Altın, koronavirüs endişeleriyle yükselişe geçti

0

Altın fiyat aralıkları, yatırımcıların bazı ülkelerde yükselen koronavirüs vakalarına dair kaygılerinin aşı haberlerinin önüne geçmesiyle beraber ikinci gününde de yükseldi.

ABD pazartesi günü 142,907 koronavirüs vakası açıklayarak rekor kırdı ve bu hafta hastanede yatan hasta sayısında da en yüksek seviyeye ulaşması bekleniyor. Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanı Alex Azar, aşı kampanyasının ilkbaharda başlayabileceğini sözlerine ekledi

Altın pazartesi günü aşı haberleriyle sert bir düşüş yaşadıktan sonra koronavirüs salgınının artışa geçtiğine dair kaygılerin artmasıyla yeniden yükseldi.

Yatırımcılar aynı zamanda seçilmiş Başkan Joe Biden’ın geçiş sürecinin nasıl olacağını ve bunun mali teşvik paketi ve doları nasıl etkileyeceğini yakın zamandan takip ediyorlar.

Philip Futures Kıdemli Emtia Yöneticisi Avtar Sandu “Avrupa ve ABD’de yükselen koronavirüs vakaları sağlığa ve ekonomik toparlanmaya dair kaygıleri artırıyor.” dedi.

Spot altın, Singapur saatiyle 11:35’te yüzde 0.3 civarında yükselerek ve yüzde 0.1 yukarıda işlem görerek ons başına 1,879.97 dolar seviyesinde seyrediyor. Altın fiyat aralıkları pazartesi günü yüzde 5.2 değer kaybettikten sonra Salı günü yüzde 0.8 yükseldi.

Gümüş yüzde 0.5 yükselirken, platinum yüzde 0.2 değer kazandı. Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0.2 geriledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.