Akfen Holding 3 şehir hastanesine 1,1 Milyar dolar yatırdı

0

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ Şehir Hastaneleri ile ortalama 1,1 milyar dolarlık yatırımla 2 bin 402 yatak kapasitesine sahip 3 hastaneyi hayata geçirdiklerini vurgulayarak, “Milletimizin dünya herkes tarafından bilinenlarında sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmasına vesile olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Hamdi Akın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minyatür ustası Nasuhi Hasan Çolpan’ın “Marmara” isimli tablosunu takdim ederken, tören daha sonra Cumhurbaşkanı ve birlikteindeki heyetle yapılan hastane gezisinde tesis hakkında bilgi verdi.

Akfen İnşaat tarafından Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modeliyle yapımı tamamlanan Tekirdağ İsmail Fethi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Hamdi Akın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minyatür ustası Nasuhi Hasan Çolpan’ın “Marmara” isimli tablosunu takdim ederken, tören daha sonra Cumhurbaşkanı ve birlikteindeki heyetle yapılan hastane gezisinde tesis hakkında bilgi verdi.

3 ŞEHİR HASTANESİNE 1,1 MİLYAR $’LIK YATIRIM

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, tören daha sonra yaptığı konuşmada, Isparta ve Eskişehir Şehir Hastaneleri’nin sonrasında Tekirdağ Şehir Hastanesi’ni de tamamlayarak hizmete hazır hale getirmenin kibirunu yaşadıklarını ifade etti.

Akın, “İmzamızı attığımız toplam 1,1 milyar dolarlık bu 3 şehir hastanesinde 2 bin 402 yatağı hayata geçirerek milletimizin dünya herkes tarafından bilinenlarında sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmasına vesile olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere yönelik olarak sürekli ölçümü gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Herkes tarafından bilinenları anketlerinde Akfen İnşaat’ın yapımını üstüne aldığı Eskişehir ve Isparta Şehir Hastaneleri’nin ilk iki sırada yer aldığına dikkat çeken Hamdi Akın, “Bu yüksek tatminiyeti Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde de devam ettireceğiz” dedi.

“PPP MODELİ YALINLEŞEREK DEVAM ETMELİ”

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşa edildiği Kamu – Özel İşbirliği modeline de değinen Akın, “Ülkemize kısa zamanda çağ atlatan dev yatırımların önünü açarak vatandaşlarımızın hayat kalitesini artıran PPP projeleri uzunca bir yıldır tüm dünya çapında başarıyla uygulanan bir finans modeli olarak ön planda gözüküyor. Türkiye’nin de son zamanlarda içine girdiği yatırım atağında büyük katkısı olan PPP serisinin önünü tıkayacak tartışmalarla zaman kaybedilmesi yerine, sözleşmelerin günümüz şartlarına göre uyumlu olarak yalınleştirilerek yeni yatırımlara devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ’ı sağlık alanında bir çekim merkezi haline getirecek 566 yataklı Şehir Hastanesi’nde 124 poliklinik, 18 ameliyathane ve 102 yoğun bakım ünitesi bulunuyor. 1 milyar 500 milyon TL’ye mal olan Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde sağlık personeli haricinde hizmet personeli olarak da ortalama 2800 insana dolaylı istihdam sağlanacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.