Araç Rehin Karşılığı Kredi Veren Bankalar

0

Araç Rehin Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Araç rehin karşılığı kredi veren bankalar ile ilgili olarak yazıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

Araba İpotekli kredi 2018 için bazı bankalar müşterilerine araç rehinli krediler sunmaktadır. Kredi kullanmak isteyen müşterinin gelir durumu banka için garanti görülmüyorsa kefil ya da taşınmaz bir varlığın ipoteği talep edilebilmektedir. Araba üzerine kredi çekme şartları her bir banka için farklılaşmaktadır. Genellikle uzun vadeli ve yüksek miktardaki krediler için bu yöntem tercih edilmektedir. Araba ipotekli kredi hesaplama içinse bankaların web sitelerindeki hesaplama aracı bölümü kullanılabilir. Araç ipotekli kredi Denizbank gibi Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank gibi bankaların avantajlı kredi koşullarından yararlanılabilmektedir.

120 Ay Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi 2018

Gelir düzeyi ve kredi notu iyi olmayan, hatta bankalar tarafından kara listeye alınmış kişilerin kredi kullanmaları oldukça zordur. Bu gibi koşullar altında bankalar 120 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi 2018 imkanları sunmaktadırlar. Eğer kredi notu yüksek ve gelir düzeyi iyi olan bir kefil gösteremiyorsanız araç rehinli olarak ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Araç ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama için kredi kullanmak istediğiniz bankanın web sitesindeki hesaplama aracına vade sayısını, taksit tutarını, kredini miktarını vb. bilgileri girebilirsiniz. 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama işleminde vadeyi 120 olarak seçtiğinizde ve kullanmak istediğiniz kredi miktarını girdiğinizde aylık faiz oranları, taksit miktarı ve diğer ayrıntılar karşınıza çıkacaktır. 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2018 listesinde Ziraat Bankası, Odeabank ve Garanti Bankası gibi kurumlar bulunmaktadır. 2016 yılı itibariyle normalde 60 ay vade ile sınırlandırılan ihtiyaç kredilerinin vadeleri artık 120 ve 240’a kadar çıkmaktadır ancak bu alandaki banka seçeneklerinin kısıtlı olduğunu belirtelim.

Vakıfbank İpotekli Kredi

Vakıfbank araç ipotekli kredi ile yüksek tutarda kredi alabilirsiniz. Bunun için aracınızı bankaya ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Araç ipotekli kredi ile 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. 3 aylık veya aylık ödemeler dışında müşteriye özel vade seçenekleri ile de planlama yapılabilir. Düzenli gelir olma şartı aranır. Kasko sigortası Vakıfbank tarafından yapılacaktır.  Bu krediden yararlanan kişiye ise Hayat Sigortası yaptırılır. İpotekli kredi Vakıfbank için kredi limiti sahip olunan aracın markası, tipine ve modeline göre değişmekle beraber otomobilin değerinin %50’si oranında belirlenmektedir. Ödemelerde sorun yaşandığında araca banka tarafından el konulur. İpotekli kredi başvurusu için kimlik belgesi, ikametgah belgesi veya kişi adına kayıtlı bulunan su, doğalgaz, elektrik, telefon faturası ( Son tarihli ), aracın ruhsat fotokopisi gerekmektedir. Bu belgeler ile Vakıfbank’a taksitli, araç ipotekli ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

 

Araç İpotekli Kredi Denizbank

Araba ipotekli kredi Denizbank için 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Araba üzerine kredi çekme şartları içinde krediyi kullanmak için başvuru yapan kişinin maddi gelirinin yüksek değilse bile düzenli olması beklenmektedir. Araba üzerine banka ipoteği koyar ve araç kredinin geri ödemesi tamamlanana kadar satılamaz. Ödemeler 48 aya kadardır ancak banka müşteriye özel ödeme planı oluşturabilir. Ödemelerin aksaması ya da yapılmaması halinde ipotekli araca el konulur. Araba ipotekli kredi hesaplama için Denizbank’ın web sitesindeki hesaplama aracı kullanılabilir. Bu bölümde aylık taksit ve faiz oranı gibi detayları öğrenebilirsiniz. Araç ipotekli kredi Denizbank ile kredi çekmekte zorlandığınızda ihtiyacınız olan parayı bankadan temin edebilirsiniz. Ödeme planları müşterilere özel olarak ayarlanmaktadır. Kimlik ve gelir belgesi ile kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Araç İpotekli Kredi 2018

Bankalara ihtiyaç kredisi için başvuru yapan kişilerin gelir durumları yeterli değilse bankalar araç rehinli ihtiyaç kredisi kullandırtabilmektedirler. Bankalar ipotekli krediler ile ilgili olarak daha çok ev ve arsa üzerine olanlara yönelseler de araç rehinli olarak kullandırtılabilen krediler de mevcuttur. Vakıfbank şu anda güncel olarak bu konuda öne çıkmaktadır. Araç ipoteği ile kullandırılan kredilerde çoğunlukla vade 48 aya kadar olmaktadır. Araba ipotekli kredi hesaplama yaparken toplam kredi tutarı ve taksit sayısı girilirse aylık ödenecek vade miktarı ve faiz oranı görülebilir. Bankaların resmi web sitelerinde ya da bazı blog sayfalarında bu araç bulunabilir. 2017 yılında yapılan yeni bir düzenleme ile artık sadece taşınmaz mallar değil taşınır mallar da rehin olarak sunulabilmektedir. Araba üzerine kredi çekme koşulları ödeme zorluğu yaşayan müşterilere çoğu kez kredi alabilme imkanı sağlamaktadır. Araba ipotekli kredi 2018 güncel banka bilgilerine bakıldığında şu an için sınırlı sayıda bankanın bu seçeneği sunduğunu belirtebiliriz.

Araç İpotekli Krediler için Başvuru Koşulları Nelerdir?

Araç ipotekli kredilere başvur; araç ipotekli krediler için bankalar teminat istemektedirler. Vakıfbank araç rehinli ihtiyaç kredisi başvuru için tüm Vakıfbank şubelerine gidilebilir. Vakıfbank araba ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık olarak % 1,40’dır. Banka yetkilileri tarafından müşterilere özel olarak ödeme planları düzenlenir ve buna bağlı olarak kredi notuyla paralel biçimde faiz oranları da belirlenebilir. Araba ipotekli olarak kredi kullandırtan bankalar BSMV ve KKDF vergilerinin her ikisini de almaktadırlar. Aracın mutlaka kaskosu banka tarafından yaptırılmaktadır. Hem araç hem de diğer ipotekli kredilerin hepsinde banka müşterisine hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunur.

Araç rehin kredi paketleri çoğunlukla bankaların kara listesine girmiş, ödeme zorluğu ve kredi notu düşüklüğü yaşayan müşteriler için çıkartılmaktadır. Rehin olarak alınacak aracın çekilecek kredinin değerini karşılaması şarttır! Araç krediyi kullanacak olan kişinin kendi üzerine kayıtlı olmalıdır; başkasının arabası üzerine ipotek koydurularak kredi verilmemektedir. Ayrıca gene aracın üzerinde herhangi bir haciz, ipotek ve rehin bulunmamalıdır. Esnaflar ve tacirler ise gelir ve vergi durumlarını gösteren belgeleri bankaya teslim etmelidirler. Gelir beyanı da şarttır; banka geri ödemeyi garanti altına almak isteyecektir. Bu şartları temel olarak araç rehin ihtiyaç kredisi kullandırtan her banka talep edecektir. Şartlara uygun olarak başvuru yapıldığında kısa sürede talep değerlendirmeye alınır ve kredi başvurusuna cevap verilir.

Araç Kredileri 2018

Aracın ipotek altına alındığı yüksek tutarlı ve uzun vadeli ihtiyaç kredilerinin yanı sıra araç kredilerinde krediye konu olan araç ipotek altına alınmaktadır. Araç kredileri 2018 için hemen her bankanın farklı faiz oranları ve koşullar ile müşterilerine kredi kullandırdıklarını görebilirsiniz. Çekilen kredinin ödemeleri tamamlanana kadar banka araca rehin koymaktadır.

Taşıt kredisi veren bankalar 2018 0 km veya ikinci el araçlar için kredi vermektedirler. İkinci el araçlar çoğunlukla 6-8 yaş aralığında bulunan otomobillerdir. Yaşlı araçlar için yine bankalar genelinde geri ödeme süresinin aracın yaşı ve kredi vadesi toplandığında 10 yılı aşmaması istenmektedir. Araç kredisi için 5 yaşına kadar olan arabalarda 48 ay vade sıklıkla görülmektedir.

Araç Kredileri Başvuruları

Araç rehinli olarak verilen taşıt kredisi nedeniyle bankalar müşterilerinden kefil talep etmemektedirler. İpotek banka için bir teminattır; ödemeyi müşteriden alamadığı anda banka araca el koyar. Araç kredisi başvuru işlemlerinde bu nedenle kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Proforma fatura, ruhsat belgesi, gelir belgesi ve kimlik kartı ile kredi çekeceğiniz bankaya başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.