Bankalar

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar

Bu yazımızda kolay alışveriş kredisi nasıl alınır konusuna değineceğiz. Özellikle bankaların faizsiz veya çok düşük faizlerle verdikleri hızlı alışveriş kredileri hakkında bilgiler bulacaksınız.

Alışveriş Kredisi Nedir?

Bankaların müşterilerin anlık ve küçük tutarlı ihtiyaçları için verdiği düşük faizli veya faizsiz alışveriş kredisi esas itibariyle bir ihtiyaç kredisi türüdür. Dolayısıyla verilme koşul ve şartları da klasik ihtiyaç kredisi ile benzer özelliklerdedir.

Ancak alışveriş kredileri genellikle bankaya gitmeden ve anlaşmalı veya anlaşmasız mağazalardan veyahut örneğin cep telefonu gibi belirli bazı ürünler için verilen kredilerdir. Alışveriş kredileri söz konusu olduğunda internet üzerinden, SMS yoluyla veya telefonla kredi veren bankalar olduğu gibi bazen alışveriş kredileri söz konusu alışverişin yapıldığı anlaşmalı mağazanın başvurusu ile de sizin adınıza yapılabilir.

Alışveriş Kredisi Alma Şartları

Bahsettiğimiz üzere alışveriş kredileri küçük miktarlı ve anlaşmalı mazağalar için verildiğinden genellikle çok ağır şartlarda verilmez ancak krediyi alabilmek için yine de aşağıdaki asgari şartları sağlamak gerekir.

  • Düzenli gelire sahip olmak
  • Asgari kredi notuna sahip olmak
  • Bankalar tarafından yasal takipte olmamak
  • TC vatandaşı olmak ve nüfus cüzdanı ibraz edebilmek
  • Adına kayıtlı cep telefonu numarası olması
  • Kayıtlı bir adreste oturuyor olmak

Hangi Bankalar Alışveriş Kredisi Veriyor?

Bazı bankaların alıveriş kredisi uygulamaları ve alışveriş kredisi hesaplama şekilleri aşağıdaki gibi:

İş Bankası

İş bankası anında alışveriş kredisi adını verdiği bir uygulama ile epttavm, genpa ve hepsiburada internet sitelerinden yapılan online alışverişlerde anında alışveriş kredisi veriyor. Burada kredi 36 aya varan vadelerle kullandırılabilirken tüm diğer telefon kredisi veren bankalar gibi iş bankası da cep telefonu için kullanılacak alışveriş kredilerinde en fazla 6 aya kadar vade yapıyor.

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası ise üç tip alışveriş kredisi veriyor. Hepsiburadaonline alışveriş sitesinden yapılan alışverişler için online alışveriş kredisi, tüm alışverişleriniz için kullanabileceğiniz şubeden alışveriş kredisi ve Samsung mağazalarıyla anlaşmalı olarak yaptığı cihaz kredisi.

Akbank

Akbank, direkt mobile uygulamasını kullanan banka müşterilerine istedikleri anlaşmalı marka cep telefonlarını 15.000 TL ye kadar 6 ay taksitle alma imkanı veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Alış veriş kredisini bankalardan alıyorduk artık finansman şirketi kuran büyük firmalar bankalar aracılığı ile kredileri kendi imkanları ile kullandırıyorlar.

  2. Kredi çekimlerinde çok zorluk çekiyorlar. Sanki krediyi cebinden veriyor arkadaş. Bu kadar insanlar zorlanmaz ki. Yazık ya ihtiyacımız var. Paramızla rezil oluyoruz. Borç almak zor kardeşim. Zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu