2021 Yılında Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

0

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada yaşanan korona virüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda sorunlar yaşayan vatandaşların başında öğrenciler geliyor. Okulların açılmasıyla birlikte çeşitli masrafların artması ile beraber nakit desteğine ihtiyaç duyan öğrencilerin yardımına bankalar yetişiyor. Bankalar tarafından öğrencilere kredi sağlayarak daha rahat bir öğrenim süreci geçirilmesi için çalışmalar başladı. Yılın sonuna gelinmesiyle birlikte yeni yıl için de hangi bankaların öğrencilere kredi desteğinde bulunacağı merak edilemeye başlandı. 2021 yılının gelmesiyle birlikte çeşitli bankalar kredi imkanı sunmaya başlayacak. Nakit paraya ihtiyaç duyan öğrenciler için sevindirici bir haber oldu. Aynı zamanda hangi bankaların öğrencilere kredi desteği vereceği, kredi desteğinden nasıl yararlanabileceği ve başvuru şartları gibi pek çok konuda kredi desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. 2021 yılının gelmesiyle birlikte öğrenci kredi desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler için detaylar haberimizin devamında…

Öğrenciler Kredi Alabilir Mi?

Günümüzde pek çok kişi bankaların sağlamış olduğu çeşitli kredi fırsatlarından yararlanmak ister. Bankalar tarafından kredi verilirken genellikle çalışması ve belli bir miktarda geliri olması şartı aranırken aynı zamanda bankalar öğrenciler için de çeşitli kredi imkanları sağlarlar. Eğitim öğretim hayatlarında çok daha kolay bir şekilde nakit paraya sahip olabilmek amacıyla öğrenciler bankalardan öğrenci kredisi alabilirler. Ancak belirli şartlar ve koşulları sağlamış olması çok önemlidir. İlk olarak bankaların kredi verirken en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi kredi verilen kişilerin herhangi bir gelirinin ya da işinin olmasıdır. Bu nedenle herhangi bir maaşı ya da geliri bulunmayan öğrencilerin bankalar tarafından verilen kredileri alma şansı düşüktür. Ancak öğrenci olmanıza rağmen belli bir yerde çalışıyor ve maaş alıyorsanız hatta kira ya da buna benzer bir geliriniz bulunuyorsa kolaylıkla bankalardan öğrenci kredisi alabilirsiniz. Bankalar tarafından normal kredi işlemlerinde geçerli olan koşullardan bazıları öğrenciler için de geçerlidir. Kredi almak isteyen öğrencilerin genellikle çalışıyor olması bankalar için kredi vermeye uygun müşteri profili çizer. Aynı zamanda kredi almak isteyen öğrencilerin kredi almadan önce en az 2 ay boyunca bir işte sigortalı olarak çalışıyor olması ve maaşının hesabına yatıyor olması çok önemlidir. Bu sayede bankalardan istenilen kredinin alınması çok daha kolay olur.

Öğrenciler Kredi Alırken Başvuru Koşulları Nelerdir

Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca nakit paraya olan ihtiyaçları oldukça fazladır. Özellikle üniversite okuyan öğrencilerin farklı şehirlerde okumaları gibi durumlar nakit paraya olan ihtiyacın artmasına neden oluyor. Bu nedenle de bankalar tarafından sağlanan kredilerden yararlanmak isterler. Ancak bankaların öğrenciler için kredi verirken aradığı bazı koşullar ve istediği bazı belgeler vardır. Bankalar birbirlerinden farklı taleplerde bulunabilirler. Ancak ortak olarak istenen bazı belgeler vardır. Bu belgelerin başında çalışan bir öğrenci iseniz çalışma durumunuzu gösteren belgeler gelir. Aynı zamanda gelir belgeniz de mutlaka bulunmalıdır. Öğrenci kredisinden yararlanmak isteyen kişilerin yanında bulundurması gereken bir diğer belge ise öğrenci olduğunu belirten eğitime ilişkin belgelerdir. Tüm bu belgeleri yanında bulunduran öğrencilerin kredi başvuruları gerçekleştirilir. Ancak burada en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de öğrencinin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması yani reşit bir birey olmasıdır.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Son dönemlerde ekonomik bakımdan zor günler geçirilmesi nedeniyle öğrencilerden bu durumdan oldukça fazla etkilendiler. Bu nedenle bankalardan kredi almak isteyen öğrenci sayısında da artış meydana geldi. Ancak öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bankalardan öğrenci kredisinin nasıl alınacağı hakkında yeterli bilgiye sahip değiller. İlk olarak yapılması gereken öğrenci kredisi almak isteyen kişinin bankaları araştırması ve en uygun faiz oranı ile öğrenci kredisi verecek olan bankayı bulmasıdır. Sonrasında ise her bankanın kredi verirken talep edeceği şeyler farklı olacağı için kredi almak istediği banka ile bu konu hakkında detaylı bir şekilde iletişime geçerek gerekli şartları tamamlamasıdır. Geçtiğimiz yıllarda bankalar öğrencilere kredi verme olayına çok sıcak bakmıyor olsalar da son zamanlarda öğrencilere kredi imkânı tanıyan banka sayısı da oldukça fazlalaşmaya başlıyor. Gerekli olan şartları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra bankalara öğrenci kredisi imkânından faydalanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Nakit paraya ihtiyacı olan öğrencilerin en fazla tercih ettiği yollardan bir tanesi de bankalardan öğrenci kredisi almaktır. Öğrenci kredisi almak isteyen öğrenciler en uygun faiz oranları ile kredi alabilmek için çeşitli bankalardan bilgi almak isterler. Ancak her banka öğrenci kredi imkânı sağlamayabilir. Öğrenci kredisi veren bankaların başında Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank, Denizbank, Akbank ve İş Bankası geliyor. Çok uygun faiz oranları ile nakit sorunu yaşayan gençlerin yanında olmak için hazırlanan bankalar 2021 yılında da öğrencilere öğrenci kredisi imkanı vererek nakit ihtiyaçlarını karşılayacak. Daha önceki senelerde yalnızca çalışan kişilere kredi imkânı veren bankalar son zamanlarda öğrencilere de son derece destek vermeye başladılar. Bu sayede öğrenciler eğitim hayatlarını çok daha kolay geçirerek bankaların sağlamış olduğu imkânlardan faydalanabilirler. Ancak yalnızca üniversite öğrencileri için geçerli olan öğrenci kredileri 18 yaşını geçmiş olma yani reşit olma şartını benimserler.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Okulların açılmasıyla birlikte pek çok öğrencinin okul masraflarında artışlar yaşandı. Nakit paraya ihtiyacı olan ve okul giderlerini karşılamakta zorluklar yaşayan öğrenciler için Ziraat Bankası öğrenci kredisi desteği sağladı. Çok uygun faiz oranları ve vade imkânları ile birçok öğrencinin eğitim hayatının çok daha kolay bir şekilde geçmesini sağlayacak. Ziraat bankasının sağladığı öğrenci kredisinin avantajları ise 36 aya kadar vade imkânı sunması ve oldukça düşük faiz oranları ile imkân tanımasıdır. Ödemeleri ise taksit veya kredili mevduat hesabı şeklinde yapabilirsiniz. Ancak ziraat bankası tarafından sağlanacak olan öğrenci kredisi imkânından faydalanmak isteyen öğrencilerin bir gelirlerin olması gerekir. Bir geliri bulunmayan öğrencilerin ise herhangi bir aile bireyine sağlanabilir. Aynı zamanda bankaların her zaman kredi verirken uyguladığı şekilde teminatlar da öğrenci kredilerinde uygulanır. Ziraat bankası öğrenci kredisinden yararlanmak isteyen öğrenciler için şubelerden başvurular kolay bir şekilde tamamlanır.

TEB Öğrenci Kredisi

TEB maddi anlamda zorluklar yaşayan öğrenciler için öğrenci kredisi fırsatı tanıyor. 18 yaşını doldurmuş olan her öğrenci için yani genellikle üniversite öğrencileri için sağlana öğrenci kredisi TEB tarafından 2021 yılında sağlanmaya devam edecek. Aynı zamanda öğrenci kredisinden yararlanmak isteyen kişiler için en büyük avantajlardan bir tanesi de 3 ay erteleme imkânının bulunmasıdır. En uygun faz oranları ile kredi imkanı sağlayan TEB binde 5 oranında tahsis ücreti talep ediyor. Ayrıca vade fırsatları açısından da birçok öğrenci için büyük avantaj sağlıyor. 3 ay ile 36 ay arasında dilediğiniz vade oranını belirleyebilirsiniz. Bu sayede size uygun bir ödeme planı belirlenir ve herhangi bir ödeme sorunu yaşamadan kredinizi geri ödeyebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi kredi notunuzun yüksek olması durumunda çok daha iyi faiz ve vade imkânlarından yararlanabilecek olmanızdır. Ancak kredi notu düşük olan kişiler banka tarafından verilecek olan krediden yararlanamayabilir.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Vakıfbank; öğrencilerin eğitim hayatlarında nakit paraya ihtiyaç duyduklarında en çok tercih ettikleri bankalardan bir tanesidir. Son zamanlarda ekonomik anlamda zorluklar yaşanması nedeniyle bu durumdan etkilenen öğrenciler de çareyi bankalardan öğrenci kredisi almakta buldular. Vakıfbank da çok uygun fırsatlarla öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Vakıfbank Halden Anlayan Eğitim Kredisi sayesinde öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına çözüm buluyor. Ayrıca üniversite öğrencileri dışında diğer öğrenciler için de gerekli şartları tamamlamış olmak koşuluyla öğrenci kredisi veriyor. İlk şart olarak ise mutlaka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aranıyor. Aynı zamanda başvuru yapacak olan öğrencinin 18 yaşını geçmesi en önemli koşullardan bir tanesidir. 18 yaşından küçük olan öğrenciler için ise aileleri tarafından başvuru yapma imkânı tanınıyor. Öğrencilerin 18 yaşından büyük olması durumunda mutlaka çalışıyor ve düzenli bir gelirinin olmuş olması gerekiyor. Ancak ailesi başvuru yapan öğrencilerde ise ailenin düzenli bir geliri olması çok önemlidir. Vakıfbank öğrenci kredisinden yararlanmak isteyen ancak çalışmayan kişiler için kira gibi gelirler de gelir olarak sayılabilir. Bu ve bunun gibi daha birçok şartı yerine getiren kişiler Vakıfbank tarafından sağlanan öğrenci kredisinden kolaylıkla faydalanabilirler.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla öğrenci kredisi veren bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. En uygun faiz oranları ve 36 aya varan vade imkanları ile eğitim hayatınız boyunca rahat bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Denizbank tarafından gerekli olan başvuru koşullarını ve belgelerini yerine getirerek Denizbank şubelerinden başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Bu sayede okul, dershane, kurs gibi pek çok eğitim ihtiyacınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. son dönemlerde ekonomik anlamda yaşanan sorunlardan dolayı öğrenciler de büyük sorunlar yaşamaya başladılar. Ancak bu durumun önüne geçmek için nakit paraya ihtiyacı olan öğrenciler için öğrenci kredisi imkanı sunuldu. Yeni yılın gelmesiyle birlikte 2021 yılında da Denizbank öğrenciler için öğrenci kredisi vermeye devam edecek. Başvuru yapmak isteyen kişilerin Denizbank tarafından istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlaması oldukça önemlidir. Her bankanın kredi verme koşulları farklı olacağı için mutlaka istenilen belgeler ayrı ayrı kontrol edilmelidir.

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank; öğrencilere kredi imkanı sunan bankaların başında geliyor. Kurs ücretleri, kırtasiye masrafları, şehir dışında okuyan öğrencilerin masrafları gibi daha pek çok masrafın karşılanmasında sorun yaşayan öğrenciler için eğitim hayatlarında nakit sıkıntısı çekmemelerini sağlayacak uygun faiz oranlarına sahip krediler sunuyor. Aynı zamanda vade imkânları ile de kolay ödeme imkânı veriyor. Hem 18 yaşından büyük olan ve çalışan öğrencilere verilirken hem de 18 yaşın altındaki öğrenciler için ailelere verilebiliyor. Ayrıca diğer pek çok bankadan farklı olarak 60 aya kadar vade imkânını da beraberinde getiriyor. Bu sayede öğrenci kredisi almak isteyen kişiler için tercih edilen bankalardan bir tanesi haline geliyor. Aylık yüzde 1.49 faiz oranları ile öğrencilerin her zaman yanlarında olarak nakit para ihtiyaçlarını karşılamakta destek oluyor. Ancak verilen faiz oranları müşterinin kredi notuna veya gelirine göre değişiklikler göstereceği için kesin bir faiz oranı verilemiyor. Kişiye özel olarak hazırlanan ödeme planları ve taksit vade oranları sayesinde ödemelerinizde sorun yaşamaktan kurtulursunuz.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş bankası öğrenciler için kreşten master ve yüksek lisans eğitimine kadar her türlü eğitimde kredi imkânı sağlıyor. 18 yaşından büyük öğrencilere kendi başvurularını kendileri yapabileceklerken 18 yaşından küçük olan öğrencilerin aileleri tarafından başvuru yapılması zorunludur. Aynı zamanda iş bankası tarafından sağlanan öğrenci kredisi sayesinde eğitim hayatı yarım kalmış olan kişiler de yeniden eğitimlerine devam edebilirler. Yalnızca çocuklar için değil yetişkinler tarafından da kullanılabiliyor olması diğer bankalara göre çok büyük bir avantaj sağlar. Eğitim hayatı yarım kalmış olan kişiler yükseköğrenim, yüksek lisans ve doktora gibi eğitim masraflarını kolaylıkla karşılayabilirler. Temel eğitim ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra ek ihtiyaçlarınız olan kurs, yol parası, konaklama ve daha pek çok şeyi de kolaylıkla iş bankası öğrenci kredisi ile karşılayabilirsiniz. Öğrenci kredisinden faydalanmak isteyen kişiler için iş bankası şubelerinden başvurular kolaylıkla yapılabilir.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

Yapı kredi öğrenci kredisi son zamanlarda ekonomik anlamda nakit sorunu yaşayan öğrencilerin en çok tercih ettiği kredi yöntemlerinden bir tanesi oldu. Aynı zamanda yapı kredi öğrenci kredisi desteği sağlarken 50.000 TL ye kadar öğrenci kredisi desteği sağlıyor. En yüksek krediyi veren bankalardan bir tanesi olması nedeniyle vade ve taksit imkânları da oldukça fazladır. Her anlamda destek sağlarken aynı zamanda hiçbir dosya masrafı da almıyor. 60 aya varan vade imkânları ve kişiye özel hazırlanan ödeme planları sayesinde müşterilerine ödeme sürecinde de destek sağlıyor. Her banka kredi alımlarında farklı isteklerde bulunabileceği için yapı kredinin istediği şartları ve evrakları detaylı bir şekilde inceleyerek gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamalısınız. Aynı zamanda yapı kredi şubelerine giderek başvurunuzu da kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin masraflarını öderken zorluk çekmemeleri için Odeabank tarafından öğrenci kredisi veriliyor. Eğitim masraflarını karşılarken en uygun vade fiyatları ve taksit imkânları sağlamasıyla da öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gerekli olan gelir belgesi, öğrenci belgesi gibi belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması ile kolaylıkla Odeabank şubelerinden başvurunuz tamamlanabilir. Öğrenci olduğunuzu kanıtlar nitelikte bir belgenizin bulunması Odeabank öğrenci kredisi almanız için çok önemlidir. Ayrıca 20 bin TL’ye kadar kredi verme imkânı sayesinde de öğrenciler için tercih edilen bankalardan bir tanesi haline geliyor. 60 aya kadar vade sunan ve kişiye özel olarak ödeme planları hazırlayan banka; 2021 yılında da öğrenciler için kredi imkânı sunmaya devam edecek. Ödeme planlarını kişiye özel hazırlaması nedeniyle öğrencilerin banka ödemeleri esnasında zorluk yaşanmaması için de çalışmalar yapılıyor.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Garanti bankası; yalnızca öğrenci kredileri değil her kredide müşterileri için oldukça uygun fırsatlar sunuyor. Bu nedenle öğrenci kredisi almak isteyen kişilerin ilk aklına gelen bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası oluyor. Yalnızca okul masrafları için kredi veren garanti bankası özel okullar için de kredi imkânı sağlıyor. 25 bin TL’ye kadar öğrenci kredisi vermesi nedeniyle kredi alan öğrencilerin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyor. Aynı zamanda çok uygun faiz ve vade imkânları sunduğu için de öğrencileri mağdur etmeyen bir banka haline geliyor. Son zamanlarda en çok harcamanın yapıldığı alanlardan bir tanesi eğitimdir. Ancak ekonomik anlamda zorluk yaşayan öğrenciler ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiler. Bazı koşulları ve şartları yerine getiren öğrenciler için garanti bankası kolay bir şekilde kredi alma imkânı sağlıyor.  Garanti bankasının şubelerine giderek gerekli evrak ve belgeleri teslim edebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun olumlu olması durumunda banka tarafından geri dönüş sağlanır ve öğrenci krediniz sizlere verilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.