2021 Kredi Sicil Affı Geldi mi? Kredi Sicil Affı Ne Zaman Gelecek?

0

Milyonlarca vatandaşımızın büyük bir merak içerisinde beklediği 2021 kredi sicil affı haberi nihayet geliyor. Kaynaklarımızdan aldığımız değerli bilgilere göre 2021 yılı içerisinde en az 10 milyon vatandaşımızın etkilenebileceği 2021 kredi sicil affı gelebilecek. Resmi kaynaklardan hala net bir bilgi alamamış olsak dahi bu konuda ciddi iddialar var. Vatandaşlarımızın büyük bir merak içerisinde beklemiş olduğu kredi sicil affı ile ilgili tüm açıklamalar…

Kredi sicil affı 2021 yılı içerisinde mutlaka gelecek. 2020 yılının Mart aylarında başlanan kredi sicil affı görüşmeleri o tarihlerde netlik kazanamamıştı. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında ekonomik olarak zor durumda olan milyonlarca vatandaşımızın ne gibi kaynaklardan para bulabileceği konusunda görüşmeler yapan hükümet en uygun yolun kredi sicil affında olduğuna kanaat getirdi. Mart ayında kredi sicil affı görüşmeleri hızlı bir şekilde başladı. Ama bırakalım Mart ayını Aralık ayında dahi kredi sicil affı ile ilgili olumlu bir görüşme olmadı. Temmuz ayında yapılması planlanan son kredi sicil affı toplantısı da Korona virüs salgını sebebi ile ertelenmişti. Ama geçtiğimiz günlerde kabinede kredi sicil affı ile ilgili olumlu konuşmaların olduğu iddia edildi. Bu da demek oluyor ki çok kısa bir süre içerisinde kredi sicil affı gelebilir.

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Gelecek?

Kredi sicil affı 2021 yılı içerisinde gelecek. Ama tam olarak hangi aylar içerisinde gelebileceği tartışılan büyük bir konu oldu. 2021 kredi sicil affı hangi ayda gelebileceği konusunda net bir bilgi olmaması vatandaşlarımızın umudunu kırıyor olsa da 2021 yılı içerisinde kredi sicil affı mutlaka gelecek gibi görünüyor.

Kredi Sicil Affı Sonrası Ne Olur?

Kredi sicil affı sonrasında kredi sicil affından yararlanabilmiş olan tüm vatandaşlarımız rahat bir şekilde kredi kullanabilirler. Geçmiş dönemlerde bankalar ile sorun yaşayan ve kredi kullanamayan vatandaşlarımız bu kanun ile beraber dilediği herhangi bir bankadan hızlıca kredi kullanabilir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.