BankalarKrediler

Akbank Bankamatikte Param Kaldı

Bankamatikte para sıkışması ya da bankamatiğin para yutması zaman zaman yaşanan bir durumdur. Bankamatiklerde yaşanan bu sıkıntıların temel nedeni genel itibariyle gün içinde aşırı kullanıma ve işleme maruz kalan bankamatiklerin düzgün çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra düzenli bakımlarının aksatılması ya da olası bir teknik arızada bu duruma neden olabilmektedir. Birçok banka atmsinde bu durum yaşanabilir. Bu olumsuz durumla karşılaşan kişilerin öncelikle yapması gereken paniğe kapılmaları ve sakin kalmalarıdır. Peki, Akbank Atm paramı yuttu ne yapmalıyım? Diyorsanız, bunun için birçok farklı tavsiye vermek mümkündür. Öncelikli olarak belirli bir süre bankamatiğin yanından ayrılmamaya ve bankamatiğin parayı geri verme ihtimaline odaklanmanız atılacak en doğru adımdır. Bu durumla karşılaşanlara tavsiye edilen en önemli madde kısaca bu şekildedir.

Bankamatik Para Yutarsa Ne Yapılmalıdır?

Bankamatiklerin günümüzde çoğu işlemlerimizi gerçekleştirebildiğimiz ve hayatımızı kolaylaştıran makinalardan biridir. Gün içinde yoğun kullanıma maruz kalan bu makinalar zaman zaman bazı hatalar verebilir ve banka müşterilerini zor durumda bırakabilir. Eğer bankamatik paranızı yutarsa yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Bankamatiğin parayı geri verme ihtimaline karşı bankamatikten uzaklaşmayın
 • Atm üzerinde yazılı olan banka müşteri hizmetleri arayın, bilgi verin
 • Eğer banka şubesi açıksa yalnızca banka çalışanlarına durumu haber verin
 • Yakınlarda şube yoksa veya mesai saati dışıysa çağrı merkezinin yönlendirmesine uyun

Bankamatikte sıkışan para Akbank’a aitse yalnızca o bankanın çalışanlarıyla bu durumu paylaşın aksi takdirde başka birtakım olumsuzluklarla karşılaşabilmeniz mümkündür.

Bankamatik Kart Yutarsa Ne Yapılmalıdır?

Bankamatiklerle ilgili yaşanan bir diğer sorun ise banka kartınızın bankamatikte sıkışması yani atm’nin kart yutmasıdır. Atm kartımı yuttu nasıl alabilirim? Sorusu birçok kişi tarafından merak edilen sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıpkı atm’nin para yutması gibi kart bankamatikte sıkıştığı zamanda aynı işlemler uygulanmalıdır. Bu işlemlere ek olarak eğer mesai saati dışında ya da banka şubesine uzak bir yerdeyseniz kartınızın iptalini bankanın müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz büyük önem taşımaktadır. Örneğin; Akbank bankamatiği kartınızı ya da paranızı yuttuysa direkt olarak Akbank ile iletişime geçmeniz yapılacak en doğru işlemdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Ben böyle bir durum yaşadım. Hafta sonu idi hemen müşteri hizmetlerini aradım. Bana yönlendirme yaptılar ve yaklaşık 20 dakika sonra banka görevlisi geldi. Gerekli işlemleri yaparak ödememi aldım. Zor bir durum biraz vakit kaybı yaşanıyor. Ama sonuçta insan yapımı böyle aksilikler yaşanması normal.

 2. Bankamatiklerin birçoğu yeni artık para kalma olayına pek rastlamıyoruz ama en can sıkıcı olay. Banka önünde para yatırırken para beğenmiyor ya ATM o zaman illet oluyoruz. Ya biz her verileni alıyoruz beğenmemezlik yapıyor muyuz?

 3. Akbank ATM’ler bu hatayı çok veriyor. Aslında bir kaç kez denk geldim. Ama benim başıma hiç gelmedi. Para çekmeye gittiğimde denk geldim. İki sefer. Adam baya uğraştı ya.

 4. Akbank şubelerinde bulunan tüm güvenlik görevlileri atm lerde herkese yardımcı oluyorlar. Bence sorun olmaz diye düşünüyorum. Hafta sonu değil ise 🙂

 5. Bankalarda paramız kalınca ayvayı yedik. Bekle sonra güvenlik görevlisi gelsin işi halletsin. İki saat siz mi aldınız sorular sorsun. He birde polis gelirse günün gitti artık. Anlat derdini bakalım nasıl işin içinden çıkacaksın

 6. Akbank bankamatiklerinin çoğunda bu problem var herhalde. Güncellenmesi gerekiyor. Ya para beğenmez ya bozuk para atar. Acayip bir sistem kimse bakmıyor mu bunlara

 7. Akbank atmlerinde yenilik yapıldığından artık para sıkışma diye bir olay olmuyor herhalde pek. Ben uzun zamandır hiç rastlamadım. Başıma geldi bir kere ama güvenlik görevlisi hemen müdahale etti ve ödediler paramı.

 8. Akbank Atm paramı yuttu ne yapmalıyım? Yazıyı bir an okuyunca kendimi oradaki adamın yerine koydum. Gerçekten hafta sonu olsa ve herhangi bir atm olsa. Düşünsenenize ne yaparsınız. Müşteri hizmetleri hemen yardımcı oluyormuş Allah’tan. Zor bir durum değil çok zor bir durum. İşin yarım kalacak. Derdini anlatacaksın bir sürü hikaye..

 9. Banka da sorun olması emek parada sorun olması demek. Aman arkadaş bankalar ile çalışmayın ATM lerden uzak durun diyeceğim ama sistem mecbur kılıyor. Birazdan ATM ye gidip para çekeceğim. Ya sıkışırsa aman aman :

 10. Arkadaş dünyanın parasını kesiyor bankalar. Kendi ATM lerine de ara sıra bakım yaptırsınlar. Bakımların hepsi dağıtım ve güncelleştirme ile alakalı. Bizim ordaki ATM en az 10 yıllık değiştirin artık arkadaş

 11. Ben hiç denk de gelmedim bu duruma yaşamadım da. Ama ben kendimi biliyorum. Karşıdaki kişi telaşa düşünce beni gülme alır. Düşünün bi paranız ile bir anda panik yaşıyorsunuz. Hele hafta sonu olursa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu