3 Ocak Dolar Ne Kadar? Dolar Bugün Ne Kadar Oldu? 1 Dolar Kaç TL?

0

3 Ocak 2021 saat 13.30 saatleri itibari ile dolar için yüzde 0,10 oranında yükseliş görüldü. Geçtiğimiz günü 7,4354 TL ile kapatan 1 Amerikan Doları, 3 Ocak 2021 tarihine 7,4413 TL ile devam ediyor. Günün en yüksek değerinde ise 7,4513 TL’yi gören 1 Amerikan doları günün en düşük değerinde ise 7,4355 TL’ye kadar düşmüştü. Sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız ankete 897 kişi katıldı, yüzde 68 oranında kişi sayısı Pazartesi için beklentilerin yükseleceğini belirtiyor. Her ne kadar yıllık, aylık, haftalık ve günlük bazlarda dolar yatırımcısına her zaman kazandırdıysa çok kolay bir şekilde batırabilir. Bugün dolar alan kişi yarın satacaksa bu durum kendisine ciddi maddi kayıplara yol açabilir. Özellikle kısa vade dolar yatırımcısı ciddi risk altında. Uzun vade dolar yatırımcısı için hükümet, Amerika ve dünyanın genel sağlık gidişatı göz önüne alınmalı.

Şu an için 1 Amerikan doları 7,4413 TL ile devam ediyor. Gün içinde yüzde 0,35 oranında değişim gözlemlenebilir. Ama bu durum korkutucu değil aksine yükseleceği için sevindirici olabilir. 1 Amerikan dolarının 10-12 TL olmasını bekleyen dolar yatırımcısı için uzun vadede henüz bir olumlu beklenti olmamalı.

1 Amerikan Doları Kaç TL?

1 Amerikan doları 7,4413 TL olarak işlem görüyor. Saatler 13.30’u gösterirken dolar için gün içinde yükseliş değişimi en fazla yüzde 0,35 oranında gerçekleşebilir. Dolar yatırımcısı için en ideal tavsiye mevcut kaynakları koruyarak yeni dolar yatırımı yaparken bir nebze daha sabırlı olmak gerekebilir. Zira Pazartesi günü için hükümet açıklamaları, beyaz saraydan gelecek olan açıklamalar, İran-Amerika arasındaki çekişmeler ve diğer tüm etkenler doların TL bazında yükselişi biraz daha hızlı olabilir ama bu her zaman sağlıklı olmuyor. Gün içinde tavan yükselmeyi gören Amerikan doları, günün sonunda en düşük değerlerden kapanış yapabiliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.