Aidatı Olmayan Kredi Kartları

0

Günümüzde yaygın olarak kullanılan kredi kartları; bankaların kazanç sağlanmasını sağlayan bazı ödemeleri de beraberinde getiriyor. Genellikle bankalar tarafından müşterilerden kredi kartı aidatları talep ediliyor. Ancak kredi kartına sahip olmak isteyen ve kredi kartı aidatı ödemek istemeyen kişiler için de aidatı olmayan kredi kartı seçeneği sunuluyor. Avantajları ve dezavantajları bulunması nedeniyle de müşteriler tarafından bazı durumlarda tercih edilmeyebiliyor. Özellikle çok fazla alışveriş yapan ve alışverişlerden kazandıkları bonusları ya da kazançları biriktirmek isteyen kişiler için aidatsız kredi kartları tercih edilmiyor. Aidatı olmayan kredi kartları müşterilere içerisinde puan biriktirme, indirim kazanma ya da diğer önemli ayrıcalıkları sağlamıyor. Bu nedenle de çeşitli imkânlardan faydalanmak isteyen kişilerin daha çok aidatlı kredi kartlarını tercih etmesi gerekiyor. Ancak aidatsız kredi kartı aldığınız bankaya göre sunulan ayrıcalıklar değişiklik göstereceği için bazı bankalar bu imkânları sağlayabilir. Aynı zamanda aidatı olmayan kredi kartına sahip olan kişilerin en önemli avantajı da her yıl ödenmesi gereken aidatı ödemekle yükümlü olmamalarıdır. Birçok banka müşterilerine aidatsız kredi kartı imkânı sağlıyor.

Aidatsız Kredi Kartları Nelerdir?

Kredi kartı sahibi olan kişi sayısı her geçen yıl artmaya devam ediyor. Bu nedenle de bankalar tarafından kredi kartı aidatları bir gelir kaynağı haline geliyor. Ancak günümüzde birden fazla kredi kartına sahip olan kişilerin her yıl kredi kartı aidatı ödemesi büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Bankalar da müşterileri için aidatsız kredi kartı imkânı sunuyor. Pek çok özelliği ve avantajı bulunan aidatsız kredi kartları; her geçen gün daha da fazla tercih edilmeye başlandı. Aynı zamanda hemen hemen her banka tarafından sunulması nedeniyle de müşteriler için kendilerine ne uygun olan aidatsız kredi kartını seçme şansı oluşuyor. Genellikle aidatsız kredi kartların özelliklerinin sınırlı olması nedeniyle tercih edilmezken son zamanlarda her banka kendi müşterilerine özel kampanyalar ve çeşitli avantajlar sağlamaya başladı. Bununla birlikte de aidatsız kredi kartlarına talep artmaya başladı.

Akbank Axess Free

Akbank kredi kartı aidatı ödemek istemeyen müşterileri için aidatsız kredi kartı seçeneği de sunuyor. Akbank Axess Free kredi kartına sahip olan kişiler yıllık olarak ödemeleri gereken kredi kartı aidatlarını ödemek zorunda kalmıyorlar. Aynı zamanda Akbank; aidatsız kredi kartına sahip olan kişilere özel bazı avantajlar da sağlıyor. Pek çok aidatsız kredi kartının aksine yaptığınız alışverişlerden Chip- para kazanabilir ve bu paraları hesabınızda biriktirerek diğer alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Hatta biriken Chip- paralarınız ile bedava alışverişin keyfini de çıkarabilirsiniz. Akbank Axess Free’nin sunduğu diğer avantajlardan bir tanesi de taksit iste özelliğidir. Daha önce peşin olarak yapmış olduğunuz ödemeleri sonradan taksit iste özelliği sayesinde taksitlendirme imkânınız oluyor. Aynı zamanda herhangi bir banka şubesine gitmenize gerek kalmadan hızlı para özelliğini kullanarak kredi imkânlarından da faydalanabilirsiniz. Daha pek çok avantajı da beraberinde getiren Akbank Axess Free; aidatsız kredi kartı sahibi olmak isteyen kişiler için tercih ediliyor.

Garanti Bankası Flexi Card

Garanti bankası müşterilerine özel avantajlar sağlayan Flexi Card; aidatsız kredi kartı sahibi olmak isteyen kişiler için sunuluyor. Flexi Card sayesinde pek çok ayrıcalıktan yararlanabilir ve avantajlar sağlayabilirsiniz. Yaptığı alışverişlerden bonus elde etmek isteyen kişiler için Flexi Card çok avantajlı fırsatlar sunuyor. Yaptığınız alışverişlerde bonus kazanabilir ve sonrasında biriken bonuslarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda peşin olarak yapmış olduğunuz alışveriş ödemelerini sonradan taksitlendirebilir ve yapmış olduğunuz alışverişlerinizin ödemelerini bir sonraki ay ödemek için erteleyebilirsiniz. Başvurular ise online bankacılık ile kolay bir şekilde tamamlanırken aynı zamanda banka şubelerine giderek de kolaylıkla yapılabilir.

İş Bankası Maximum Kart

Aidat ödemesi olmadan sahip olabileceğiniz bir diğer kredi kartı ise İş Bankası tarafından sağlanan Maximum Karttır. Alışveriş yaparak puan biriktirme ve sonrasında biriken puanlarınız ile alışveriş yapma imkânınızın bulunduğu Maximum kart; aynı zamanda ek kart imkânı da sunuyor. Pek çok bankaya ve aidatsız kredi kartlarına göre ekstra olarak sağlanan avantajlarından bir tanesi olan ek kart özelliği pek çok kişinin tercih etmesine neden oluyor. Aynı zamanda taksitli olarak alışveriş yapma ve birikmiş olan maxipuanlar ile indirimler kazanma avantajınız oluyor. Peşin olarak yapılan ödemeleri sonradan taksitlendirme özelliği ile de müşterilerine birçok avantaj sağlamaya devam ediyor. İş bankası Maximum kart sahibi olmak için başvurularınızı online olarak veya bankalardan yapabilirsiniz.

TEB Sade Kart

TEB; kredi kartı aidatı ödemek istemeyen müşterileri için Sade Kart imkânını sunuyor. Aidatsız kredi kartı almak isteyen kişiler için çok cazip ve avantajlı pek çok fırsatı da beraberinde getiriyor. Özellikle yurtdışında kullanılabilmesi ve TROY logosu bulundurması nedeniyle diğer bankalardan ve aidatsız kredi kartlarından çok daha avantajlı olabiliyor. Yurtdışında kolaylıkla alışveriş yapabilir ve avans çekebilirsiniz. Aynı zamanda belirli bir tutarın üstünde yapılan ödemelerde çok avantajlı taksitlendirmeler yaparak ödemelerin daha kolay yapılmasını sağlıyor. 3 aydan 12 aya kadar taksitlendirme sağlayarak aynı zamanda ödemelerinizi ötelemenize de olanak sağlıyor. TEB sade kart sahibi olmak isteyen kişiler online olarak veya banka şubelerine giderek kolaylıkla başvurularını gerçekleştirebilirler.

Enpara Kredi Kartı

Aidatsız kredi kartına sahip olmak isteyen kişilerin tercihlerinden bir tanesi de Enpara kredi kartı oluyor. Diğer aidatsız kredi kartlarından ayrılan en önemli özelliklerinden bir tanesi EFT işlemlerinde de herhangi bir ödeme gerçekleştirmiyor olmanızdır. Aynı zamanda müşterilerine büyük garantiler sağlayarak ömür boyu aidat almama sözü veriliyor. Bu nedenle de pek çok kişinin tercih ettiği aidatsız kredi kartlarının başında geliyor. Taksitlendirme yapılırken herhangi bir faiz uygulanmaması ve aynı zamanda taksitlendirme işleminin de ücretsiz olarak yapılması da Enpara’nın müşterilerine sunduğu avantajlardan bir tanesi oluyor. Zaman zaman yapılan kampanya fırsatları sayesinde müşterilerine bazı avantajları da ekstra olarak sağlıyor. Enpara kredi kartı işlemlerin kolay ve ücretsiz bir şekilde yapılması nedeniyle müşterilerin sıklıkla tercih ettiği kredi kartlarının başında geliyor.

Yapı Kredi World Eko Kart

Yapı kredi bankası; kredi kartı aidatı ödemek istemeyen ancak bazı avantajlardan da faydalanmak isteyen müşterileri için World eko kart seçeneğini sunuyor. Her yıl kredi kartı aidatı ödeme derdinden kurtulmak ve aynı zamanda da yapı kredinin sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyen kişiler Yapı Kredi World Eko Kartı tercih edebiliyorlar. Yapılan alışverişlerde belirli bir tutara kadar olan ödemeleri temassız özelliği sayesinde güvenli, hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız her alışverişten World puan kazanarak diğer alışverişlerinizde kullanmak üzere para biriktirebilirsiniz. Biriken World puanlarınız sayesinde indirimli alışverişler ve hatta bedava alışverişler yapabilirsiniz. Çok az aidatsız kartta bulunan ek kart çıkarma özelliği ile de müşterilerine ayrıcalıklar tanımaya devam eden Yapı Kredi World Eko Karta sahip olmak için online ya da banka şubelerinden kolaylıkla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank CardFinans Fix

Finansbank müşterileri için aidatsız kredi kart seçeneği olarak CardFinans Fix Card’ı sunuyor. Finansbank müşterileri CardFinans Fix Card sahibi olduklarında herhangi bir kredi kartı aidatı ödemek durumunda olmuyorlar. Aynı zamanda pek çok avantajı da beraberinde getiren CardFinans Fix Card özellikle yapmış olduğunuz alışverişlerden Para Puan kazanmasına imkân sağlıyor. Anlaşmalı olarak çalışan mağazalardan yapılan her alışverişte kazanıla para puanlar biriktirilerek indirimli alışverişler veya bedava alışverişler yapılabiliyor.  CardFinans Fix Card’ın sunduğu avantajlardan bir tanesi de Taksit Kolay özelliğidir. Bu özellik sayesinde belirli bir tutarın üstündeki peşin ödemelerinizi sonradan taksitlendirebilir ve çok daha kolay bir ödeme imkânı sağlayabilirsiniz. Nakit avansa ihtiyacınız olduğunda ise kefil veya belge olmaksızın kolay bir şekilde avansınızı alabilirsiniz. Tüm bu özellikleri ve sağladığı avantajları nedeniyle aidatsız kredi kartı sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Online veya banka şubeleri üzerinden kolaylıkla başvurularınızı gerçekleştirerek CardFinans Fix Card sahibi olabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.