev değerinin %75’i kadar kredi kullandırılmaktadır. Toprak tapulu evler de arsa tapulu evler gibi kredi alınması zor olan evlerdendir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.