Akbank Leasing

12

Bu yazımızda Akbank’ın finansal kiralama kuruluşu AKLease finansal kiralama hizmetleri hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızda leasing işlemleri ve AKLease firmasının leasing hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Leasing Nedir?

Leasing işlemleri leasing şirketleri tarafından özellikle öz sermayesi ihtiyaç duydukları makine ve ekipman alımına yetmeyen veya sermayesinin büyük kısmını ekipman alımı için kullanmak isteyen firmalara sunulan bir finansal kiralama hizmetidir.

Leasing işlemi firmaların finansman yükünü azaltmak, makine ve teçhizat alımlarında operasyonel kolaylık sağlamak gibi avantajlar sağlarken diğer yandan devletin de özellikle üretim amacıyla kiralanacak bazı varlıkların leasing yapılmasında hem leasing firmalarına hem de kiralayacak firmalara %1 KDV oranı gibi önemli bir destek de sunmaktadır.

AKLease Hizmetleri Nasıl İşler?

Akbank’ın leasing şartları standart bir ticari kredi işleminde koşulan şartlardan daha fazla değil. Şirket veya ticari işletme statüsüne sahip olan her kurum ak leasing hizmetlerinden faydalanabiliyor. Burada leasing hizmetinden faydalanarak bir teçhizata sahip olmak isteyen firmaların sadece AKLease şubelerine başvurması yeterli oluyor. Burada öncelikle leasing konusu varlıkların uzmanlarca değerlendirmesi yapılıyor ve Akbank leasing hesaplama süreci tamamlanıp alternatif ödeme planları hazırlanarak size sunuluyor.

AKLease Leasing Ürün ve Hizmetleri

AKLease firması farklı sektörlere ve ihtiyaçlara özel leasing paketleri geliştirmiş durumda. Bunların özellikle yenilikçi olanları ve ön plana çıkanları şu şekilde;

Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Leasing

AYB işbirliği ile KOBİ’lere kullandırılan özel koşullara sahip leasing imkanı. Bu yolla Kobiler 25 milyon Euro’ya kadarlık projeleri için 12,5 milyon Euro’ya kadarki makine ve teçhizat alımlarını leasing yolu ile kiralayarak kullanabiliyor.

Enerji Ekipmanları Leasingi

Özellikle yenilenebilir enerjilere yatırım yapan firmalar için rüzgâr tribünü veya güneş enerjisi panelleri yatırımları için verilen leasing imkanı.

Sat-Geri Kirala (Bumerang) Leasing

Sermayesini arttırmak isteyen firmalara ellerinde varlıkları satıp tekrar geri kiralamalarına imkan veren yenilikçi bir leasing türü.

Tıbbi Cihaz Leasing

Özellikle hastane ve bunun yanında daha küçük klinik tipi işletmeler için gerekli tıbbi ve bilhassa pahalı ekipmanları leasing yolu ile kullandırabilen leasing türü. Özellikle yurt dışından ithali gereken pahalı tıbbi cihazların satın alma operasyonlarında bu konuda deneyimi olamayan işletmeler için önemli bir avantaj sağlıyor.

12 Comments
 1. Leyla SAKA says

  Akbank kobiler için birçok çalışma yapıyor. Yeni krediler ile Leasing hizmetleri de güzel. Fakat şu an faizlerin yüksek olması kobilerinde, insanlarında kredi çekmesini engelliyor. Bu dönem içinde ne kadar yardım yapılır ise yapılsın faizler düşmediği sürece kredi alacaklar hep geri duruyor.

 2. İpek SAKTER says

  Ben işletmemi büyütmek istiyordum. Akbank ile görüşmelerim oldu, Belirli bir fiyat alınca başka bankalara da gittim. Ancak ne kadar banka gezdiysem kobiler için verilen oranlarda Akbank kadar uygun olanına rast gelemedim. Tek sorun yeni kobilere daha fazla istihtam veriyorlar. Biz ikinci planda kalıyoruz.

 3. Meral SEZGİN says

  Leasing konusunda gerçekten harika bir banka. Kobiler için özel çalışmalar yapıyorlar. İş yeri açarken bize öyle yardımcı oldular ki, sanki ortak iş yeri açıyoruz hissi verdiler. Tabi banka tüm çek koçanlarını, ödemeleri ve otomatik faturalandırmayı kendi bankasından yapıyor. Onu da yapsınlar artık.

 4. Nadiye UZUN says

  Eşim işlerini büyütmek adına bir ticarethane açtı. Benim üzerime yaptı. Akbank kobilere destek kredisi için başvuru yaptık. İnanın o kadar şaşırdım ki, neredeyse banka bizim ticarethaneyi işletecek. Bu kadar ilgi var. Benim gerçekten çok hoşuma gitti. Akbank kobi hizmetlerini herkese tavsiye ediyorum

 5. Aslı TEKCAN says

  Ak leasing hizmetinden ticari faaliyetlerimiz için başvuru yaptık. Kısa sürede olumlu sonuçlanan kredimiz ile artık büyük bir hızla ilerliyoruz. Teşekkürler Akbank

 6. Emine UÇMAZ says

  Akbank artık eskisi gibi değil. Kredi çekeceklere sesleniyorum. Bu banka kendini bozdu. Kredi almak o kadar kolay değil.Bir sürü prosedur çıkartıyorlar. Eskden öyle değildi. Şimdi kredi vermemek için bahane ararlar gibi sankı.

 7. Hakkı TEMEL says

  Akbank kredi konusunda gerçekten mükemmel çalışıyor. İşyerimizi genişletmek ve bayi açmak için başvuru yaptık. Tüm işlemlerde bize çok yardımcı oldular. Bütün isteklerimiz de yapıldı sayılır. Ufak tefek pürüzler çıkmıyor değil ama banka bir şekilde hallediyor hepsini

 8. Mustafa ÖNCEL says

  Kobilere en uygun leasing hizmeti veren bankalardan bir tanesi desek yeridir. Akbank leasing hizmetlerinden babam yararlandı ve işyerini büyüttü. İmkanları güzel yardımcı oluyorlar. tüm işlemleri neredeyse ben yürüttüm sayılır. Akbank ile görüşmeden başka bankalardan kredi istemeyin aldanırsınız.

 9. Cem ALTAY says

  Kobilerin en büyük destekçisi Akbank. İnanmayın arkadaşlar bunlar hep reklamlarda böyle. Bankaya bir gidin bakın ne zorluklar çıkartıyorlar. He birde gülerek başlayan sohbet kredi çıkmadığını anlayınca nasıl çirkefleşiyor. Gülüyorum sadece. Esnaf kefalet candır can.

 10. Kadir TARTAR says

  Akbankı ben önceden pek sevmezdim ve fazla da ticari faaliyetlerimde kullanmazdım. Sonra bir gün bir kobi kredisi için görüşme yaptık. Her işim tek tek bir nefeste halledildi. Demekki bazen banka değil banka çalışanları da müşteriler için önemliymiş. Ben daha önce gittiğimde bir çalışana kızdığım için bankayı kötü zannediyordum. Ama şu an için şöyle belirteyim. Muhteşem bir hizmet veriyorlar.

 11. Erdem BAŞ says

  Özel bir firma patronu olarak yazınızı okudum. Gerçekten kendim çalıştığım için biliyorum. Akbank leasing hizmetleri banka içinde mükemmel yürüyor. Ancak banka çalışanlarının bunda etkisi çok. Önceki dönemde firmamızın banka temsilcisi değişim oldu ve farkı bizde gördük. İşlerimiz ve ödemelerimiz tıkır tıkır işliyor. Herhangi bir aksaklık yaşamıyoruz.

 12. Nurten PARLAK says

  Akbank kredi konusunda ilk zamandan beri hep aynı çizgide bence. Kendini hiç geliştirmedi. Esneklik falan yok katı kuralları var. Hep insanlar risk alıyor birazda bankalar alsın kardeşim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.