5 Milyon Kişiye İntibak Zammı Ödenecek! 355 TL İntibak Zammı İçin Son Tarih Verildi!

0

5 milyon vatandaşımızın büyük bir merak içerisinde beklediği intibak zammı nihayet ödenecek. 2020 yılı içerisinde ödenmesi planlanan ancak Korona virüs salgını sebebi ile sürekli sekteye uğrayan intibak zammı ödemesi nihayet yapılacak. Türkiye’de toplam 15 milyon emekli insan var ama intibak zammı ödemesini sadece 5 milyon vatandaşımızın hak ediyor olması her ne kadar adaletsiz gibi görünse de ne yazık ki intibak zammı ödemesinden yararlanabilmek adına öncelikle hak ediş gerekiyor. İşte intibak zammını hak eden sadece 5 milyon vatandaşımızın olması bu büyük anlaşmazlığı yaratan en büyük neden. Peki, intibak zammı ne zaman ödenecek? İşte tüm ayrıntılar…

Hepimizin bildiği gibi intibak zammı ödemesi sadece 2000 yılı öncesinde emekli olmuş olan vatandaşlarımızı ilgilendiren önemli bir noktaydı. Geçtiğimiz haftalarda yapılan başvurular ile 2000 yılı sonrasında emekli olmuş olan tüm vatandaşlarımızın da aynı şekilde intibak zammı ödemesinden yararlanabilmesi istenmişti. Ama bir türlü nihayete erememişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın huzuruna yapılan başvurular hala bir netlik kazanmış olmasa da bir sonraki dönemde 2000 yılı sonrasında emekli olan vatandaşlarımızın da intibak zammı ödemesi alması planlanıyor.

İntibak Zammı Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye Emekliler Derneği’nden yapılan açıklamaya göre 2021 intibak zammı ödemesi en yakın 2021 Şubat tarihinde yapılabileceği açıklandı. Bu da demek oluyor ki 5 milyon vatandaşımızın 355 TL’lik hak ediş ödemesi nihayet gerçekleşecek. Eğer bu dönem içerisinde de geçtiğimiz dönem gibi ödemeler yapılmazsa emekliler tarafında büyük bir sorun oluşabileceği ifade ediliyor. 5 milyon emekli vatandaşımızın 355 TL’lik ödemesini alamıyor olması hem hükümet kanadında hem de vatandaş kanadında önemli sorunlara yol açacak gibi görünüyor. Ayrıca intibak ödemesi yine en geç 2021 Aralık ayında yapılacak gibi görünüyor. İntibak yasası ile ilgili tüm görüşmelerin halen sürüyor olması ödemenin bir hayli gecikeceğine işaret.

Leave A Reply

Your email address will not be published.