1000 Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

0

1000 Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankalar özellikle son zamanlarda kredi değerlendirmesi yaparken ölçüt olarak sadece kredi notunu kullanmaya başladı.  İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredi türlerinde önemli olan tüketicinin kredi notu oluyor. Bu nedenle en kolay kredi veren banka hangisi sorusu da tüketicilerin sık sık sorduğu sorulardan biri oluyor. Türkiye’nin tek kredi bürosu olan kredi kayıt bürosu, ülkenin önde gelen dokuz bankanın kurduğu ve 150’den fazla üyesi olan bir kurum olarak bu konuda hizmet veriyor.

KKB veritabanına bakan bankalar, müşterilerin kredi taleplerini, buradaki kredi notu verilerine göre değerlendiriyor. Belirli bir algoritma kullanan sistem, müşterinin kredi notunu puan sistemine çeviriyor. Kredi notu düşük olan kullanıcı da, düşük puanla kredi veren bankaya yöneliyor.

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notuna göre kredi veren bankalar aracılığıyla siz de ihtiyaçlarınızı giderebilir ve geri ödeme konusunda sıkıntı yaşamayacağınız meblağları çekebilirsiniz. Ülkemizde çeşitli algoritmalar kullanılarak, kredi notlarının bir puanlama sistemine çevrildiğini söylemiştik. Buna göre kredi notları 1’den başlayarak 1900’e kadar uzanıyor. 800 puana kredi veren bankalar ve benzeri bilgiler için öncelikle puan aralıklarının hangi risk değerine sahip olduğunu bilmeniz gerekiyor.

En riskli olan grup 0-699 arasında kredi notuna sahip olan grup oluyor. Bankalar genelde bu gruba kredi vermiyor. 700-1099 arasında puana sahip olan grup orta risk taşıyan grup oluyor. 1100 ile 1499 arasında kredi puanına sahip olan grup az riskli olarak değerlendiriliyor. 1500 ile 1699 arasında puana sahip olan grup iyi olarak değerlendiriliyor. Kredi notu en yüksek olan ve çok iyi olarak değerlendirilen grup da 1700- 1900 arasında puana sahip olan grup oluyor. Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim sorusuna yanıt vermek için notunuzun en kötü az riskli grup içerisinde olması bekleniyor.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar dışında, kredi notu orta riskli kategoriye dahil olan tüketicilere de kredi çıkaran bankalar var. Burada önemli olan tek kriterin kredi notu olmaması oluyor. Eğer az riskli grubuna dahilseniz kefil ya da ipotek göstererek bazı bankalardan kredi alabiliyorsunuz. En kolay kredi veren banka hangisi diye soracak olursanız Cepte TEB, Enpara, ING Bank gibi bankaların diğerlerine oranla daha kolay kredi çıkartabildiğini söyleyebiliriz. Ancak sizden kefil ve ipotek istiyor.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar size farklı kolaylıklar da tanıyor. N klay Aktif Bank, En Para ve Cepte Teb sizden evrak istemeden ve kefilsiz olarak kredi verebiliyor. ING Bank değerlendirme sonucu talep edebiliyor. Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar bulmak oldukça zor olsa da bu bankaların prosedürleri daha farklı oluyor.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2018

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri sorusundan ziyade aslında kredi notunuzu yükseltmeye yönelik hareket etmeniz gerekecektir. En riskli grupta yer alıyorsanız hangi şartları taşıyor olursanız olun bankalar size kredi vermeyecektir. Bu nedenle kredi notunu yükseltmelisiniz. Kefil istemeyen ve evrak talep etmeyen Enpara, Cepte TEB, Aktif Bank gibi bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar oldukça fazladır. Sadece kefille az risk taşıyanların büyük çoğunluğuna istediği kredi miktarı çıkacaktır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 senesinde de düşük puanlı tüketicinin ilgi odağı olmuştur. Kredi notuna bakmayan bankalar sizden teminat göstermenizi isteyebilir, kefil göstermenizi isteyebilir ya da gelirinize göre size daha düşük tutarlı kredi vereceğini söyleyebilir.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren banka hangisi sorusu için öncelikle kredi notunuza göre hareket etmeniz gerekir. 800 kredi notuna sahip olanlar orta risk grubuna dahil olanlardır. Orta risk grubundaki teminat gösterek, kefil göstererek kredi başvurusunda bulunabilir. N Kolay Kredi Aktif Bank, Enpara ve Cepte TEB aracılığıyla sizden istenen evrakları öğrenebilir, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar prosedürlerini şubelerden size daha net bir şekilde anlatacaktır.

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar oldukça fazladır. Az riskli grubu, çok yüksek meblağlar istemediği takdirde büyük ölçüde kredi talepleri onaylanacaktır. Kredi sicili bozuk olan kredi veren bankalar hangileri sorusu yerine, kredi sicilinizi düzeltmeye yönelik davranmanız önemli olacaktır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri 2018 senesi için de ihtiyaç kredi anlamında kefil ve belge istemeyen Cepte TEB’e bakabilirsiniz. Ayrıca Enpara, ING Bank da kolay kredi alabileceğiniz bankalar arasındadır. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar kredi notunuzu değerlendirmenin yanı sıra sizden kefil isteyecek ve teminat göstermenizi de talep edebilecektir.

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar da sizin verilerinizi KKB içerisinden alır ancak prosedürleri daha farklı olduğu için farklı belgelerle size istediğiniz kredi tutarını çıkarabilir. 800 puana kredi veren bankalar orta riskli gruba yardımcı olan kurumlardır ancak orta riskli gruba çıkan kredi tutarı da daha düşük olabilir.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar genelde ipotek yöntemiyle kredi verir. Tüm borçlarınızı sıfırlasanız bile kredi geçmişiniz gözükeceği için kredi almakta zorlanabilirsiniz. Kredi sorunu olanlar bu nedenle ipotek ve kefil yöntemiyle bankaların güncel kredi fırsatlarını görüntülemelidir. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum sorusu için bankaların güncel fırsatları dışında kredi notunuzu yükseltecek hamlelerde de bulunmanız gerekir. Sicili bozuk olana kredi kartı başvurusu için Finansbank kredi kartlarının daha kolay çıkabileceğini söyleyebiliriz. Ancak kredi kullanmak gibi kredi kartı almak da kredi notuyla bağlantılı bir durumdur.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2018

Kredi çıkmayanlara kredi veren bankalar kefil ve ipotek yöntemiyle istediğiniz nakti size vermeye çalışan bankalardır. Aktif Bank ve Cepte Teb bunlardan biridir. Kredi notuna bakmayan bankalar diye bir bilgi yoktur ve her banka kredi taleplerinde kredi not bilgisini görüntüler. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar farklı prosedürler, teminatlar ve kefillerle bu nakti vermeye çalışır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri 2018 senesi için Aktif Bank’a, ING Bank’a ve Cepte TEB’e bakabilirsiniz.

1200 Kredi Notu Ile Kredi Çekme

Kredi notu nasıl yükseltilir sorusu için ödemeleri düzenli olarak yapmalı, sadece kredi kartı ödemelerini değil telefon faturası gibi borçları bile gününden daha önce ödemelisiniz. Kredi notu kaç olmalı 2018 sorusu için kredi notunuzun en kötü az risk grubunda olması önemlidir. Bu da 1100 ile 1499 puan arasında olması anlamına gelir. Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim sorusu için de az risk grubunu baz alabilirsiniz. 1000 ve üzerindeki kredi puanlarına sahip olanlar daha kolay kredi çekeceklerdir. Kredi notuna göre kredi hesaplama işlemini internet üzerinden kolaylıkla yapabilir ya da bankalara danışabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.