AK Parti Kars İl Başkanı Çalkın’dan ses kaydı açıklaması

0

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, kongreye kısa süre kala şer odaklarının FETÖ taktiğiyle kendisini yıpratma kampanyaları başatlıklarını sözlerine ekledi

AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği toplantısında çarpıcı bilgilendirmelerde bulundu. Çalkın, son zamanlarda sosyal paylaşım sitesi da bazı şer odaklarınca paylaşılan ses kayıtlarının FETÖ’cülerin oyunu olduğunu, paylaşımlarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda yer aldığınu kaydetti.

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın kendi sesiymiş gibi dijital ortamda üstünde kurgu yapılarak oluşturulan, asılsız bir ses kaydının sosyal paylaşım sitesi hesabından aynı anda paylaşımda bulunulmasının kongre sayılı günler kala çok manidar olduğunu sözlerine ekledi

Başkan Adem Çalkın, “Kongre süreçlerine yaklaşırken, maalesef üzülerek söylüyorum. Bir takım ayak oyunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu görevi 5 yıldır yürütmekteyim. Kimse Adem Çalkın için hırsız diyemez, ihale kovalıyor diyemez, ahlaksız diyemez. Başka ithamlarda bulunamaz. Hamdü senalar olsun, lakin ve lakin FETÖ taktiğiyle ucuz hareketlerde bulunabilirler. Onlar hakkında adli mercilere lüzumlu başvuruları yaptım. İnşallah bugün Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekeni yapacak. Takibinde bulunacak” dedi.

Çalkın, “Bugünlerde aşamadıkları, kıramadıkları, bu dirençten dolayı bu tür oyunlara başvuruyorlar. Tuzak kuranların en hayırlısını tabi Cenabı Allah’tır. Tuzak kuranların başlarına inşallah Allah tuzaklarını çevirsin diye rabbimize dua ediyoruz. Moralimiz bozuluyor, canımız sıkılıyor. Şunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Siz bir iktidarın il başkanısınız, mühim bir koltukta oturuyorsunuz. Buna heves eden, bunu geçmişte rant diye kullanmaya alışan, bir kesimin gözü olabilir. Bununla ilgili bir takım ırkçılığa dayanan kumpaslar olabilir. Bunlarda kulağımıza geliyor. Bununla ilgili lüzumlu araştırmaları Başsavcılığımız yapıyor. Ben adalete güveniyorum. Bunları yapanlar önümüzdeki zamanda ortaya çıkacak inşallah. Yani kongreye 4 gün kala niye böyle bir ses kaydı çıkıyor ortaya” diye konuştu.

Başkan Adem Çalkın, il kongresinin 14 Kasım 2020 Cumartesi günü yapılacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında kongreye video konferansla canlı katılacağını sözlerine ekledi.

Çalkın, AK Parti Kars İl Kongresi’ne tak aday olarak gireceğine de dikkat çekti. – KARS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Leave A Reply

Your email address will not be published.