360 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz! İşte En Ucuz Konut Fiyatları!

0

TOKİ her zaman Türkiye’nin çeşitli yerlerinde uygun fiyat ve ödeme kolaylığı sağlayan taksit çokluğu ile vatandaşlarımıza destek olmaktadır. Özellikle 2020 yılı içerisinde ekonomik krizin gelmesi ile beraber insanlar ev ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına pek çok kez TOKİ’ye başvuru yaptı. İşte Türkiye’nin çeşitli illerinden uygun taksitlerle satın alabileceğiniz TOKİ daireleri. Ankara, Denizli, Kırıkkale, Mersin, Karabük, Zonguldak, Balıkesir, Çorum, Bolu, Denizli, Giresun, Osmaniye, Tokat gibi iller için TOKİ ilanları…

Karabük 484 TL den başlayan fiyatlara konut satışı…

Karabük merkezde 1144 adet konuttan 249 tanesi TOKİ ile satışa çıkarılacak. Bu konutlardan 137 tanesi 2 + 1 olarak satışta yerini alırken geri kalanlar 3 + 1 olarak satılacak. Başvuru süreci 11 ila 22 Ocak tarihleri arasında yer alan konutlar için 18 bin 177 TL’den başlayan peşinat ödemesi sonucunda 151 bin 479 TL den başlayan fiyatlar ile satışa çıkacak.

Niğde projesi…

Niğde Altunhisar sınırlarında 5. Etap belediyesi ile toplam 32 konut satışta yerini alacak. 2 + 1 ve 3 + 1 olarak satışa çıkan konutlar için 4 ila 8 Ocak tarihleri arasında başvurular olacak. Projede yer alan konutlar 116 bin 736 TL ye varan fiyatlar ile satışa sunulurken peşinat ödemeleri 14 bin ve aylık 570 TL taksit sunulacak.

 

 

 

 

 

TOKİ ALT GELİR GRUBU DAR GELİRLİ AİLELER İÇİN SATILAN UCUZ KONUT PROJELERİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türk vatandaşı olmak,
Başvuru yapılacak olan konut projesinin yer aldığı il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmek ve bu il nüfusuna kayıtlı olmak,
Daha önce TOKİ’den konut almamak ya da TOKİ kredisi kullanmamış olmak,
Konut başvurusu yapacak olan kişinin kendisine, eşine ya da bakmakla yükümlü olduğu velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir taşınmaz kaydı bulunmaması,

Başvuruda bulunacak olan kişinin en az 25 yaşında olması,
Aylık toplam hane halkı geliri sınırının 2 bin 600 lirayı aşmaması (yani aynı ev içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin en fazla 2 bin 600 lira olması, İstanbul için bu sınır 3 bin 100 lira olarak uygulanmaktadır)

TOKİ’DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tüm açık satış ilanlarını TOKI GOV TR internet sitesi üzerinden ilan etmekte olup yukarıda aranılan şartları taşıyan kişiler bu ilanlarda belirtilen Halkbank ya da Ziraat Bankası şubeleri üzerinden belirtilen tarih aralıklarında başvuru yaparak ev sahibi olma imkanı elde edebilirler.

Açık satış ilanları başvuru önceliğine göre satışa sunulmakta olup bu ilanların tarihlerinin takip edilmesi ve bankaya ilk başvuruda bulunulması gerekmektedir. Örneğin satışa sunulan 10 konut olması durumunda banka şubesine başvuruda bulunan ilk 10 kişi bu evleri almaya hak kazanırken 11. kişi ne yazık ki bu imkanı kaybetmektedir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.