2 milyon 300 bin haneye 1000 Tl Para Yardımı

0

Tüm dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından etkilenen vatandaşlara Devlet tarafından yapılan yardımlara bir yenisi daha eklendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha evvel 1000 TL’lik yardımdan faydalanmamış olan 2 milyon 300 bin haneye 1000’er TL para yardımı yapılacağını bildirildi. Bakan Selçuk, yapılacak 1000 TL para desteğinin, ‘’1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.” diye açıklamalarına ekledi..

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak para yardımın detaylarını açıkladı.

PARA DESTEĞİ ALMAMIŞ 2 BİN 300 HANEYE 1000 TL YARDIM

2 milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1.000’er TL nakdi destek verildiğini hatırlatan Selçuk; “Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda; 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000’er TL nakdi destek vereceğiz. 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.” diye konuştu.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Bakanlık olarak önceliklerinin, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşları desteklemek olduğunu vurgulayan Selçuk, sosyal yardımlarda 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığını bildirdi.
Bakan Selçuk, 3. fazda, 1 ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1.000’er TL destekte bulunacaklarını söyledi.

3. KEZ 1000 TL PARA YARDIMI YAPILACAK

Bakan Selçuk; “3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız.” dedi.

Bakan Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ayrıca duyurulacağını da belirtti.

1000 TL YardımPara Yardımı, Aile çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı ,Nakdi Destek Yardımı, Başvuru Yardımdan Faydalanmamış Nakit Para Yardımı

Leave A Reply

Your email address will not be published.