Anında Kredi Nasıl Alabilirim? Hangi Banka Hızlı Kredi Veriyor?

0

Birçok kişi çeşitli ihtiyaçları nedeniyle kredi çekme yönelimlerinde bulunuyor. Kredinin istenen tutarda direkt olarak alınabilmesi ve çeşitli ödeme koşulları ihtiyaçların giderilmesini çok daha kolay hale getiriyor. Bunun yanında çeşitli iş kurma ya da girişimde bulunma gibi projelerin de daha fazla beklemesini önlüyor.

Anında kredi uzun bir zamandır bankaların uyguladığı ve müşterilerin oldukça beğendiği bir kredi imkânı oluyor. İnsanların istedikleri krediyi banka şubesine gitmeden anında alabilmesine olanak sağlıyor. Böylelikle çeşitli uzun işlemlerden kurtularak hızlı bir şekilde kredi alınabiliyor. Bunun için ise kredinin alınacağı bankanın İnternet sayfasına ulaşarak ilgili adımları tamamlamak gerekiyor.

ANINDA KREDİ ÇEKMEK İÇİN ŞARTLAR

Anında kredi çekmek için bankalar çeşitli şartlar uygulamaktadır. Bu şartların uygulanması esnasında da istenilen kredi tutarı anında çekilebilmektedir. Şartların başında ise 18 yaşından büyük olmak gelmektedir. Bunun haricinde ise bankanın krediyi sağlayabilmesi için önceki kredi geçmişlerinin iyi olması ve kredi notunun yüksek olması lazımdır. Kredi notu düşük ise anında kredi alma şansı daha düşük olmaktadır. Bankanın şart koştuğu diğer maddeler ise sigortalı şekilde çalışan olmak, aylık geliri belgelemek ve çeşitli ipotekler için eşten izin kağıdı almak şeklinde sıralanmaktadır. Evli kişiler ise aylık ev içerisine giren toplam geliri beyan etmek adına özel gelir beyanı da yapması gerekiyor.

ANINDA KREDİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

Anında kredi çekebilmek için gerekli olan belgeler arasında T.C. kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu dökümü, ev ikametgah belgesi, bankanın talep etmesi durumunda ek gelir belgesi, ikinci el taşıt kredisi için olacaksa araç ruhsatı, konut kredisi için olacaksa ilgili konutun tapu fotokopisi ve son olarak da maaş bordrosu gerekmektedir. Bu belgeler anında kredi kapsamında bankanın İnternet bankacılık servislerinden iletilmektedir. Belgelerin eksiksiz ve tam olduğu takdirinde istenen kredi hızlı bir şekilde ilgili banka hesabına yatmaktadır. Kredi türüne göre ise istenecek olan belgeler değişkenlik göstereceği için bankanın İnternet sayfasından hangi belgelerin şart olduğu tek tek yazmaktadır. Bu koşullara göre belge ve evraklar hazır hale getirilmelidir.

ANINDA KREDİ TUTARI NE KADAR OLUR?

Anında kredi çekecekler için kredinin tutarı herkeste farklılık göstermektedir. Bankaların kredi geçmişlerini ve kredi notlarını dikkate alması ile birlikte bu kredi tutarı belirlenmektedir. Bunun yanında kredi çekecek olan kişilerin gelir durumları da kredi tutarını belirlemede oldukça büyük bir etkendir. Anında kredi için başvuru yapıldığı anda bankanın sağlayacağı maksimum kredi miktarı belli olmaktadır. Kredi notu normalden yüksek olan gelir düzeyi fazla kredi tutarları çekmeye yetecek olan kişiler istedikleri en yüksek kredi miktarını anında çekebilmektedirler. Anında kredi kapsamında çekilen kredilerin ödeme koşulları, vade süreleri ve faiz oranları da bu bilgilere göre ayarlanarak banka tarafından anlaşma şeklinde sunulmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.