Aile Bakanlığı Ödünç Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Kadar Yardım Parası Veriliyor?

0

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı korona virüs salgını sonrasında ihtiyaç sahipleri için çeşitli ödünç para yardımları başlatmıştır. Bu ödünç para yardımları ise oldukça avantajlı bir şekilde geri ödemeye sahip olmaktadır. Genel olarak işletme sahiplerinin tercih ettiği bu ödünç para destekleri tam olarak ihtiyacı gidermeye yönelik olmaktadır. Çeşitli sel, deprem, heyelan, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen kişiler de ödünç para desteğinden faydalanabilmektedir. Bu yardımlar ise konut yardımları kapsamında yapılabilmektedir. Gerekli başvuru adımlarını gerçekleştiren kişiler yardım tutarlarını direkt olarak alabilmektedir.

Ödünç para başvurusu ise direkt olarak e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra istenen tutarda ödünç para destek talebi oluşturulabilmektedir. Bu para desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin de karşılaması gereken koşullar bulunmaktadır. Öncelikle başvuru yapan kişilerinin herhangi bir Bakanlığa borcunun olmaması gerekmektedir. Bunun yanında başvuru içerisinde çalışılan yerden iki kişinin de kefil olarak gösterilmesi gerekiyor. Yardım talebi oluşturulan sandığa da en az 3 yıldır üye olunması gerektiği de şartlar içerisinde bulunmaktadır. Daha önce de bu sistem içerisinden ödünç para desteği almamak da önemli şartlardan olmaktadır. Bu koşulları sağlayan herkes başvuru talebi oluşturduktan sonra istediği miktarı alabilmektedir.

ÖDÜNÇ PARA YARDIM TUTARLARI NE KADARDIR?

Ödünç para destekleri olarak 10 bin ile 5 bin tutarlarında destek talebi oluşturulabilmektedir. Bu tutarların ise 12, 18 ve 24 ay vade süreleri bulunmaktadır. Genel olarak ise geri ödenecek olan borcun çok düşük değerlere sahip olması ödünç para sahiplerini sıkıntıya sokmamaktadır. Örneğin 12 ay vade ile 10 bin lira alımında 608 TL gider karşılığı çıkmaktadır. Aylık olarak ödeme tutarı da 884 TL olmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.