Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

0

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Araçlar için alınan yüksek vergiler nedeniyle günümüzde artık birçok tüketici krediyle araba almakta ya da ikinci el araçlara yönelmektedir. Sıfır araç sahibi olmak oldukça zor bir hale geldiği için kredi kullanarak araç sahibi olmak isteyenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Peşinatı olmayanların da araç sahibi olması artık hayal değil. Çünkü hiç peşinatınız olmasa bile aracınızın tamamına kredi veren bankaları kullanarak hayalinizdeki arabayı satın alabilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Veren Galeriler

Araç bedelinin tamamına kredi almak istiyorsanız öncelikle yaş sınırlarını bilmeniz gerekiyor. Bankalar hem sıfır araçlara hem de ikinci el araçlara kredi çıkartabiliyor. Ancak ikinci el araçlar için uygulanan bazı yaş sınırları olduğunu bilmek gerekiyor. Ortalama olarak bankaların uyguladığı bu yaş sınırı 5 yaş olarak belirleniyor.Tamamına kredili ticari araçlar için de ortalama ikinci el yaş sınırı aynı şekilde 5 olarak gözüküyor.

Tamamına kredili araçlar İzmir içerisinde bazı internet sitelerinden bulunabiliyor. Şehire göre arama yapabiliyor ve böylece size en yakın kredili aracı görebiliyorsunuz. Tamamına kredili ticari araçlar Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde daha kolay bulunuyor.

100 Araç Kredisi Veren Bankalar

2.el aracın tamamına kredi almak istiyorsanız devletin getirdiği sınırlamaları da bilmeniz gerekiyor. 5 yaş ortalama bir sınır olduğu gibi devletin getirdiği bütçe sınırlaması da var. 5 yaşın üzerindeki araçlar için taşıt kredisi kullanamayan tüketiciler aynı zamanda 100 bin TL’lik bir araç için de sadece % 75’i için kredi kullanabiliyor. 100 bin TL’den daha fazla alınan araçlar için faturanın % 80’ine kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi veren araba firmaları da kredi oranlarını aracın tutarına göre hesaplıyor.

Peşinatsız araç kredisi veren bankalar hem siz de hem de araçta pek çok kriter aramaktadır. Bankalar eğer sıfır araç alacaksanız aracın faturasını isterken, ikinci el alacak olanlardan da aracın ruhsatını talep eder. İkinci el alınacak aracın üzerinde ipotek olmaması gerekir. Ayrıca aracın vergi borcunun olmaması da önemlidir. İkinci el araç için kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin kredi notları da yüksek olmalı ve aynı iş yerinde en az 4 ay SGK’lı olarak çalışmış olmalıdır. Düzenli bir maaşa sahip olduğunu belgelerle kanıtlamalıdır. Kira geliri olanlar kira kontratlarıyla da düzenli gelire sahip olduğunu ispat edebilir. Araç bedelinin tamamına kredi veren bankalara şubeden başvuru yapabilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Veren Galeriler Ankara

Araç bedelinin tamamına kredi almak için fatura bedelini yüksek gösteren galeriler ile anlaşma yapmanız da mümkündür. Ancak ikinci el araç alımında fatura bedelinin herhangi bir önemi yoktur. Çünkü bankalar kredi kullanırken aracın kasko bedelini göz önüne alır. Peşinatsız taksitle araba veren galeriler de kasko bedelinin ne olduğu hakkında size bilgi verecektir.

2.el aracın tamamına kredi veren bankalar sizin kredi notunuza göre hareket eder. Kredi notunuz yüksekse ihtiyaç kredisi çekerek de aracın tamamına denk gelecek parayı bankadan temin edebilirsiniz. Ancak araç bedelinin çok yüksek olduğu durumlarda ihtiyaç kredisi yetersiz kalabilir. İkinci el araç için ihtiyaç kredisi yeterli olacaktır. Tamamına kredili araba Ankara içerisinde alım yapmak için internet sitelerini kullanabilir ve size en yakın araca bakabilirsiniz.

2.El Aracın Tamamına Kredi

Aracın tamamına kredi veren galeriler ikinci el piyasasını hareketlendirmek için kredi kullanımına imkan tanır. Otomobil sahibi olamayanlar kredi kullanımı sayesinde araçlarını satın alabilecektir. Senetle ya da elden taksitle araç satan galeriler de vardır. Aracın tamamına kredi veren bankalar için Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi bankalara bakabilirsiniz

Peşinatsız araç kampanyaları 2018 senesinde de devam ediyor. Citroen, Volkswagen, Hyundai, KIA gibi peşinatsız araç kampanyalarına bakabilir, indirimli fiyatları bulabilirsiniz. Bu araçlar için yeni bir düzenleme gelmiştir. Aldığınız araç 50 bin TL üzerindeyse krediniz en fazla araç tutarınızın % 70’ini karşılayacaktır. 2.el kredili araba kampanyaları için bankaların müşteri temsilcileriyle de iletişim kurabilirsiniz.

Araç Bedelinin Tamamına Kredi

2.el aracın tamamına kredi veren bankalar bunu proforma fatura değerine ve kasko değerine göre belirler. Galerilerin ne kadar fatura kestiği ikinci el araç satışında kredi tutarını belirlemek için bir etken değildir. Ancak mevzuata baktığınız zaman sıfır araçlar için bile % 100 kredi vermenin imkansız olduğunu görebilirsiniz. Ancak büyük çoğunluğunu araba kredisiyle alarak geri kalanını da ihtiyaç kredisiyle tamamlayabilirsiniz. Peşinatsız araç kampanyaları sayesinde birikmiş nakit para vermeden de taksitle araç sahibi olabilirsiniz.

Aracın tamamına kredi veren galeriler senet ve elden ödemeyle de işlem yapabilecektir. Ancak bunun için teminat ve benzeri prosedürlere sahiptir. Tamamına kredili ticari araçlar için galerilere ve internet sitelerine bakabilirsiniz. Ford, KIA, Toyota gibi ticari araç skalasına sahip olan markalar için kredi veren bankalara danışabilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Nasıl Alınır

Araç bedelinin tamamına kredi almak mevzuata göre mümkün olmasa da çoğunluğunu krediyle karşılayarak kalanını ihtiyaç kredisiyle halledebilir ve hiç peşin paranız olmasa bile otomobil sahibi olabilirsiniz. Aracın tamamına kredi sahibinden sitesinde de bulunabilir. Kredili araç satan otomobil sahipleri araçlarının kasko bedellerini de size söyleyecektir. 5 yaşından genç olan bu araçlar için kredi kullanabilir ve ikinci el olsa da banka kredisiyle otomobil sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız araç kampanyaları için galerilere bakabilir ve büyük galerilerde taksitle satış imkanlarına bakabilirsiniz. 2.el aracın tamamına kredi mevzuata göre verilmediği için ancak kalan kısmını ihtiyaç kredisiyle kapatabilir, ya da kredi notunuz yüksekse, taşıt kredisi kullanmadan, aracın tutarı kadar bankanızdan ihtiyaç kredisi isteyebilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Sahibinden

Araç bedelinin tamamına kredi veren bankalar olmadığı için ancak aracın fatura bedelinin % 75’i kadarını karşılayacaklardır. Yani 100 bin TL’lik bir araç aldığınızı düşünecek olursak banka size sadece 75 bin TL kredi verecektir. Bu nedenle fiyatı uygun olan ikinci el araçlar için ihtiyaç kredisi kullanarak aracın tüm fiyatı kadar kredi talep etmek mantıklı olacaktır. Tamamına kredili araba veren galeriler de sizden bu yöntemi uygulayarak araç satın almanızı isteyebilir.

Tamamına kredili araba Ankara içerisinde çok sayıda araç bulabilirsiniz. Sahibinden satılan ikinci el araçlar için ya da galerilerdeki sıfır araçlar için kredi kullanabilirsiniz. 2.el aracın tamamına kredi veren bankalar bunu ancak ihtiyaç kredisi adı altında yapacaktır.

Tamamına Kredili Araba Ankara

Tamamına kredili araba veren galeriler için sahibinden sitesini araştırabilir, şehir şehir size en yakın araçları tarayabilirsiniz. Tamamına kredili araçlar İzmir Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde daha yaygın olarak bulunabilir. Çok sayıda galerinin olduğu bu şehirler kredi kullanımına uygun, 5 yaşından küçük araçları satmaktadır. Böylece tüm belgeleri toplayarak sorunsuz araç için bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Araç bedelinin tamamına kredi almak için bunu ihtiyaç kredisi adı altında yapmanız gerekir ancak sıfır araçlar için meblağ yüksek olduğundan kredi çıkmakyacaktır. Aracın tamamına kredi veren galeriler Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde yaygındır.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.