Akşener, Albayrak’ın Instagram üzerinden istifa etmesini eleştirdi: 18 yılda hiç mi devlet adabı öğrenemediniz?

0

Parti grubunda değerlendirmelerde yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in gündeminde de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak vardı.

Albrayrak’ın istifasını Instagram üstünden açıklamasını sert sözlerle eleştiren Akşener, “Kendisi lafa geldi mi ‘Biz devlet yönetiyoruz devlet…’ diye, parmak sallarken, bir bakanı Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter, son olarak da damadı, Instagram üstünden istifa etti. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde artık her bakan, kendine göre bir sosyal paylaşım sitesi mecrası seçip, oradan istifa ediyor. Önümüzdeki zamanda, kabinenin bir diğer ultra başarılı üyesinin, yani Tarım Bakanı’nın da TikTok’ta yapacağı bir düetle istifa etmesini bekliyoruz… Böyle bir ciddiyetsizlik olabilir mi? 18 yılda, hiç mi devlet adabı öğrenemediniz?” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“Dünyanın diken üstünde olduğu bugünlerde, Türk’ün, makus talihini sıra sıra yendiği, bir büyük destanı yakın zamandan takip ediyoruz. Azerbaycan Türk Ordusu, işgal altındaki vatan topraklarında, ay-yıldızı dalgalandırmaya devam etmekte. Şuşa’dan gelen müjdenin, hemen sonrasında imzalanan anlaşma, mukaddes bir hakkın teslimidir. 28 yıldır, bıkmadan usanmadan haykırdığımız gibi: Karabağ Azerbaycan’dır! Sırada Hankendi var. Sırada, 28 yıllık yürek yaramız, Hocalı var. Allah bize, o günleri de göstersin inşallah. Allah kardeşlerimizi muzaffer eylesin. Ve tüm dünya bilsin ki; yumruğumuzu sıktık, nefesimizi tuttuk, yüreklerimiz, kardeşimizle beraber atıyor! Bir kez daha hep beraber haykırıyoruz: Karabağ Azerbaycan’dır!

“ABD İLE İLİŞKİLERİN YENİDEN DEVLETLERARASI BİR KİMLİK KAZANMASINI BEKLİYORUZ”

Biliyorsunuz, geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkanlık seçimi vardı. Bu noktadan sonra, lokal ve global etkilerinin yanında, bizim için önemli olan, ABD’nin Türkiye ile ilişkileri ve Türkiye’nin milli çıkarlarıyla ilgili nasıl bir duruş sergileyeceğidir. Amerika tabiki dünya üstündeki hakim güçlerden biri. Lakin, bizim için önemli olan, Amerikan başkanının Türk siyasetine nasıl baktığı değil, Türkiye’nin milli çıkarlarının, nasıl korunup kollanacağıdır. Bu açıdan incelediğimizde, Trump dönemi, hiç de iyi bir dönem değildi. Biden farklı mı olacak, onu zaman gösterecek. Artık yeni bir döneme girdik. Trump döneminde ‘Ahbap-çavuş’ boyutuna indirgenen ilişkilerin, yeniden devletlerarası bir kimlik kazanmasını bekliyoruz. Diplomasi, kişisel ahbaplıklar üstünden değil, liyakatli kadrolar üstünden ve akıllıca yürütülmelidir. Türkiye’nin ciddi ve güçlü bir diplomasi geleneği var. Bu gücün ve ciddiyetin, yeniden devreye alınmasını bekliyoruz”


Leave A Reply

Your email address will not be published.