Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

0

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

 

Kredi teminatlarına yönelik sürekli değişimler gündeme geliyor. Yeni düzenlemeler için de bankaların yeni kredi oluşumlarına ve şartlarına ev sahipliği yaptıkları açıktır. Örneğin araç ipotekleri üzerinden kredi sahibi olmak bunlar arasında yer alıyor. Genel anlamda taşınmaz olan varlıkların ipotek olarak gösterildiği açıktır. Ancak yeni düzenlemelere göre taşınır varlıkların dahi ipotek olarak belirtilmesi mümkün. Bankalar araç ipotekleri öncesinde;

 

 • Kredi talebinde bulunan vatandaşların gelir belgelerini incelemeye almakta.
 • Kimi bankadan kefil talep edilir ve yine gelir belgeleri göz önünde bulundurulur.
 • Konut projelerinde ise gayrimenkul ipoteklerine gidilmekte.
 • Genelde ihtiyaç kredileri için araç ipoteklerine başvurulduğu ise açıktır.

 

Araba İpotekli Kredi Hesaplama

 

Araba üzerine kredi çekme şartları nelerdir öğrenmek için bankaların şubelerini ziyaret etmeniz önerilir. Aynı zamanda kredilerin hesaplamalarına da yer vermeniz esas alınır. Örnek verecek olursak her banka farklı kredi limitlerine sahiptir. Teb araç ipotekli kredi imkanları ile İş Bankası araç ipotekli kredi şartlarının aynı olmadığı açıktır. Özellikle ne kadar çekileceğine ve faiz oranlarına göz atmak gerek.

 

Faiz oranlarının hemen arkasından vade seçenekleri gelir. Çekilen miktar ve vatandaşın ödeme durumuna göre planlamalara geçilir. Tüm bu işlemler sayesinde hesaplamalara göz atan vatandaşlar ise onay vermekte. Ancak bankanın onay vermesi için de araç ipotekli kredi şartları incelemeye alınmalıdır. Son dönemde bir hayli yaygın olan bu yöntemle alakalı olarak şubelerden tüm detaylar aktarılır.

 

Araç İpotekli Kredi DenizBank

 

DenizBank ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama seçeneklerinden genel anlamda ev teminatlarına yer verilir. Yani araba üzerine kredi çekme şartları olmayan bankalardan bir tanesidir. Taşıt kredileri olsa da teminat olarak araba göstermeniz mümkün değildir. Henüz bu alanda çalışma göstermediğini belirtmek gerek. DenizBank yerine FinansBank araç ipotekli kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bunun devamında gelen diğer bankalar ise;

 

 • AkBank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • HalkBank

 

Araba ipotekli kredi hesaplama yapmak isteyenler önce banka tercihlerinde bulunmak zorundadır. Ancak bu tercihlerin arkasından miktarı girerek hesaplamalara geçilebilir. Miktar için arabanın değeri de göz önünde bulundurulmalıdır. Nitekim çekilecek olan kredi değerini karşılayan arabaların teminat olarak gösterilmesi isteniyor. Herhangi bir ödeme yapılmaması halinde teminat olarak gösterilen araç üzerinden işlemlere geçilir. Bu şekilde çekilen kredinin karşılanması sağlanır.

 

FinansBank Araç İpotekli Kredi

 

FinansBank kredi olanakları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle de ihtiyaç kredilerine yönelik her geçen gün yeni kampanyalarını sunduğu açıktır. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi 120 ay olarak vatandaşlara duyurulmuştur. Konut sahibi olmak isteyenlerin değerlendirmeye aldıkları kredilerden bir tanesi olduğu görülmekte. FinansBank kredi hesaplama işlemlerinde ipotek göz önünde bulundurulur. Bu anlamda gayrimenkul dışında taşınır olan varlıklara da yer verilmekte.

 

Baştan da belirttiğimiz gibi kredi teminatlarına ayak uyduran bankalar çeşitli taşınır varlıkları kabul etmekte. Örneğin arabalar bunlar arasında bir hayli dikkat çekiyor. Yine FinansBank üzerinden kredi çekmek isteyenlerin de arabalarını teminat olarak göstermeleri mümkün. Araba üzerine kredi çekme şartları sayesinde harekete geçmeniz zor değil. Size en yakın şubelerden tüm detayları öğrenerek ihtiyacınız olan nakite ulaşmanız sağlanmakta.

 

Araba Üzerine Kredi Çekme Şartları

 

Araba üzerine nasıl kredi çekilir sorularına karşılık olarak belirli şartlar ifade edilir. Örneğin başvurulan kredi değerine yakın olan araçların teminat olarak gösterilmesi önemlidir. İpoteklerden yana kredilerin karşılanma zorunluluğu bulunuyor. Bunun için de değerleri göz önünde bulundurularak ipoteklerden ihtiyaç kredilerine sahip olabilirsiniz. Araç üzerine kredisi çekmek için gerekenler devamında şu şekilde ifade edilmekte;

 

 • Araçların krediye başvuran kişi üzerine olmasına dikkat edilmekte.
 • Araç ruhsatlarından incelemelere geçildiğini öğreneceksiniz.
 • Aracın rehin olmaması halinde kredilerde kullanılması mümkün olmakta.
 • Yine araç üzerinde herhangi bir haczin de olmaması gereklidir.

 

Hangin arabaya ne kadar kredi çıkar sorusuna yönelik eş değer açıklamalar çıkmakta. Yani arabanın değeri temel alınarak ihtiyaç kredisi miktarı belirlenir. Baştan da belirttiğimiz gibi kendi üzerinize herhangi bir haciz işleminin gerçekleşemeyeceği araçlardan kredilere başvurmanız gerek. Örneğin Araç ipotekli kredi HalkBank tarafından duyuruluyor. Arkasından FinansBank ya da TEB seçeneklerini de değerlendirmeye alabilirsiniz.

 

Araç İpotekli Kredi 2018

 

Araç ipotekli kredi şartları dahilinde VakıfBank tercihlerinde bulunabilirsiniz. Nitekim 48 ay vadeli olacak şekilde ihtiyaç kredilerini sunmaya devam ediyor. Araç rehin karşılığında olacak şekilde nakite ihtiyacı olanların harekete geçmeleri mümkün olacaktır. Araba ipotekli kredi hesaplama yapılarak da ne kadar kredi alacağınıza göz atabilirsiniz. Bunun arkasından Şekerbank araç ipotekli kredi için herhangi bir çalışmaya yer vermediğini göstermekte. Aynı şekilde İpotekli Kredi Garanti tarafından da yine araçların göz önünde bulundurulmaması söz konusudur. İpotekli kredi HalkBank için de;

 

 • Başta taşınmaz olarak gayrimenkuller temel alınır.
 • Araçların da yine rehin olarak gösterilmesine izin verilmekte.

 

İş Bankası Araç İpotekli Kredi

 

İş Bankası kredi başvurusu sorgulama yaparak ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Birkaç dakika içerisinde sorgulamalardan yanıt bulacaksınız. Arkasından da İş Bankası kredi hesaplama yapabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. İhtiyaç, konut ya da taşıt kredileri ile alakalı olarak güncel açıklamalarda bulunmaya devam edilmekte. Aynı zamanda ipotekli şartlarına yönelikte açıklamaları bulunuyor. İş Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi imkanlarına yer veriyor. Kefil olmasa da gayrimenkul şartlarına uymanız gerekmekte. Hatta isteyenler araçlarını rehin göstererek dahi kredi çekebilir.

 

48 ay vadeli olacak şekilde kredilerini duyuran İş Bankası, araç ipoteklerini kabul etmekte. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi 120 ay seçeneklerinin yanı sıra taşınır varlıkları da göz önünde bulundurması söz konusudur. Yine ihtiyaç sahiplerinin ellerinde bulunan araçlar yoluyla İş Bankası kredilerinden faydalanmaları sağlanmakta. İhtiyacınız olan paradan ziyade araba değerine bağlı kalarak kredi başvurularında bulunmanız da isteniyor.

 

Teb Araç İpotekli Kredi

 

Teb ipotek karşılığı kredi veren bankalar arasındadır. Nitekim yüksek miktarlarda para çekmek isteyenlerin mutlaka ipotekleri göz önünde bulundurmaları isteniyor. Üstelik kredi başvurusu için sadece taşınmaz varlıklara yer verilmez. Yine araç ipoteklerinden harekete geçebileceğiniz bankalar arasında olduğunu da belirtmek gerek. Teb ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler bunun için ellerinde bulunan arabaları teminat olarak gösterebilir. Arkasından da;

 

 • Teb kredi hesaplama işlemleri ile fikir sahibi olmanız mümkün.
 • İhtiyaç kredilerine yönelik faiz oranları karşınıza çıkacaktır.
 • Şubelerden vade olanlarının da değerlendirilmesi esas alınır.
 • Bütçelere göre aylık ve toplam ödenecek olan tutarın ortaya çıkması sağlanır.

 

Ziraat Bankası Araç İpotekli Kredi

 

Tarla ipotekli kredi veren bankalar arasında da gösterilen Ziraat, bu anlamda çok fazla tercih edilmekte. Pek çok ipotek alternatifini kabul ettiği için vatandaşların ilk adresi olarak karşımıza çıkıyor. İş Bankası ipotekli kredi için araçları göz önünde bulundurmakta. Aynı durumun Ziraat Bankası için de geçerli olduğunu belirtmek gerek. Yani ipotekli ihtiyaç kredi hesaplama üzerinden Ziraat Bankası limitlerine, faiz oranlarına ve vadelerine göz atılabilir. Araçlarını ipotek olarak gösterenler şubelerden bu hesaplamalara yer verebilir. İpotekli ev kredisi nasıl alınır gibi soruların yerini son zamanlarda araç rehinleri almıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.