3 Ocak 2021 Saat 20.00 Gram Altın, Çeyrek Altın, Yarım Altın, Tam Altın Ne Kadar?

0

Saatler 20.00’ı gösterirken gram altın fiyatları ortalamayı seyrediyor. Gün içinde yüksek değişim görmeyen gram altın için şu aşamada satın alım yapan vatandaşlarımızın panik yapmaması, satın alım yapmayanların ise en azından Pazartesi günü fiyatlarını beklemeleri önemli olacak. 1 gram altın saat 20.00 saatleri itibari ile 453 TL ortalamasında geziniyor. Günün en düşük değeri olarak ise 451 TL olarak değer gördü. Günün en yüksek değeri ise saat 20.00 itibari ile 454,529 TL olarak kayıtlara geçti. İnsanlar artık altın yatırımı yapmaktan çekinir hale geldi ancak herkesin bildiği gibi altın öyle kısa vade yatırım aracı değildir. Eğer birkaç haftalık ya da aylık için altın yatırımı yapacaksanız altın almanın zamanı değil gibi görünüyor. Ama uzun vade altın yatırımcısı için şimdi satın almanın tam zamanı. Çünkü altın yaz dönemine girildiği zaman neredeyse 3/1 oranında yükseliş gösterecektir. Bu da gram altın için tahmini 650 TL değerlemesine çıkabileceğini gösterir.

1 Çeyrek Altın Bugün Ne Kadar Oldu?

1 çeyrek altın saat 20.00 saatleri itibari ile 741 TL düzeyinde kaldı. Günün en düşük değeri ise 739 TL kayıtlara geçerken günün en yüksek değeri olarak ise 751 TL bandına kadar çıktı. Bu da çeyrek altın yatırımcısının her zaman yüzünün gülebileceğinin en büyük kanıtlarından bir tanesidir. Tıpkı gram altın gibi çeyrek altında da kısa vade altın yatırımı her zaman risklidir. Kısa vade altın yatırımı yaptığınız zaman yüksek oranda kayıplar yaşayabilirsiniz. Tıpkı 22 ayar bileziklerin anlık alınıp satılmaya çalışılması gibi bir durum çeyrek altın içinde de geçerlidir. Çeyrek altın için gün içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız anketlere toplam 1284 kişi katıldı. 1284 kişinin yüzde 71 oranında kişi sayısı Pazartesi için beklentilerin yüksek olacağını işaret etti.

Yarım Altın Bugün Ne Kadar Oldu?

Yarım altın saat 20.00 saatleri itibari ile 1482 TL olarak kayıtlara geçti. İnsanlar yarım altın yatırımından bir nebze daha çekinebiliyor. Hem fiyatı hem de kârlılık oranından ötürü. Ama yarım altın yatırımcısı uzun vadede her zaman kârlı çıkabildiği görülüyor. Yarım altın saat 20.00 saatleri itibari ile günün en düşük değerini 1479 TL olarak kayıtlara geçirdi. Günün en yüksek değeri olarak ise 1487 TL olarak kayıtlara geçirmişti. Sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız ankete toplam 15 kişi oy verdi. Verilen oyların toplam yüzde 53’ü Pazartesi için beklentilerin olumlu olabileceği yönündeydi. Geri kalan oylar ise Pazartesi için düşüşlerin her an görülebileceği şeklindeydi. Yarım altın yatırımcısı da tıpkı diğer altın yatırımcısı gibi olumlu düşünebilir ama sadece uzun vade içerisinde.

Tam Altın Bugün Ne Kadar Oldu?

Tam altın 3 Ocak 2021 saat 20.00 saatleri itibari ile 2965 TL civarında kaldı. Tıpkı sabah girişi gibi yükselmeyen bu fiyat bandında tam altın yatırımcısı gün içerisinde olumlu kâr elde edemedi. Gün içi değişim yüzde 0,07 olarak görülüyorken haftalık bazda 2936 TL’den 2965 TL’ye kadar yükselen bir analiz görebiliyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız ankete toplam 17 kişi oy verdi. 17 kişi içerisinde yüzde 59’luk bir kesim tam altının Pazartesi için düşüş görebileceğini savundu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.