Amazon, Paris’in talebi üzerine Fransa’daki ‘Kara Cuma’sını erteledi

0

Amerikan e-ticaret devi Amazon (NASDAQ:AMZN)’un Fransız şubesi, Black Friday (Kara Cuma) satışlarını Paris hükümetinin talebi üzerine bir hafta ertelemeyi kabul etti.

Amazon Fransa CEO’su Frederic Duval, “Esnafların 1 Aralık’tan evvel yeniden açılmasına yardımcı olması umuduyla Kara Cuma tarihini ertelemeye karar verdik” dedi.

İlk etapta27 Kasım için planlanan Amazon Fransa’nın Kara Cuma promosyonu böylece 4 Aralık’ta gerçekleşecek.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, süpermarketleri ve online perakendecileri, 27 Kasım’dan 29 Kasım’a kadar sürecek olan Black Friday alışveriş gününü, temel olmayan mal satan dükkanların kapalı kalması sebebiyle ertelemeye çağırmıştı.

“Fransa’da Amazon boykot ediliyor”Fransa’nın 30 Ekim’de ikinci kez karantina uygulamasına başlanmasından bu yana kapanmaya zorlanan perakendeciler, ticarete devam etmesine izin verilen Amazon’un boykot edilmesi çağrısında bulunuyor.

Geçen yıl Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un partisinden daha çevre odaklı bir parti kurmak için ayrılan milletvekili Mathieu Orphelin’e göre, ortalama 30 bin kişi Amazon’u boykot etmek için çevrimiçi bir dilekçe imzaladı.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’nın 30 Ekim’de başlayan ikinci ulusal karantinasının en az dört hafta süreceğini sözlerine ekledi Düzenleme lüzumlu olmayan mağazaların, restoranların ve barların kapatılmasını içeriyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.